piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
  Raynox DCR 730
Korzystałem z szukajki ale nie znalazłem na forum postów na temat Raynoxa dcr 730 więc zakładam wątek ;-)

Zdaje sobie sprawę, że mając możliwosć zmiany obiektywu pewnie niewielu z Was korzysta z jakichś konwerterów ale został mi w spadku po poprzedniej hybrydce szerokokątny Raynox DCR 730 x 0,7. Interesuje mnie przesiadka na system Pentax'a i zastanawiam się jak wyglądałaby współpraca tego konwertera z standardowym kitem? Prawdę mówiąc ucieszyłem się, że DA 18-55 ma średnicę gwintową taką jak konwerter (52mm) i hipotetyczna możliwość uzyskania ogniskowej około 19@35mm. Jestem świadomy pogorszenia jakości (spadek ostrości, większa aberracja, dystorsja) ale czy pojawi sie winietka?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotrecius, - sorka le to jest po prostu bzdura zakladac nasadki tego typu do szkiel calkiem dobrych
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
:roll:
Tak tylko pytałem, bo mi została taka nasadka ;-) a pewnie po zakupie lustrzanki przez dłuższy czas będę korzystał jedynie z podstawowego obiektywu :-/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Piotrecius, nasadki tego typu tworzone są z myślą o kompaktach i obiektywów na stałe do nich zamocowanych. Najczęsciej dana nasadka współpracuje jedynie z wybranymi modelami kompaktów. Oczywiście możesz spokojnie podpiąć ów konwerter do kita i samemu sprawdzić efekty. Nie dziw się jednakże, gdy wystąpi wielka winieta na zdjęciach. Ewentualnie dojdą psychopostindustrialne efekty dodatkowe. Mam nadzieję, że gdy dokonasz zakupu i przetestujesz działanie tego zestawu, podzieliusz sięz nami wrażeniami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach