pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
używane obiektywy
Witam.
Wreszcie się zdecydowałem się i kupiłem K110D. Teraz czekam na przesyłkę z USA. Okazja wielka, bo za Kita zapłaciłem 1200zł. Przywiezie mi go ktoś 'na szyi', więc ceł żadnych nie będzie.
Teraz stoję przed dylematem. Gdzie kupować szkła. Chodzi mi o używane. Allegro nie wydaje mi się nie najlepsze. Na gdziełdzie w Stodole też nie potrafię ocenić jakości optycznej szkła. Czy w komisach lepiej? Na pewno spokojniej.
Ale ad rem:
Szukam w tej chwili 2 szkieł:
- standardu cyfrowego (28 - 35mm) o jak największym świetle. Najlepiej jaśniejszy niż f2.0. Niestety za bardzo nie widać takich na allegro.
- długiej stałki (od 200 do 300mm) i też o jak największym świetle. 135mm 3.5 już mam, tylko że na m42.
Najlepiej, aby oba obiektywy były na KA, jeśli się nie da, to przynajmniej obiektyw standardowy na KA.

Możecie coś polecić i poradzić?

Z góry dziękuję.
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Re: używane obiektywy
pawelek-79 napisał/a:
Witam.
Gdzie kupować szkła. Chodzi mi o używane. Allegro nie wydaje mi się nie najlepsze.
Możecie coś polecić i poradzić?
Z góry dziękuję.


Nie wydaje mi się, abyś w ogóle znalazł lepsze (pod kątem oferty szkieł) miejsce niż Allegro / Ebay.de/co.uk/.com. Ewentualnie możesz przejrzeć dział ogłoszenia na forum.

A stałka 28-35mm jaśniejsza niż 2.0 - to wybór ogranicza się w zasadzie do 31 limited oraz Sigmy 28 1.8 (jeśli dobrze pamiętam) - żadnego z tych szkieł łatwo nie kupisz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
standardu cyfrowego (28 - 35mm) o jak największym świetle. Najlepiej jaśniejszy niż f2.0. Niestety za bardzo nie widać takich na allegro.


Niestety, tanie i dobre obiektywy o takim swietle nie istnieja.

Najtaniej co mozesz trafic to SMC-M 35/2 , ale to i tak na i ibeju, i to rzadko.

O wynalazkach w stylu Vivitar 35/1.9, 28/2 czy 24/2 zapomnij, bo to badziewie w porownaniu z pentaxami

pawelek-79 napisał/a:
długiej stałki (od 200 do 300mm) i też o jak największym świetle. 135mm 3.5 już mam, tylko że na m42.
.

A tu jest w czym wybierac - przy czym najlepszym "strzalem" na poczatek bylby chyba SMC-M 200/4 albo SMC-A 70-200/4. Obydwa są "top-class" wśród szkieł amatorskich.

Pomysl jeszcze o Sonnarze 180 albo 200/2.8 - wielkie, ciezkie, jasne, legendarne i znakomite, do tego dosyc tanie. Tyle ze wymaga przejsciowki.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
nowakka napisał/a:
żadnego z tych szkieł łatwo nie kupisz.
A przynajmniej tanio. 31 limited droższy niż K110, a nawet K10D :-P . Przynajmniej u nas.
nowakka napisał/a:
Sigmy 28 1.8 (jeśli dobrze pamiętam)
Dobrze pamiętasz, ale to też koszt nówki koło 1k złotych. Używkę widziałem jedną dawno temu na Allegro.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
A tu jest w czym wybierac - przy czym najlepszym "strzalem" na poczatek bylby chyba SMC-M 200/4 albo SMC-A 70-200/4. Obydwa są "top-class" wśród szkieł amatorskich.


SMC-A 70-210/4

Mam Cię. Znowu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
SMC-A 70-210/4

Mam Cię. Znowu.


D'oh!!!
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Od jakiegos czasu sledze allegro ale popularnosc kasetki chyba, doprowadzila do tego ze o kazde ciekawsze szklo dochodzi do bezpardonowej walki a ceny leca w gore jak szalone. Dzis znalazlem troche czasu zeby w koncu pobawic sie swoja nowa zabawak i porobilem sobie taki domowy tescik porownujac kitowy 18-55 z stalka 28/2.8 obiektyw firmy hoya HMC.. jakis taki wynalazek, ktory mam od dawna i ktory jeszcze za czasow praktici byl moim ulubionym obiektywem. Okazalo sie ze kit w niczym mu nie ustepuje a nawet mozna powiedziec przewyzsza.. stalka dopiero od przeslony 4.0 dawala w miare dobry obraz jesli chodzi o ostrosc. Niestety pomiar swiatla calkiem zaszwankowal.
Oczywiscie o niczym to nie swiadczy, moglem cos zle ustawic itp itd... jednak chcialbym tylko tutaj napomknac, ze jak juz bedziesz kupowal jakies obiektywy w zakresie ogniskowych kita, to sadze ze lepiej kupowac te najlepsze niz szukac czegokolwiek
Pozdrawiam
Grzesiek
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Szkoda, że tak wygląda sytuacja. Potrzebuję jakiejś bardzo jasnej stałki w okolicy standardu, ale wygląda na to, że będę musiał radzić sobie jakąś 50-tką. O to już dużo łatwiej, ale przeważnie są to SMC-M, a wolał bym KA.
Jakby ktoś miał na zbyciu 50 f1.8 na KA lub jaśniejszą, to śmiało na priwa, może jeszcze będę zainteresowany.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach