Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ostrość mojego obiektywu SIGMA 24-135mm f/1:2.8-4.5 ASP IF
Witam!

Przez Was.... Przez te Forum... zwracam teraz uwagę na najmniejsze detale. A ogólnie jeszcze jestem pełnym amatorem. Dopiero startuję z moją lustrzanką DS.
Mam do niej podpięty TEN obiektyw co w opisie...... I dopiero teraz widzę..... chyba widzę..... że on jest mało ostry?
Wstawiam kilka zdjęć......... i chciałbym abyście powiedzieli co sądzicie o jakości tych zdjęć. Oczywiście jakość techniczna a nie merytoryczna : )

tę Panią już poznaliście
70mm 1/125 f4

ja
24mm 1/125 f4.5

widok z balkonu 1
43mm 1/320 f3.5

widok z balkonu 2
43mm 1/25 f11

portret
55mm 1/60 f5.6

ISO200/wszystkie strzelane z ręki

zastanawiam się nad przejściem na stałą ogniskową 135 bądz 85...
czy to będzie dobre posunięcie?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Dancer napisał/a:

zastanawiam się nad przejściem na stałą ogniskową 135 bądz 85...
czy to będzie dobre posunięcie?


dobre ;)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dancer, a powiedz mi, co Ci sie nie podoba w tych zdjeciach? Po otworzeniu tych plikow, wiesz jaki bylby rozmiar tych zdjec, gdybys chcial wydrukowac? 90x60 cm !!!!!! Dla mnie, najlepszy jest ostani, portret, ostry jak brzytwa, ladnie rozmyte tlo, czego tu chciec wiecej? Ale ja sie nie znam, ja amator, dla mnie jest super. Dobre szklo. Jedynie mala aberracja, na plikach z widoku z balkonu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dla mnie sa spoko.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dla mnie też... nawet bardzo spoko
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moim skromnym zdaniem, jak na zooma, to jest OK, po innym amatorskim zoomie dużo więcej bym się nie spodziewał. Ten ostatni portret wcale nie jest ostry jak brzytwa... a i jeszcze dodać trzeba, że zawsze zdjęcie z mniejszej odległości, z uwypuklonymi detalami będzie sprawiać wrażenie ostrzejszego.

Dancer, wyostrzałeś jakoś te pliki?
Moja rada, zostaw sobie to szkło, dokup sobie jakąś stałkę manualną i sam porównaj. Zyskasz na pewno na jasności, różnicę w jakości też powinieneś zobaczyć.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
To pokaz jak wyglada portret brzytwa. Dla mnie jest, to tez kwestia monitoru i wzroku.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
To pokaz jak wyglada portret brzytwa. Dla mnie jest, to tez kwestia monitoru i wzroku.
Nie będę już tu linkował zdjęć, bo to nie o tym wątek, ale tu: http://manufactura.home.p...pic.php?t=1730, w pierwszym poście są dwa cropy (oczy). I mniej więcej taką ostrość wg mnie powinno mieć szkło do portretów (delikatnie miękkie w pełni otwarte, bardzo ostre przymknięte już o działkę).

 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
mam duże wątpliwości co do dobrej ostrości skoro podzieliłem się z Wami tym problemem

ogólnie...... można powiedzieć, że jest OK.......... ale jeżeli ja chcę jeszcze większej ostrości? To chyba jednak zrobię jak radzicie....i kupię sobie jakiegoś starego Manuala......
co sadzicie o tym?

Jarek.... możliwe, że niektóre foty były robione podczas gdy mój DS w menu miał lekko podkręcony suwak z ostrością (o 1 stopień). W programach graficznych nic nie było przerabiane. Ten ostatni portret jak i widok z balkonu to raw-->jpg.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dancer napisał/a:
To chyba jednak zrobię jak radzicie....i kupię sobie jakiegoś starego Manuala......
co sadzicie o tym?
Widzę, że pociągają cię portrety, modelkę masz niczego sobie, ja bym zacisnął pasa, poczekał, odłożył i dokupił coś w stylu SMC-M 85/2. Póki co, masz czym focić. Ale jeśli nie - to ten 135mm też jest OK.
Dancer napisał/a:
Ten ostatni portret jak i widok z balkonu to raw-->jpg.
A w czym wołałeś? I wyostrzałeś w procesie konwersji?
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zgadza się ; ) jak zdjęcia to tylko z ludzmi ; )

trochę się boję tej ceny 85/2 hehehe

PPL3 - zwykła konwersja bez zabawy oraz 1 stopień wyostrzenia podciągnięty

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach