Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
valdi99, Jak słyszę, że coś nie ustępuje czemuś na nawet je przewyższa, to łezka wzruszenia i tęsknoty za starą, dobrą propagandą nawilża me spojówki.
Cóż - z drugiej strony można by napisać, że Canon przewyższa Pentaksa ofertą (puszki z FF), dostępnością, rynkiem wtórnym, marketingiem, szybszą reakcją na wydarzenia (w tydzień po premierze puszka dostępna w sklepie), etc, etc.
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Bronek napisał/a:
valdi99, Nikkor z mocowanie Pentaxa to by byla mala rewolucja na rynku :-P


Fakt ;-)

[ Dodano: 2006-11-15, 17:05 ]
Michu, ależ ja sieje tę propagandę nie z ideologicznych pobudek, a jako szczęśliwy (sic!) praktyk-posiadacz Pentaxa :-)

A inne systemy - owszem, przewyższają Pentaxa w tym czy owym, z tym że w ogólnym rozrachunku ja wolę nasza małą niszkę...

[ Dodano: 2006-11-15, 23:54 ]
Bronek napisał/a:
valdi99, Nikkor z mocowanie Pentaxa to by byla mala rewolucja na rynku :-P


Chyba obaj musimy to odszczekać... zobacz na ebayu item number: 190050454484
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
Stanislaw Boryn napisał/a:
Znalazlem jeden dostepny w Interfoto jednak wyglada na ostro uzytkowany, przynajmniej z zewnatrz.

dostalem fotki tego szkla chyba z pol roku temu, wygladal jakby pracowal jako wyrzutnia rakiet w Kosovie, sory ale jesli podniszczony jest nawet bagnet (to bylo widac na zdjeciach ktore dostalem z tego komisu) to obawiam się ze to szklo pare razy oberwalo tu i owdzie
kp


Miałem w rękach ten egzemplarz i nawet zapiąłem do swojego DL'a. Fajny, malutki ale problemem nie jest w nim poobijanie, odklejająca się guma z pierścienia czy ogólne wrażenie estetyczne a naprawdę wg. mnie marny stan techniczny.
Nie dość że AF nawet nie chciał ruszyć (tak ciężko pracuje pierścień) to przednia soczewka jest dość poharatana. Aberracji brak, pięknie, ale ostrość... hmm wg mnie gorzej niż mój FA100-300/4,7-5,8. Jest jakieś takie mydło dziwne, jakby lekko przesunięty obraz - może to przez rysy, może rzeczywiście coś z osią optyczną. Uspokaja się to dopiero od F/8. Naprawdę gorzej niz Fa100-300. Sample gdzieś mi zaginęły na dysku, może znajdę jeszcze.
Piszę o tym bo przez telefon był w stanie "nawet niezłym" i "bez rys na przedniej soczewce", ja za 900pln się nie zdecydowałem.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grelu napisał/a:
Nie dość że AF nawet nie chciał ruszyć (tak ciężko pracuje pierścień) to przednia soczewka jest dość poharatana. Aberracji brak, pięknie, ale ostrość... hmm wg mnie gorzej niż mój FA100-300/4,7-5,8.

czyli umarl krol niech zyje krol, zapomniec o nim;], jak tak dalej bede przesiadywal w pracy to odzaluje 800dol, bo wlasnie te gabaryty mi chodza po glowie, swoja droga nie wiem kto tak rozwala takie fajne zabawki, czyzby zawodowcy?
pozdrawiam
kp

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach