hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
rekompresja
Na pewno wielu z was którzy posługiwali się aparatami cyfrowymi otarli się o zagadnienie (i liczę na to że ten wątek im się przyda w życiu). Problem który trapi mnie od jakiegoś czasu to duże pliki filmów z mojej canonierki s2is. Kataloguje je razem ze zdjęciami i w sumie to sporo zajmują; bardzo dużo powiedziałbym. Oczywiście procesorki w aparatach raczej słabo sobie radzą z dobrą kompresją sekwencji video.

Szukam jakiegoś programu albo programów do lepszego upakowania filmów. Najlepiej by był darmowy. Prosto z aparatu wychodzi mi materiał około 100MB/min przy rozdzielczości 640x480 i 30fps. To ma się nijak do możliwości upakowania filmów divx na płytce 700MB.
Pewnie zaproponujecie mi Virtual duba, ale on zgłasza że wszystkie moje filmy z s2 is są uszkodzone i odmawia dalszej współpracy, mimo że na wszystkich komputerach filmiki z mojego aparatu da się oglądać.

Temat wsadziłem do tego działu bo dotyczy to w zasadzie aparatów kompaktowych. Jak ktoś w tym temacie ma coś do powiedzenia odnośnie filmów z D90 to też niech się wypowie. Interesuje mnie windows jak i linux. Zachęcam do dyskusji.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
może Handbrake?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Quick Time Pro + VirtualDub + jakis dobry kodek, byc moze h264.
Jak szukasz jakiegos calosciowego rozwiazania, to Nero w pakiecie Premium ma taki sofcik all-in-one i do tego z calkiem dobrym koderem h264.

 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Avisynth? :evilsmile:
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
winavi rusza chyba wszystko
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Gwiazdor napisał/a:
Avisynth? :evilsmile:
ikonka mówi wszystko, niepotrzebnie instalowałem.

l_uka napisał/a:
Quick Time Pro
chyba za drogo, nawet za niego się nie zabrałem

adapter napisał/a:
winavi rusza chyba wszystko
daje super rezultaty, ale $30 to ciągle dużo jak na narzędzie które będę wykorzystywał raz na ruski czas i to w małym procencie.

bix napisał/a:
może Handbrake?
a jak tam załadować plik avi.* :?: domyślnie program chce film dvd.

nero - jest fajny, dość prosty ale efekty nie za bardzo, udało mi się zmniejszyć plik avi tylko o połowę, przy przyzwoitej jakości.

http://jahshaka.org/ nieźle się zapowiada, ale często wychodzi mi niezbyt płynna sekwencja, tzn jakby przestoje co-sekundowe. Nie wiem jak to rozwiązać.

Virtualdub- chyba jednak coś źle robiłem bo czasami udaje się załadować plik i go zrekompresować ale na razie efekty marne. W każdym razie do Virtualduba muszę wiele się na uczyć, jest póki co dla mnie zbyt skomplikowany. Będę walczył dalej. Jak ktoś umie obsługiwać to ustrojstwo to zapraszam do podzielenia się wiedzą.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
hamster napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
Avisynth? :evilsmile:
ikonka mówi wszystko, niepotrzebnie instalowałem.
Bo to jest coś dla tych co w C++ programują raczej niż dla tych tylko myszką się potrafią posługiwać. ;-) Ale sam program jest bardzo wszechstronny i potrawi w zasadzie wszystko.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Wiem że tutaj alternatywne firmware nie jest popierane, ale na Twoim miejscu pokombinowałbym z CHDK (takie fimrware - nakladka dla kompaktów canona). W jednej z najnowszej wersji jest możliwosć regulowania jakości filmików (mozna to robić nawet w trakcie kręcenia filmu). Wgywa sie to jako nakładkę, więc aby odinstalować wystarczy wyjąć kartę pamięci, a S2IS z tego co widziałem jest obsługiwany.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
hamster napisał/a:
dużo jak na narzędzie które będę wykorzystywał raz na ruski czas i to w małym procencie.

no niestety, albo placisz i masz od reki, albo meczysz sie z VirtualDubem.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ja raz na ruski rok używam niejakiego Super (Simplified Universal Player Encoder & Renderer). Nie wiem, czy to, co robi, robi dobrze, mnie starczy. Ruszy wszystko, mov, mpeg, avi, flv... I jest prosty w obsłudze.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Ganz, :!: :-D :shock: :!:
Ganz napisał/a:
http://www.any-video-conv...for_video_free/
IT'S GREAT !

Jak tak na szybko przejrzałem, to raczej nie ma wielu możliwości edycyjnych ale edycję mogę przeprowadzać w innym programie. Ale jeśli chodzi o kompresję to naprawdę wymiata. Jest łatwy i skuteczny.

Dziękuję ! :-B :-B !
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
enjoy ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach