rytmisk  Dołączył: 23 Paź 2006
ciekawostka ?
Na trwających obecnie targach CES 2007 koreańska firma Planet82 (zajmująca się głównie nanotechnologią) przedstawiła nowy, kolorowy sensor obrazu o nazwie SMPC. Przedstawiciele firmy zapewniają, iż potrafi on rejestrować zdjęcia i filmy w ciemnym pomieszczeniu bez użycia dodatkowego oświetlenia.


Nowy, czulszy sensor SMTP
Nowy, bardzo czuły, kolorowy sensor obrazu o rozdzielczości VGA jest około dwa tysiące razy czulszy oraz o 50 procent mniejszy od tradycyjnych matryc CMOS i CCD spotykanych w obecnie dostępnych "cyfrówkach". Urządzenie, które umożliwia rejestrowanie obrazów z prędkością sięgającą 30 klatek na sekundę, zbudowane zostało przy wykorzystaniu technologii SMTP (co jest skrótem od nazwy "Single carrier Modulation Photo Detector").

Nowość reaguje na naprawdę niewielką ilość fotonów, gdyż - jak twierdzą przedstawiciele Planet82 - do działania wystarczy mu oświetlenie, którego natężenie nie przekracza jednego luksa (ekwiwalent oświetlenia jakie daje świeczka w odległości jednego metra).


IDG.pl


ciekawe czy takie sensory trafia do lustrzanek czy raczej będą miały zastosowanie w badaniach naukowych ?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Re: ciekawostka ?
rytmisk napisał/a:


Nowy, bardzo czuły, kolorowy sensor obrazu o rozdzielczości VGA
[...]
ciekawe czy takie sensory trafia do lustrzanek


Fajna by była taka lustrzanka robiąca zdjęcia 640x480, nie ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Może za jakiś czas...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
ClicoFantastico napisał/a:
Fajna by była taka lustrzanka robiąca zdjęcia 640x480, nie


ja o takiej marzylem zawsze... :roll:
 

rytmisk  Dołączył: 23 Paź 2006
pytanie brzmialo "czy takie sensory " a nie "czy dokładnie ten sensor" :)
chodzi o rozwój matryc ...


panowie trochę wyobraźni ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
rytmisk, - wedlug mnie problemem jest uzytecznosc takiego obrazka (pomijam teraz rozdzielczosc)
jest wiele kamer ktore maja w swojej specyfikacji ze pracuja od 2-7 luxow.....i co z tego ? Ano nic ! Poniewaz jakosc tego obrazka jest o kant dupy rozbic......
 

rytmisk  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak, no zgadza się ale kamery o których piszesz pracują na matrycach wykonancyh w obecnej technologii a ja pisze o nowym wynalazku :)

nie chcę się z nikim kłucić tylko zastanawiam się czy takie matryce znajdą zastosowanie w sprzęcie fotograficznym :)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
rytmisk napisał/a:
czy takie matryce znajdą zastosowanie w sprzęcie fotograficznym :)

raczej w sprzecie video.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach