pawel7703  Dołączył: 31 Paź 2008
Podsumowując Wasze opinie że jakość zdjęć z z tych aparatów jest podobna(trochę większe szumy pentaxa) jednocześnie ergonomia jest lepsza w przypadku pentaxa. Jeśli jakość szumów pentaxa będzie akceptowalna wybiorę pentaxa, tylko zastanawiam się nad obiektywem tele; sigma apo czy pentax55-300?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
pawel7703 napisał/a:
sigma apo czy pentax55-300?

W tym porównaniu Sigma nie ma większych szans. Ewentualnie możesz kupić też wersję ekonomiczną - Pentaksa DA 50-200.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Kity można sobie porównać:
Przykładowo kit Canona.
Można sobie pokręcić obrazkowym pierścieniem ogniskowej i przysłony dla innych wartości.
http://www.dpreview.com/l...s_c16/page3.asp

Pentax znacznie mniej abberuje ale ostrość ciut lepsza w Canonie.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Canon jest fajny, szybki jak pierun, ma telewizorek, do oglądu lepszy, serio foty na Canonie takie które nawet 8x13 się nie da wydrukować wyglądają na wyświetlaczu bosko
Kit do EOSa 450tki z ISem jest!, który to IS od Pentaxowego jest skuteczniejszy (tak ze 2x na oko) i lepszy optycznie od starego Kita (czyli kiepski, a nie do natychmiastowej wymiany)

Trzyma się tak sobie, ciężko się nim zamachnąć na pewno, więc jak chcesz komuś wlać to raczej Pentax

Szkła bajecznie tanie, 50tka 1.8 AF to ~300zł i można już "pro" focić

Kitów nie ma co porównywać, ja tego od Canona omc nie ukręciłem tak się przyzwyczaiłem do sprzęgiełka z Pentaxa, pierścień zmiany ogniskowej to też niebo a ziemia na korzyść Pentaxowego słoika

To z Canona, zrobione przez rodzinę


To moje - K200D


Mi się bardziej podoba moje ;) choć młody postanowił się tego dnia akurat nie uśmiechać
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Kfan napisał/a:
Pentax znacznie mniej abberuje ale ostrość ciut lepsza w Canonie.

Zależy jak się trafi. Mój stary kit do 350 (jeszcze bez stabilizacji) był OK, na krótkim końcu aberrował nawet mniej niż mój obecny kit do Pentaxa (stary), choć żeby być uczciwym widziałem też gorsze EF-Sy. Różnicy w rozdzielczości też nie bardzo widziałem. Dopiero na długim końcu było widać przewagę Pentaksa, ale długi koniec w obu i tak jest bardzo mizerny. Za to Pentaks radził sobie znacznie lepiej pod światło z utrzymaniem kontrastu nawet bez osłony przeciwsłonecznej.

Natomiast w realnym użytkowaniu to dwie różne bajki. O ile QSF w kicie jakoś szczególnie niezbędny nie jest, bo obiektyw lekki i nawet na K100D jest całkiem szybki. To już ustawienie ostrości w Canonie bez prawdziwego pierścienia ostrości, tylko kręcąc tubusem z soczewkami latającym mniej lub bardziej w zależności od egzemplarza, w dodatku na jasnej matówce amatorskich Canonów to jest już dla mnie skrajny masochizm.

Ja rozumiem że dla niektórych liczy się tylko efekt, ale i ten łatwiej osiągnąć mając wygodniejszy sprzęt. Nie wspominając nawet o hobbystach jak ja, dla których samo robienie zdjęć daje sporo frajdy.

[ Dodano: 2008-11-04, 15:29 ]
Alyjen napisał/a:
Szkła bajecznie tanie, 50tka 1.8 AF to ~300zł i można już "pro" focić

No fakt bardzo ona "pro" - wykonana równie "dobrze" co i kit :-P . Ale fakt przydatna, bo jak wspomniałem długi koniec w kitach marny.

Za to w Pentaksach manualnych 50 od groma i wszystkie ze stabilizacją :-) A jak komuś się ostał Heliosik po Zenku to też lepiej niż kit jeśli mówimy o rozwiązaniach budżetowych.
 
pawel7703  Dołączył: 31 Paź 2008
Mam wrażenie że jakość zdjęć jest podobna (kolory może bardziej intensywne w pentaxie) zwłaszcza na niższym iso, gorzej może być z wyższym ale od tego są raczej rawy.Być może kit canona jest ostrzejszy ale jakość pentaxa jest wyższa. Ciężki wybór.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Żaden wybór, canon 450d to IMO lipa straszna, raz wziąłem do ręki i wystarczyło. Za to 40 d to inna bajka według mnie wygodniejszy od k10, oczywiście jak się przyzwyczai do obsługi. Właśnie 40d i 5d to najlepszy wybór w tym momencie jeżeli chodzi o jakośc i cenę. 450 1600, a 40d 2300.
 
pawel7703  Dołączył: 31 Paź 2008
Po przeczytaniu kilku testów można zauważyć że canon dostaje lepsze noty u oceniających go specjalistów niż pentax, natomiast jeśli chodzi o użytkowników sytuacja się odwraca i pentax tutaj wygrywa. I komu teraz wierzyć?
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
pawel7703 to zależy z którą grupą chcesz się identyfikować :mrgreen:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
pawel7703 napisał/a:
I komu teraz wierzyć?

Najlepiej sobie. Oba aparaty pozwolą Ci na zrobienie podobnych jakościowo fotek. Różnią się masą detali jak zachowaniem AF w różnych warunkach, rozłożeniem i rodzajem pól AF, dość odmiennym zachowaniem matrycowego pomiaru światła, guzikologią itp. Oba mają swoje zalety wady i fanaberie. Raczej trudno to ocenić na podstawie "obiektywnych" testów, zwłaszcza gdy często sprowadzają się do kilku fotek testowych i to przeważnie tablic testowych oraz przepisaniu listy opcji w menu z instrukcji użytkownika :-> Za Ciebie nie wybierzemy - po prostu musiałbyś sam trochę pobawić się oboma, a i tak wszystkiego i tak nie przewidzisz :mrgreen:

[ Dodano: 2008-11-19, 15:37 ]
Tak z własnego doświadczenia i na pocieszenie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach