mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wszystko sie zgadza - ja kupilem od Jarka D, a teraz sprzedalem za 120zl... Sprzedalem tanio, bo grip byl lekko wymeczony, ale okazalo sie ze i wymeczony poszedlby za duuuuzo wiecej... Ale coz - chcialem szybko sprzedac, bo kasa byla potrzebna, to i sprzedalem ultraszybko ;)
Ale po ilosci pytan o tego gripa, to obawiam sie, ze gdybym krzyknal cene z kosmosu - np. 200zl to i tak ktos by sie skusil.
Panowie i panie - to jest makabryczna desperacja...

Szczerze wam powiem - uzywany niefirmowy grip, w dodatku z niepelna uzytecznoscia (brak zasilania, brak kolka nastawczego i przyciskow), do tego zmeczony zyciem chodzi za taka cene... szok. TO JEST KOSZMARNA DESPERACJA... Do starszych canonow (w koncu DS tez nie nowosc) ORYGINALY, nowe lub niewiele uzywane chodza po 200zl... i to gripy z pelna funkcjonalnoscia. Nowiutkie niefirmowe gripy kosztuja w okolicach 250-300zl z faktura vat.
Takie cudo w stylu Dicain'a w takim stanie jak to co posiadalem - gdyby bylo pod np. canona 300/350D - sadze ze nie sprzedaloby sie i za 50zl... bo i po co to komu.
Niestety - tu objawia sie koszmarek niszowego sprzetu, tudziez kiepska dystrybucja na PL...
smutne to.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
mily napisał/a:
ze gdybym krzyknal cene z kosmosu - np. 200zl to i tak ktos by się skusil.


i za 250 by poszedl... a moze nawet za 300...
 
WSW  Dołączył: 30 Mar 2007
próbowałeś ktoś popełnić coś takiego?
zamiennika canona bg-e3 kosztuje mniej niz 250 zl
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
No dobra - ale migawki się nie podłączy chyba ... :(
 
WSW  Dołączył: 30 Mar 2007
Myślę, że można podłączyć przez gniazdo wężyka spustowego.
Poszukam jakiejś okazji na tego gripa i jak kupię, zobaczę czy da się wyprowadzić połączenie spustu gripa do minijacka w body.
To samo zresztą można zrobić z zasilaniem.
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Ufff... Cholera - nie w porę ten grip "wypłynął", właśnie zaczęłem produkować własnego... Kawał dobrej dębiny, wężyk spustowy z allegro, dremel, szlifiera i... jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie. Jak wyjdzie - nie omieszkam się pochwalić. ;)

WSW - jeśli rozgrzebiesz tego gripa z Canona i dojdziesz jak przenieść zasilanie i spust migawki - rzuć jakiś schemat, pomyślimy - może ktoś jeszcze będzie chętny na przeróbkę. Mam do dyspozycji niezłą stację lutowniczą, więc ewentualne lutowanie elektroniki nie stanowi problemu. :)
 
WSW  Dołączył: 30 Mar 2007
Z tego co widzę na zdjęciach, ten grip jest jak battery pack do MZek - całkowicie rozbieralny. Nie powinno być problemu z wyprowadzeniem kabli, czy zdjęciem męskiego konektora (żeby nie powiedzieć xxxx) wchodzącego w otwór na baterię w puszce.
Myślę, że najgorzej będzie z dopasowaniem go do body DSa, ale to się okaże w praktyce.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
WSW napisał/a:
żeby nie powiedzieć xxxx

To nie mów.
 
WSW  Dołączył: 30 Mar 2007
To już było wykasować cały nawias, skoro cenzurujesz moje posty.

[ Dodano: 2007-06-08, 17:06 ]
O, znalazłem fotki bebechów z tego gripa:
http://www.fotosik.pl/pok...1zccf7yyxl.html
http://www.fotosik.pl/pok...d3893ol5av.html
http://www.fotosik.pl/pok...05z1yduk59.html
http://www.fotosik.pl/pok...bckilqh1yi.html

Imho dla pentaksa 3/4 druku będzie do wywalenia.

Widzisz ktoś na tych zdjęciach co robi ta elektronika? Sądzę, że większość tego to układy obsługi aparatu, a część to nadzór baterii - ta może się przydać.

[ Dodano: 2007-06-09, 11:32 ]
Ok. W środę przyjdzie paczka i będzie wszystko wiadomo ;]
Mam wyrzuty sumienia, że wydałem pieniądze na coś co ma "Canon" w metryce;]

[ Dodano: 2007-06-12, 13:33 ]
Ech, gx-1s nie chce działać przy napięciu 5,2V z czterech aku wpiętych w gniazdo zasilacza. Czy ktoś z Was zna schemat przetwornicy 5V -> 6,5V? Jedyne schematy jakie mogę znaleźć to podwajacze napięcia... chyba, żeby podwoić do 10V i dać stabilizator 6,5V, ale tyle elektroniki niepotrzebnie podniesie straty energetyczne.

W ostateczności można zasilać go z 6 paluchów, ale to niewygodne, bo trzeba ładować na dwa baty ;]

[ Dodano: 2007-06-13, 23:36 ]
Pierwsza przymiarka. Grip rozbiera się idealnie. Metalowy bolec można wyjąć bez problemu. Spust działa bez zarzutów - bardzo łatwo można wyprowadzić kable z gripa na minijacka 2,5mm. Nie ma tez dużych problemów z porządnym przymocowaniem do puchy, nie trzeba nic wiercić w aparacie - wystarczy zrobić coś na kształt kleszczy z aluminiowego płaskownika, przykręcić go do metalowego dystansu i tak wkleić do gripa. Robiłem próby obciążeniowe - bez problemu trzyma się na nim 2 kg: aparat + tele + lampa.

Zrobiłem styki zasilania. Na razie sam grip. Materiał: nity aluminiowe, kable min. 6A, sprężyna od długopisu.

[ Dodano: 2007-06-17, 17:54 ]
Zasilanie nie chce działać. Nie wiem czemu, nie będę się w tym dalej grzebał, nie widzę potrzeby. W razie czego zrobię zasilanie z 6 paluchów przez gniazdo zasilania.
Grip w pracy sprawdza się świetnie. Aparat wreszcie leży w ręku jak powienien oraz nabrał rasowego wyglądu.
W sumie cała zabawa kosztowała mnie 260 zł i dwa dni dłubania. Lepsze to i tańsze od paskudnego dicaina, czy drewnianych samoróbek.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
to może jakaś fotka z gripem ? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach