z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
box'y - ktoś jeszcze uzywa?
witam

czy ktoś z Was robi zdjęcia box'em? Mam od kilku dni kilka wiekowych puszek i tak mnie naszło, żeby którymś z tych wynalazków zrobic parę zdjęc.
Wszystkie sprawiają wrażenie działających - tak na pierwszy rzut oka. Problem w tym, że dwa z nich, które mimo wieku są w całkiem niezłym stanie, to aparaty na błonę 620 (kodak brownie), która - o ile sie orientuje - jest już nieosiągalna. Przeczytałem gdzieś, że alternatywą może byc błona 120 i tu pojawia sie pytanie: otóż czy potrzebne są jakieś dodatkowe zabiegi podczas ładowania rolki 120 do puszki dla 620? Czy to w ogóle jest wykonalne? Jestem trochę zielony w tym temacie... help...

pzdr

[ Dodano: 2009-01-10, 04:35 ]
czas odświeżyc temat (wybaczcie, że odpowiadam sam sobie, ale na edycje było już za póżno)
udało mi się zaladowac rolkę 120 do staruszka Brownie (zdjęcie poniżej) - nie bylo ciężko, właściwie żadnych (no prawie) problemów, potem kilka pstryków, a teraz cudowny czas oczekiwania na spapranie kolejnych etapów, czyli wyjęcie rolki i samodzielne wywołanie (D-76 sie właśnie przegryza... ja z racji pierwszego razu chyba tez :mrgreen: )
pzdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach