opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wiem, podejrzewam że Ganz się źle wyraził
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
opiszon, dzięki, tylko Ty mnie zrozumiałeś, na usprawiedliwienie mam tylko fakt że mam za sobą zawalone 3 z 4 nocek w tygodniu i piszę z piaskiem w oczach.... :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja dopisze tylko to ze z "plackow" nie odzyskasz zadnej informacji
z szumu po wywaleniu kolorowego szumu dostajesz fajny obrazek a lekkie odszumienie kanalu luminancji daje bardzo dobre efekty
dla mnie ta szumofobia to jakas paranoja na ktora zapadaja uzytkownicy cyfr.....
wiekszym problemem sa wszelkiego rodzaju bandingi bo tych sie pozbyc czasem nei sposob
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
dla mnie ta szumofobia to jakas paranoja na ktora zapadaja uzytkownicy cyfr.....

Swiete slowa.

Nie wiem na jakiej podstawie mozna pisac, ze 50D daje wiecej detali. Jak dla mnie, to on wyraznie odstaje od konkurencji pod tym wzgledem. Jak na Canona, to dziwna sprawa :roll:

Aha - ostatnio robilem sporo zdjec przy swietle zarowkowym. Wystarczylo poprawnie ustalic WB (WhiBal) i dobrze naswietlic (f/2, 1/15s, iso1600), zeby szum w niczym nie przeszkadzal. Dzis bede mial odbitki z tych zdjec, na ktorych spodziewam sie w ogole nie zobaczyc szumu (15x21).
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
dan, czytając "f/2, 1/15s, iso1600" i "15x21" mogę Ci z czystym sercem, z doświadczenia odpowiedzieć:

nie, nie zobaczysz szumu :-)
za to detale pozostaną jak najbardziej widoczne
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Przecież napisali:
Canon - NR default;standard
Nikon - NR normal
Pentax - NR off
Sony - NR normal
Znaczy, że redukcja szumów pracowała w przypadkach Canona, Nikona i Sony
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Nie wiem, czy kotoś wrzucał już ten link czy nie. W każdym razie kolejny kontrowersyjny test. Szczególnie jeżeli chodzi o porównanie szumów k20d i 50D...
http://www.optyczne.pl/88...0D_Wst%EAp.html
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja ciągle trzymam się teorii, że Optyczni specjalnie w tak prowokujący sposób konstruują testy i formułują wnioski - jest dyskusja, rośnie oglądalność, o portalu robi się głośno...

(BTW, Fafniak w dyskusji wzniósł się na wyżyny, genialnie wyszło :lol: )
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Fafniak w dyskusji wzniósł się na wyżyny


Wiem, wiem...fajnie wypunktował tego kolesia, a numer z fotką analogową, bezbłędny![/quote]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach