alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Zapytaj spinnera czy jego F bez baterii działa.


Nie dziala.

Ijon napisał/a:
Istreed, a masz jakąś receptę na niedziałającą migawkę w Hi-Maticu F?


A "pstryka" czy zupełnie nic? ...
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
No to o to wlaśnie pytam. Bo wiem że E bez baterii leży totalnie bo tam jest migawka sterowana elektornicznie 7sII ma mechaniczną i bez prądu nie mam tylko pomiaru.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Bo wiem że E bez baterii leży totalnie bo tam jest migawka sterowana elektornicznie 7sII ma mechaniczną i bez prądu nie mam tylko pomiaru.


E ma tak samo jak F

ale: czasami w tych elektronicznych bywa tak, ze oslabia sie sprezyna ruszajaca listkami, co nie ma nic do braku czy obecnosci pradu... Nie pamietam gdzie tak mialem, ale udalo mi sie naprawic przez zagięcie tej sprężyny.

Dlatego pytam, czy migawka daje jakis dzwiek przy wyzwalaniu czy nie... Jesli nie, na 70% sa to skorodowane luty przy komorze baterii :-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Powodowane wylewajacą stara bateria raz to przerabiałem tyż.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Powodowane wylewajacą stara bateria


Nom... rtęciówki uwielbialy sie wylewac ;-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Znajomy mówi ze jego F bez baterii zwalnia migawkę ale ja jakimś tam czasie jedym tylko chyba 1/30. Ale pomiar i sterowanko nic. Powinien jedynie cykać.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Znajomy mówi ze jego F bez baterii zwalnia migawkę ale ja jakimś tam czasie jedym tylko chyba 1/30. Ale pomiar i sterowanko nic. Powinien jedynie cykać.


O widzisz! :-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Więc jesli nie cyka to coś przy migawce, a jak cyka to luty w komorze baterii.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Więc jesli nie cyka to coś przy migawce, a jak cyka to luty w komorze baterii.


Heh, odwrotnie niz myslalem ;-)
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Co wy tak się bessicie :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Co wy tak się bessicie


Taka moda ;-) Pare tygodni temu na himatice, teraz na bessy ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ijon napisał/a:
Włożyłem 2 baterie LR44, uzupełniłem folią aluminową do brakującej grubości właściwych baterii, a migawka jak się nie wyzwalała, tak się nie wyzwala :(
Moze jest za duzy opor? Sprobuj jakiegos innego przewodnika. A tak a propos, zamiast 2 x LR44, polecam baterie litowa CR1/3N - ma taka sama wysokosc jak PX645, a druga pare stykow 'domknalem' dwom nakretkami i moneta 1 grosz ;-)

alkos napisał/a:
Taka moda ;-) Pare tygodni temu na himatice, teraz na bessy ;-)


Daj spokoj. To nasze forum jest chyba bardziej cenotworcze niz nam sie wydaje. Przed forumowa moda na hi-matiki, F'ki lezaly na ebayu za 10 dolarow i nikt ich nie chcial. A teraz ....:-) Mi sie w kazdym razie udalo dorwac czarna E - ciut wieksza niz F, ale to szklo, ech...:-P Wkrotce zapodam efekty.

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Daj spokoj. To nasze forum jest chyba bardziej cenotworcze niz nam sie wydaje.


No, ta bessa co jeszcze do mnie nie przyszla jest po prostu SUPER! Genialne body! A lens - sam miod!

(Moze bede mial jedna do sprzedania...)

:-P
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Migawka wydaje dźwięki, ale z tego co ja przeczytałem to jest normalne, że coś "cyka" nawet bez baterii. O tym, że migawka bez baterii jest wyzwalana z czasem 1/30 sekundy nigdzie nie czytałem, wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Komora baterii wydaje się czysta, ale to co wyciekło mogło już wyparować albo wsiąknąć wewnątrz. Dzięki wszystkim za porady :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Migawka wydaje dźwięki, ale z tego co ja przeczytałem to jest normalne, że coś "cyka" nawet bez baterii.


Ale nie otwiera sie...?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
No, ta bessa co jeszcze do mnie nie przyszla jest po prostu SUPER! Genialne body! A lens - sam miod!

A jak wizjer? :->
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
To przecież widać czy migawka pracuje czy nie...
Jak tak to okręć dolna płytę i gniazdo na baterie i napisz co tam słychać pod nim.
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
Widze że toczy się tu wątek naprawczy wiec spytam. Mój dotyczy bessy r i problemu z nawijaniem filmu -rolka odbiorcza okreca sie i po iluś klatkach robi się sałata film sie rysuje i ogolnie jest słabo. Mam pytanie może ktoś zna jakiegoś magika od napraw który naprawial właśnie besse. Chodzi mi o czlowieka z warszawy ktory zna sie na aparatach dalmierzowych ostatnio regulowałem ten aparat w zakładzie na armi ludowej na przeciwko sklepu magma i powiem wprost "TYM PANOM JUŻ DZIĘKUJEMY" Może ktoś naprawiał już besse i może kogoś polecić

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach