marcino  Dołączył: 13 Lut 2007
manualna lustrzanka średnioformatowa
może ktoś wie:
jakie są jeszcze na rynku oprócz psixa manualne lustrzanki średnioformatowe.
takie które nie potrzebują baterii (światłomierz zewnętrzny)??
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
marcino, wyobraź sobie, że taka egzotyczna marka, co się Pentax nazywa. Serio. Jest taka, poszukaj w googlach. I robi aparaty. Naprawdę! Średnioformatowe. I jak kiedyś robili, to też takie, co nie potrzebowały baterii i były manualne. A nawet teraz się taką na wtórnym rynku daje kupić.
Ot, ciekawostka :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb nie cwaniacz, Pentax 6x7 nie odpala się w ogóle bez baterii. 645 raczej też.
;-)

Jest sporo manualnych średnich, zwłaszcza starszych, poszukaj sobie bo jest tego niezliczona masa. Napewno Hasselblady któreś tam, Kievy 88 ..
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
RoleiFlex :-P
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
arax 60 - mam i chwalę sobie..
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
guerilla napisał/a:
Pentax 6x7 nie odpala się w ogóle bez baterii
Zaraz, a co tam jest do odpalania? Teraz nie chce mi się filmu zakładać (a nie mam tej zatyczki co pozwala wyzwolić matówkę bez filmu), ale jutro sprawdzę. Wedle instrukcji (o ile dobrze pamiętam), to bateria służy li tylko do napędzania światłomierza w pryzmacie.
Jutro wyjmę baterię i spróbuję zrobić zdjęcie bez, zobaczę czy da się.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
matb napisał/a:
marcino, wyobraź sobie, że taka egzotyczna marka, co się Pentax nazywa. Serio. Jest taka, poszukaj w googlach. I robi aparaty. Naprawdę! Średnioformatowe. I jak kiedyś robili, to też takie, co nie potrzebowały baterii i były manualne. A nawet teraz się taką na wtórnym rynku daje kupić.
Ot, ciekawostka :-P


guerilla napisał/a:
matb nie cwaniacz, Pentax 6x7 nie odpala się w ogóle bez baterii. 645 raczej też.
;-)


OWNED :evilsmile: :-P
 

temol  Dołączył: 01 Cze 2007
Re: manualna lustrzanka średnioformatowa
marcino napisał/a:
jakie są jeszcze na rynku oprócz psixa manualne lustrzanki średnioformatowe.takie które nie potrzebują baterii (światłomierz zewnętrzny)??


Jeżeli nie musi wyglądać jak klasyczna lustrzanka (czyli na przykład zenit), to Mamiya RB67 (również RB67 Pro-S, Pro-SD). Całkowicie mechaniczne.

T.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
matb napisał/a:
guerilla napisał/a:
Pentax 6x7 nie odpala się w ogóle bez baterii
Zaraz, a co tam jest do odpalania? Teraz nie chce mi się filmu zakładać (a nie mam tej zatyczki co pozwala wyzwolić matówkę bez filmu), ale jutro sprawdzę. Wedle instrukcji (o ile dobrze pamiętam), to bateria służy li tylko do napędzania światłomierza w pryzmacie.
Jutro wyjmę baterię i spróbuję zrobić zdjęcie bez, zobaczę czy da się.


No to jak juz sprawdzisz to sie z nami podziel tym "wiekopomnym odkryciem"... :mrgreen: :evilsmile: :mrgreen: :-P

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
haha, dokładnie :mrgreen:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jest jeszcze Bronica, Exakta, Norita...
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
MAMIYA C 220, C 330 (w tych masz nawet wymienną optykę) , Yashica LM, Yashica 124 G.
Zdecydowanie polecam.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
matb napisał/a:
wyzwolić matówkę

:mrgreen:
i to już nie pierwszy raz zdarza Ci się migawkę z matówką pomylić :-D
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Hakro, cholera. Coś ze mną nie tak widać - może to już leczyć trzeba? :-/
A co do tematu. Załadowałem film, wyjąłem baterię i spróbowałem zrobić zdjęcie P6x7. Wygląda na to, że zmarnowałem klatkę filmu. Wyniki testu są niejednoznaczne, ale nie mam zamiaru sprawdzać dalej. Jednak jestem skłonny przyznać, że faktycznie bateria w aparacie musi być. No i odszczekać pod stołem to, co sugerowałem wcześniej :oops:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
matb napisał/a:
faktycznie bateria w aparacie musi być

no właśnie, ale tak na logikę to do czego? nie mam 67, więc nie wiem, ale jestem ciekaw tak na przyszłość..
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Cytat
The shutter will not operate when the battery is exhausted, or its voltage too low, or when there is no battery in the camera. At such time, the reflex mirror will stop halfway up when you depress the shutter relase button, comlpetely locking the shutter mechanizm.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Stachu, thanks. All is clear now.. :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
SQ6GIT napisał/a:
matb napisał/a:
faktycznie bateria w aparacie musi być

no właśnie, ale tak na logikę to do czego? nie mam 67, więc nie wiem, ale jestem ciekaw tak na przyszłość..


Na logikę bardzo prosto - migawka jest sterowana elektronicznie, do czego potrzeba prądu ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
guerilla napisał/a:
migawka jest sterowana elektronicznie

i to była kluczowa wiadomość, której nie miałem... :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach