guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ricoh Rikenon P 50mm 1.4 - opinie
Hej, kilka osób z forum posiada. czy warto w stosunku do m 50 1.4 ?
można wyrwać trochę taniej jak myslę, ale czy np.brak smc powłok jest aż tak straszny.. etc.

proszę bardzo o kilka słów

pozdrawiam
r.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
to zależy, czy dużo robisz pod słońce
bardzo lubię to szkło - przepiękny bokeh
na analogu - całkiem, całkiem
na cyfrze - robi się przyzwoita portretówka
szczególnie cenny - bardzo za niego przepłaciliśmy, ale za każdym razem, kiedy oglądam sobie obiektyw... to jakoś ciepło mi się robi ;-)

niestety, od niedawna dokładniej opisuję zdjęcia i mogę Ci tylko pokazać ostatnie - cz-b i tylko z analoga
http://picasaweb.google.pl/m.kazior/Rikenon5014
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
cotti napisał/a:
to zależy, czy dużo robisz pod słońce
bardzo lubię to szkło - przepiękny bokeh
na analogu - całkiem, całkiem
na cyfrze - robi się przyzwoita portretówka
szczególnie cenny - bardzo za niego przepłaciliśmy, ale za każdym razem, kiedy oglądam sobie obiektyw... to jakoś ciepło mi się robi ;-)

niestety, od niedawna dokładniej opisuję zdjęcia i mogę Ci tylko pokazać ostatnie - cz-b i tylko z analoga
http://picasaweb.google.pl/m.kazior/Rikenon5014


TYLKO z analoga?!
proszę o trochę szacunku :)

jednak uznałem, że powłoki są ważniejsze niż potencjalna delikatnie większa ostrość (Takie info krąży po pl.rec.foto - ale tylko od jednej osoby i tylko w porównaniu do m50 1.7 )

zwłaszcza, że rikenon 50 f2 czasami gubił kontrast przy brzegach mi jak słoneczko zajrzało..a tego nienawidzę, robienia maski gradientowej żeby to niwelować w ps :)

dzięki za sample, chociaż zdjęcia z każdego szkła w takiej wielkości są bardzo podobne..
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
TYLKO z analoga?!

nie jest to oznaka braku szacunku, Broń Boże, tylko stwierdzenie faktu, że nie wiem, które zdjęcia robione cyfrą są robione z owym rikenonem

jeśli chcesz większe sample, nie ma sprawy, wyślę na priva :-)
ale widzę, że już zdecydowałeś :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
cotti napisał/a:
guerilla napisał/a:
TYLKO z analoga?!

nie jest to oznaka braku szacunku, Broń Boże, tylko stwierdzenie faktu, że nie wiem, które zdjęcia robione cyfrą są robione z owym rikenonem

jeśli chcesz większe sample, nie ma sprawy, wyślę na priva :-)
ale widzę, że już zdecydowałeś :-)


jakbyś była kiedyś we wro , jakiś plener czy coś takiego ,chętnie bym strzelił porównanie, bo jestem ciekaw czy j.jewuła mówił o tej różnicy w ostrości z powodów marketingowych czy tak jest w rzeczywistości :)

chociaż słyszałem, że np. rikenon 1.2 50 o klase lepszy od pentaxa i że 80 rikenona też deklasuje konkurencje, a w puencie rybie oko ricoha lepsze od innych rybich oczu :)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
mam właśnie od Jewuły owego rikenona :-) a do Wrocka bardzo chętnie, jakbyś był w okolicach Górnego Śląska, możesz dać znać :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
cotti napisał/a:
mam właśnie od Jewuły owego rikenona :-) a do Wrocka bardzo chętnie, jakbyś był w okolicach Górnego Śląska, możesz dać znać :-)


to zabawne, bo na allegro leży taki rikenon i sprzedający też się powołuje na Jewułe i jego test tego szkła, tzn pisze tak jak by to był właśnie ten testowany egzemplarz :)

na wiosnę być może będe w tychach ..
((btw takie pytanie,bardziej na priv,ale tam, znasz może Martę Mądrą ? (Z tych właśnie)
czasami cuda się zdarzają:)dlatego pytam))
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
bo na allegro leży taki rikenon i sprzedający też się powołuje na Jewułe


Bo z tego co pamietam Kuba kupil kilka i zostawil sobie najlepszy ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
to zabawne, bo na allegro leży taki rikenon i sprzedający też się powołuje na Jewułe i jego test tego szkła, tzn pisze tak jak by to był właśnie ten testowany egzemplarz :)

może jest tak, jak pisze alkos, że kupił tych egzemplarzy kilka, ale ja kupowałam bezpośrednio od Jewuły - właściwie l_uka kupował, nie przez allegro, tylko był kontakt przez pl.rec.foto


guerilla napisał/a:
((btw takie pytanie,bardziej na priv,ale tam, znasz może Martę Mądrą ? (Z tych właśnie)
czasami cuda się zdarzają:)dlatego pytam))

obiło mi się o uszy to nazwisko, ale nie znam
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
allegrowicz napisał/a:

Kupiłem go od jednego z bardziej znanych zawodowców zajmujących się
obróbką obrazu, przeprowadził on kiedyś test - ten obiektyw vs. jeden z Pentaxów 1.7/50. Test polegał na wykonaniu
ogromnego powiększenia tego samego obrazu utrwalonego na slajdzie ...Pentax odpadł w przedbiegach

No jeśli standardowe 50mm pentaxa, porównywalne właściwie z jaśniejszym bratem, odpada w przebiegach, to ów rikenon musi być absolutnie wyjątkowy. W co trudno uwierzyć. Spotkałem się z opinią, że jest odrobinę ostrzejszy od pentaxa (którego? na jakiej dziurze?) i zgoda, czemu nie. Ale takie porównanie w opisie sprzedawanego przedmiotu - sorry, ale imo bzdura.[/b]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach