Quelmo  Dołączył: 04 Sty 2009
Problem w wyborze.
Witam. Mam pytanie, otoz posiadam obecnie nikona f 301, puszka jest jak najabrdziej w porzadku, no tyle tylko ze obbiektywy po 500zl, nie jest to jakos duzo ale wiadomo ze biedny student nie moze szalec. Pomyslalem o obiektywach M42, sa tansze, optycznie porownywlane. Kilka osob nakierowalo mnie ze puszki pentaxa nadaj sie najlepiej, stad moje pytanie: jaka pusze polecacie, (zeby M42 jak najlpeiej wspolgarlo) i zeby miala spora jasna matowke, czas najlpeiej 1/2000s, byla manualna, dosc ciezka, solidna, no ale rozmiarow takich mniejszych;) . Pozdrawiam i z gory dziekuje.:)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
ME Super, chociaż niespełna 1/2kg to raczej nie jest ciężka. Chyba, że z winderem. Superprogram (SuperA) jest trochę cięższy, ale też nieszczególnie ciężki (jakieś pół kilo). LX by się nadał idealnie, tylko że ten z kolei to tani nie jest.
Jakby zrezygnować z tej 1/2000" to byłoby prościej, choć takie K2, KX czy nawet K1000 szczególnie małe nie są.
Ale jeśli ma być pod M42 to może Spotmatica? Tylko tu dodatkowo może być problem z zasilaniem światłomierza. Ale ZTCP to one są mechaniczne, więc bez baterii będą działać.
 
Quelmo  Dołączył: 04 Sty 2009
No tez myslalem o Me super i jakos najabrdziej do niej mnie ciagnie. Tylko rozumiem ze musze kupic przejsciowke pod M42? Czy jest jakas stara jakosci obrazu?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
A to nie lepiej kupić jakieś topowe body m42? Są jakieś takie z 1/2000 i resztą inwentarza :-)
 
Quelmo  Dołączył: 04 Sty 2009
Hm. no chetnie ale osobisice nie znam. jakbys mogl podac kilka pozycji:)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Quelmo, tak, będziesz potrzebował przejściówki. "Starty" w jakości nie powinno być żadnej, bo to nie jest dodatkowy układ optyczny, tylko metalowy krążek pozwalający przykręcić obiektyw w gniazdo bagnetu.
matth, pewnie lepiej. Pewnie lepiej też kupić wypasione (i tanie) body niepentaxa z bagnetem K i stosować przejściówkę. No, ale pytanie było o puszkę Pentaxa, nie? ;-)
 
Quelmo  Dołączył: 04 Sty 2009
Nie no panowie. Ja sie wlasnie pytam, slyszalem ze pentaxy daja rade z M42. Jezeli macie cos ciekawszego i bardziej praktycnzego to chetnie sie dowiem. Jestem po prostu totalnie bez pomyslu, nie wiem czy sprzedawac nikona i obiektyw do niego, czy inwestowac wlasnie w M42. No nie wiem..i szukam jakiejs weny w waszej postaci ;) Moze nie warto, bo jakos nie jest porownywlana..no metlik w glowie totalny.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
No, bo dają radę całkiem ok, ale pracuje się na roboczej przysłonie, body jej nie domknie przez przelotkę m42>pk..
Chinon CE-2, Porst M-CE, RevueFlex 5005 (to prawie to samo), Mamyia DTL 2000 mają 1/2000 i pojawiają się na allegro :)
 
Quelmo  Dołączył: 04 Sty 2009
No dzieki. Po prostu bierze mnie juz. k..ca jak jest ladny widoczek i ja z ta 50mm latam jak glupi, lubie ja ale ile mozna;) dlatego suzkam tanszego rozwiazania ktore da mi mozliwosc posiadania 3 obiketywoow. i mysle ze M42 sie zrealizuje w tej kwestii. A takie przejsciowki w jakiej cenie sa?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Quelmo, allegro :-P

A swoją drogą to na bagnet:
- 28/2.8 160-170zł (nawet mam na sprzedaż)
- 50/1.7 150zł
- 135/3.5 200zł

Body 100-150zł

Warto iść w m42? Też miałem przez chwilę myśli, żeby analogowo zostać w m42, ale te tanie szkła ani dobrych powłok, jakość często losowa. A tak mam SMC, dobre mechanicznie i optycznie szkła i do cyfry podepnę jak mi się zechce. A ceny nie zabijają jak mi się zdaje, chociaż można szukać jaśniejszych szkieł i robi się drogo, ale te imo do hobbystycznego focenia wystarczą :-)

 
Quelmo  Dołączył: 04 Sty 2009
Dobra juz nie mecze, dzieki i pozdrawiam.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Quelmo, dobra optyka z M42 niekoniecznie jest tania : SMC Takumar 1,4/50 to nawet ponad 400zł, inne takumary z SMC o krótszych ogniskowych rzadko poniżej 300zł spadają ( chyba że poobijane ). Masz już fajny aparat. Może jednak zamiast wydawać na kolejny korpus - może tanszy,ale z innego systemu - po prostuj dozbieraj na cos,co Ci pasuje. Są przeciez starsze obiektywy nikona np. serii H, które może nie dadzą programu i Tv ale w manualu będą działać. A i cene powinny miec bardziej przystępną.
 
Quelmo  Dołączył: 04 Sty 2009
Po dlugim namysle i burzy pomyslow pozostaje przy nikonie. Chociaz ten Pentax Me Super taki ladny jest...;) Dzieki wszystkim i pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach