Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Co ze stykami ?
Zastanawia mnie jedna mysl ... filozof ktos powie ;)
Mam przejsciowke PK na m42 (no to teraz zaswirowalem) i po wkreceniu HELIOSa martwi mnie czy nie ma na stykach jakiegos zwarcia Czy ktos z Was pracuje na takim tandetnym zestawie i zabezpiecza jakos te styki ?
I kolejna rzecz ...:
Przy takim zestawie i ustawieniu wszelkich opcji MENU jak nalezy normalne jest ze wyswieta sie jedynie F-- bez mozliwosci ustawienia wartosci z poziomu korpusu ?
Niby swiatlomierz dziala ... :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Artooro napisał/a:
Przy takim zestawie i ustawieniu wszelkich opcji MENU jak nalezy normalne jest ze wyswieta się jedynie F-- bez mozliwosci ustawienia wartosci z poziomu korpusu ?
Normalne.
Nowa puszka nie rozumie takich staroci, nie wie jaka liczbowo jest wybrana wartośc przysłony i nie potrafi jej ustawić w szkle.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Zdawalem sobie sprawe ze puszka sama nie przeczyta Raczej spodziewalem sie samodzielnego ustawienia wartosci F ... a puszeczka na to NIEMOZLIWE ! ;-)

[ Dodano: 2007-01-16, 21:23 ]
I jeszcze jedno pytanie podepne ... :
Pisza tu o wyrywaniu jakis blaszek w przejsciowce zeby ostrzyc na nieskonczonosc O co dokladnie chodzi ?
U mnie i jakas tam blaszka jest i jest ostrzenie na nieskonczonosc
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Artooro napisał/a:
Zdawalem sobie sprawe ze puszka sama nie przeczyta Raczej spodziewalem się samodzielnego ustawienia wartosci F ... a puszeczka na to NIEMOZLIWE ! ;-)

[ Dodano: 2007-01-16, 21:23 ]
I jeszcze jedno pytanie podepne ... :
Pisza tu o wyrywaniu jakis blaszek w przejsciowce zeby ostrzyc na nieskonczonosc O co dokladnie chodzi ?
U mnie i jakas tam blaszka jest i jest ostrzenie na nieskonczonosc


nie... nie chodzi o nieskończoność, tylko wygodę. Blaszka niby ci blokuje obiektyw w korpusie, żeby nie wypadł, ale wyjmowanie potem przejściówki i odginanie tej blaszki, żeby puściło, to prawdziwa załamka. Dlatego blaszkę się odkręca. Wtedy możesz sobie przejściówkę nakręcić na stałe na obiektyw, albo nawet przykleić itp. i mieć obiektyw z bagnetem. I nie wypadnie. Chyba, że sam go przypadkiem wykręcisz ;-) A nieskończoność to kwestia kołnierza przejściówki. Jak go ma i wystaje nad korpus, wtedy raczej nie ostrzy. Ale przejściówy z blachami chowają się całe...
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Artooro napisał/a:
Zdawalem sobie sprawe ze puszka sama nie przeczyta Raczej spodziewalem się samodzielnego ustawienia wartosci F ... a puszeczka na to NIEMOZLIWE !

Puszka nie tylko nie czyta przesłony z obiektywu (tak naprawdę do czytania przesłony był inny dynks) ale też nie może jej ustawić na obiektywie. Wyświetla F-- aby ci zakomunikować - z przesłoną radź sobie sam.
Ustawiasz co chcesz na obiektywie i w trybie AV puszka dobierze do tego czas.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
OK to co wyswietla pucha jest w porzedku
Nadal jednak nie wiemn co z tymi stykami ZABEZPIECZAC ?? czy nie ??
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Artooro napisał/a:
OK to co wyswietla pucha jest w porzedku
Nadal jednak nie wiemn co z tymi stykami ZABEZPIECZAC ?? czy nie ??


też bawiłem się heliosem na przejściówce (bez też, bo jest wersja z bagnetem, ale kij z tym w tej chwili) i nie zabezpieczałem styków - na żadnym M42 z dokręconą przejściówką tego nie robiłem i nic się nie działo. I się nie stanie. Nie martw się o styki, przejściówka ma gwint jak stary obiektyw manualny i tyle (chociaż do pełni szczęścia niektórzy wiercą zagłebienia w obiektywach, żeby blokowały się, jak prawdziwe obiektywy z bagnetem K)... a zabawa z obiektywami na gwint ma ten urok, że nie trzeba wciskać przycisku AE-L dla pomiaru czasu pod wybraną przysłonę. Zresztą po co ja to mówię. Wiadomo jak jest. Pozdro :-B
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Dzieki :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach