darex  Dołączył: 11 Gru 2006
*ist DL czy GX-1S?
Który lepszy Pentax *istDL czy Samsung GX-1S?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Teoretycznie, Samsung.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Praktycznie IMHO tez :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zależy też jeszcze w czym lepszy, bo jak np. w biegu na setke to niestety każdy tak samo "leży" :shock: :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kiedyś, na koloniach przed IV i V klasą, wygrywałem 60m w swojej grupie wiekowej. Jeszcze dyplomy gdzieś mam...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Teraz to by było w gimnazjum...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Eee, a 3-letnie gimnazjum to nie jest po VI klasie podstawówki dopiero?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aaa , no tak... ale ja kończyłem porządną ośmiolatkę, to mogłem zapomnieć ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja też, ale staram się być na czasie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
noo, to w tej kategorii zdecydowanie lepszy od Pentaksa i Samsunga jest Jarek :mrgreen:

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Był. Nie jest. Myślę, że teraz, to po przebiegnięciu 60 metrów dostałbym niezłej kadyszki.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Myślę, że teraz, to po przebiegnięciu 60 metrów dostałbym niezłej kadyszki

To ja mogę biec, na ochotnika.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli masz w tej samej cenie: bierz Samsunga - większy bufor, wizjer.
Nie będziesz musiał z nim biegać na 60 metrów...
Przy okazji.
Czy jakość JPGów z GX-1s jest taka sama jak z DSa?
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Darex - to, co napisał Michu, a dodatkowo obsługa TTL-a w lampach.

Pozdrówka
Marucha
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Michu napisał/a:
Jeżeli masz w tej samej cenie: bierz Samsunga - większy bufor, wizjer.
Przy okazji.
Czy jakość JPGów z GX-1s jest taka sama jak z DSa?


Trudno zarzucic cokolwiek plikom jpg z GX-1S - w zasadzie jedyna motywacja by focic w pef'ach to taka, ze mozna je potem "wywolac" i "naprawic" przy obrobce z pef'a. Czytajac wczesniejsze wypowiedzi, ze Pentax nie postaral sie z dobrym kodowaniem do jpg, nabieram podejrzen, ze Samsung zmodyfikowal swoja wersje firmware aparatu wlasnie w tym aspekcie - co nawet cieszy.

Soft dodawany do GX-1S jest calkiem uzyteczny, moze paroma wadami ergonomii- wynikajacymi rowniez z tego, ze jest to kod programowy ktory masowo jest wykorzystywany do generowania programu Samsung Digimaster, dodawanego zarowno do zwyklego klepaka Samsunga za 300 zl, jak i do lustrzanki.

To moze oznaczac, ze kodowanie do jpg rowniez wynika z praw licencyjnych i zostalo zaimplementowane rownolegle (czyli jest pewne prawdopodobienstwo stosowania algorytmu kodowania jak i w innych aparatach cyfrowych Samsunga).

Zeby to sprawdzic, konieczne byloby piwo, statyw, dobra pogoda i co najmniej dwoch posiadaczy roznych modeli na bagnet PK :mrgreen:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Czy Samsung GX-1S na pewno obsługuje lampy TTL do analogów? Przeglądałem specyfikacje według różnych stron z testami, oraz samsung-foto.pl i niestety nie zanalazłem odpowiedzi... Jeśli już coś się pojawia to raczej P-TTL... Czy Ktoś z użytkowników tego aparatu mógłby rozwiać wątpliwości ;-) ?


EDIT:
Wpisałem w wyszukiwarkę "gx-1s lampa ttl" i już wszystko jasne - lampy TTL do analogowych aparatów Pentaxa są przez tego Samsunga obsługiwane :mrgreen: .
 
darex  Dołączył: 11 Gru 2006
Czy w Pentaxach i samsungach też pojawia sie "banding" (UFO czy sztruks) czy jest to tylko przypadlośc nikonów? Już nie wiem co robić brałbym samsunga ale zalezy mi na obiektywie Tamrona 17-50/2.8 ktorego z mocowaniem pentaxa nie ma. Ceny nikona d70s jest dosc ciekawa ale znowu martwi mnie banding i fatalny podglad glebi ostrosci, a jak on wyglada w samsungu? Co radzicie? Pakowac sie w system pentaxa czy wziasc nikona D70s? Aparatu bede uzywal rowniez w studio na zajeciach z lampami studyjnymi.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
bierz tego starego Nikona i przestan marudzic. Bedzie wiecej obiektywow dla mnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach