volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
tomekz napisał/a:
A może by tak zorganizować coś takiego jako atrakcję na PPD albo inny zlot pentaxowy?


Też o tym myślałem.
Nie żebym był w tym obcykany, ale myślę że podołałbym stworzeniu elektroniki :-) , więc jedno do przodu już :lol:
Dla mikrokontrolerów zmieniłem studia z chemicznych na informatykę.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
tomekz napisał/a:
A może by tak zorganizować coś takiego jako atrakcję na PPD albo inny zlot pentaxowy?

Mimo wszystko sądzę, że kurs zwykłym balonem, albo choćby paralotnią i zrobienie takiego zdjęcia ludzką ręką byłoby mniej problematyczne ;-)
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
malyglod napisał/a:

Mimo wszystko sądzę, że kurs zwykłym balonem, albo choćby paralotnią i zrobienie takiego zdjęcia ludzką ręką byłoby mniej problematyczne ;-)


Wiesz, na stronie tego polskiego lotu jest info:
osiągnął wysokość 28,818 km n.p.m.

O lotni na tej wysokości to raczej zapomnij, no chyba że wypadnie z wahadłowca.
A balonem owszem, można. O ile pamiętam pierwszy gość, który latał na podobne wysokości nazywał się August Piccard. Zamykał się w stalowej kuli o średnicy dwóch metrów a sam gaz do napełnienie balonu zajmował ciężarówkę. Powodzenia :mrgreen:


A tak na serio, to pewnie. Chętnie bym się przeleciał balonem na PPD. Pewnie tak samo 70 pozostałych potencjalnych uczestników. Tylko skąd wziąć tyle balonów :roll:

:-)
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Też bym się przeleciał. Ale mało problematyczne to by nie było nawet balonem. Pułap prawie 29 km to już jest prawie orbita geostacjonarna. A trzeba wziąć pod uwagę, że samoloty pasażerskie wzbijają się na wysokość rzędu 11 km, na której temperatura wynosi nierzadko -60 stopni Celsjusza.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Apazar napisał/a:
prawie 29 km to już jest prawie orbita geostacjonarna.
Nie za mało trochę ? :roll: Na 29 km to prawie normalne samoloty latają, a jakoś nie słyszałem o orbitowaniu na tej wysokości. :-P Przyjmuje się, że lot w kosmos jest powyżej 100 km, a o ile dobrze pamiętam to orbita geostacjonarna to jest około 400
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Prawie 400 km, a dokładniej to
Orbita geostacjonarna jest orbitą kołową i przebiega na wysokości 35 786 km
(za Wikipedią).

Chyba nie mamy szans :-x
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Mój błąd :oops: - słabo rozwinięta umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość prostych działań matematycznych :-)

Ale generalnie chodziło mi o to, że na 30 km są mało sprzyjające warunki dla bytowania homo sapiens bez jakichś dodatkowych urządzeń wspomagających życie
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
tomekz napisał/a:
pamiątkowe zdjęcie czubka swojej głowy, zrobione z kilometra :mrgreen:


Ja tylko na poczet tej idei, a dokładnie tego kilometra, a nie trzydziestu wyskoczyłem z balonem ;-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Podłączyłbym się chętnie, pod warunkiem, że nie będzie zdjęcia czubka mojej głowy. Naprawdę nic ciekawego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach