Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Czy Samsung GX10 jest dostępny na Wyspach Brytyjskich????
Pytam się osób które tam mieszkają a odwiedzają to forum.

Aha i przy okazji wkleje linka


http://www.photographymag...esource=3118505

może ktoś miał w ręku podobno jest tam test porównawczy K10D i GX10????


Link już działa.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Link nie działa
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stich napisał/a:
http://www.photographymag...esource=3118505


wklej go jeszcze raz, ino w pelnej wersji, ok? :-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Ja miałem parę dni temu w ręku test porównawczy K10D i GX10, po przejrzeniu odłożyłem na półkę. Nie wiem czy mówimy o tym samym, bo nie widzę jaki link podałeś. Z tego co zauważyłem, różnice są w wyglądzie JPEGów (Pentax więcej detali), poziomie szumów (Samsung mniej szumi), oraz ergonomii obudowy (Pentax leży w łapie lepiej). Ale ponieważ śpieszyłem się do pracy to mogłem coś źle zapamiętać i może być na odwrót :-P
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Link już działa.

Bronek czy w Londynie można kupić GX10????
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stich, nigdzie go nie widzialem, ale nie spedzam czasu lazac po ulicach i ogladajac wystawy. A jezeli chodzi o oferty w Internecie to mozesz sam poszukac. Ale, znowu, nigdzie gdzie kupuje sprzet jeszcze go nie widzialem.

A co do porownania K10D i GX10 to z tej strony ktora podales niewiele wynika.

Za to ja kupilem sobie dzisiaj te gazete ktora przegladalem wczesniej to jest "Digital SLR User" Feb 2007, Issue 4, porownanie Pentax vs. Samsung jest na stronach 84-91. w podsumowaniu umieszczono ze nie sa to identyczne aparaty. Samsung nie zapisuje PEF a "tylko" DNG, ma agresywniejsze odszumianie (oceniano JPEG), wieksze przyciski i pokretlo (wyboru trybow), natomiast wygodniejszy i wiekszy uchwyt w Pentaxie (chociaz moze byc dla niektorych za duzy).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Samsung nie zapisuje PEF a "tylko" DNG
:shock:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek, moze wrzucic gdzies skany? :)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
"cos tam" postaram sie wrzucic wieczorem.

[ Dodano: 2007-01-25, 15:47 ]
Acha, spedzilem w "kiosku" wiecej czasu niz planowalem, bo do ktorego magazynu o sprzecie foto (szkoda ze prawdziwych fotograficznych magazynow juz nie ma :-( ) bym nie zajrzal, wszedzie jest jakis test kadyszki :mrgreen: Czyli prawdziwa fala zakupow jeszcze przed nami.
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Stich napisał/a:
A co do porownania K10D i GX10 to z tej strony ktora podales niewiele wynika.



Ale ja podałem ten link do tych dwóch gazet,tylko i wyłącznie dlatego żeby Tomasz zobaczył okładki i powiedział czy gazeta którą oglądał to któraś z tych dwóch.

Tomasz napisał/a:
Ostatnio mialem w rekach czasopismo angielskie o fotografii (nie pytajcie jakie- nie pamietam) i bylo porownanie dwoch gigantow K10D i GX10 nie mialem czasu aby poczytac dokladniej ani kasy zeby kupic ale wyglada na to ze Samsung ma lepsze oprogramowanie np. nizsze szumy. Jak bede mial to czasopismo na pewno napisze wiecej ale najblizej to w sobote.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Samsung nie zapisuje PEF a "tylko" DNG
przecież on ma swój format - odpowiednik PEFa, (nie pamiętam rozszerzenia pliku, ale chyba to samo co w GX-1*) - jakieś rawy wycieknięte z przedpremierowych egzemplarzy były właśnie w tym formacie.
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Co do testu to jest dokladnie ta gazeta co podal Bronek "Digital SLR User" Feb 2007
Ja rowniez nie widzialem Samsunga na wyspach a mieszkam troche wyzej niz Bronek - Szkocja, tu to dopiero wywiewa sprzet ahahah Nic nie mozna dopstac
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, no wlasnie z artykulu ktory mam na biurku wynika ze Samsung GX10 ma tylko DNG "Interestingly, while the Samsung offers Adobe's DNG Raw file format, the Pentax has a choice of DNG or a proprietary PEF format", oraz jest screenshot z LCD Samsunga z wyborem formatow gdzie mamy od gory wybor: Image Tone > (obrazek odpowiadajacy "normal"), File Format > JPEG, JPEG Size > 10M, JPEG Quality > (obrazek drobnej krateczki) i nizej suwaki Saturation itd. Czyli nie widac opcji wyboru formatu RAW, przynajmniej nie w tym miejscu menu gdzie jest to w K10D
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Stich, w Irlandii (ROI) jest w nowym katalogu Argosu - 950 euro z dwoma kitowymi obiektywami, wczoraj ukazał się dodatek, że itroduction price będzie ino 900! Jak nie ma w GB to wpadnij tutaj, z Londynowa masz przelot za 50 eraków w dwie strony, i tak chyba warto?! Ja w każdym bądź razie w przyszłym tygodniu chyba wejdę w posiadanie :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach