Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
Baterie GP 2600
witam

Używam baterii GP 2600 wielokrotnego ładowania w K100D, wydaje mi się ze strasznie szybko sie rozładowują ;/

Jak długo powinienem je ładowac ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
To zależy od ładowarki jakiej używasz. W instrukcji od ładowarki powinien być podany orientacyjny czas ładowania akumulatorków.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Bomber, zainwestuj w dobrą ładowarkę. IC8800 albo BC700. W każdym razie taką "wypasioną", procesorową, 4 kanałową, z rozładowywaniem, regulacją prądu ładowania itd. Raz, że sprawdzisz jaka jest realna pojemność każdego z akumulatorów (wystarczy jeden walnięty i już wydajność całego układu leży), zlikwidujesz efekt pamięciowy, tchniesz w akumulatory nowe życie ;-) No i nie będziesz miał problemu jak długo ładować - naładujesz sobie "na full" albo do żądanej pojemności (nie wiem po co, ale da się - o ile nie jest ona wyższa niż pojemność aku).
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
BC-700 to rzeczywiście to wypasiona ładowarka, wiele ułatwi ale kosztuje swoje 135zł, mimo wszystko bede musial kupic jak najszybciej.

W tej chwili mam oryginalną/zwykłą ładowarke GP i nie wiem dokladnie jak długo mam ładowac baterie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Używam baterii GP 2600 wielokrotnego ładowania w K100D, wydaje mi się ze strasznie szybko się rozładowują ;/


Bomber, Powiedz jeszcze, co to znaczy "strasznie szybko". U mnie z ładowarką GP godzinną, 4-kanałową, po pierwszym ładowaniu GP2600 zrobiłem 300 fotek, z maksymalną zabawą menu i podglądem (gdzieś tu wcześniej napisałem, że 400, ale mi się pokićkało coś, 300 i battery depleted). Dla mnie w miarę ok.
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
ja robie jakies 200-250 fotek a miedzy czasie co okolo 5 zdjec robie tak jakby przerwe w foceniu na czas 2 min (+/-) aby zmienic kompozycje, zając się zwierzeciem, które czasami ucieka :P

wiec juz sam nie wiem
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bomber napisał/a:
ja robie jakies 200-250 fotek
Robisz fotki z wbudowaną lampą ? jeżeli tak, to jest to chyba normalne.

[ Dodano: 28-01-07, 00:11 ]
Oglądałem twoje fotki, nic nie ma, że robisz z lampą. Istnieje także możliwość, że są to nowe akku i muszą się dobrze uformować.
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
hm wlasnie te zdjecia nie są robione przy uzyciu lampy, raczej unikam lampy.
Oświetlam żarówkami.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ta ladowarka BC-700 albo IC8800, to jakiej firmy?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Ta ladowarka BC-700 albo IC8800, to jakiej firmy?

http://www.technoline-berlin.com

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach