noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
przelotka na M42
Planuję zakup manualnej budy, prawdopodobnie ME Super, nie wiem jednak czy ze szkłem czy bez (posiadam dwa Taki na M42). Czy do Pentaxa można stosować jakieś przelotki na M42 ta żebym mógł ostrzyć po całym zakresie?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Oczywiscie - firma Pentax uzywala kiedys mocowania M42 a jest firma, ktora nie zostawia swoich uzytkownikow z "reka w nocniku" - ostrzenie na nieskonczonosc jest takze mozliwe...

http://www.allegro.pl/ite...nczonoscia.html

Pzdr
Spinner
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Dziękować bardzo :)
A, jak wygląda kwestia długości gwintu, ruskie gwinciaki mają chyba dłuższy i bywało, że uszkadzały budę (tak się stała z Dynaxem9 kolegi po zastosowaniu Arsata).
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nic sie nie dzieje, to nie Minolta... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
Nic się nie dzieje, to nie Minolta...

złośliwiec ;)
Jak wygląda podgląd na przysłonę? Czy będzie widoczny w wizjerze? Czy Taki na M42 nie mają takiej możliwości?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
ME Super nie ma przyslony w wizjerze ani DOF - zerknij na stronie Bojidara:-)

Pzdr
Spinner
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
ani DOF

Ale z M42 chyba akurat będzie miał - po prostu można (a nawet przed zdjęciem trzeba) ręcznie przymknąć obiektyw do przysłony roboczej a to widać w wizjerze :-)
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
A jak sprawa będzie wyglądała z K2?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
noel napisał/a:
A jak sprawa będzie wyglądała z K2?

We wszystkich manualkach i prawie wszystkich analogach AF (z wyjatkiem MZ-30, 50, 60, *ist) po założeniu M42 wszystko będzie działać tak jak MESuper.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Niestety mam same oryginalne szkla... ale sprobuje przylozyc z innego systemu na ile sie da i lookne czy widzi przyslone... bo o to Ci chodzi?

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
niestety po podpięciu CZJ 50/1.8 do K2 DOF nie działa :-(
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To cos kasztanisz bo musi dzialac - inaczej bedziesz focil caly czas otwartym szklem... No chyba, ze DOF dzwigienka/przyciskiem probowales... :mrgreen: :-P

Pzdr
Spinner
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Decyzja padła na K2 (no powiedzmy), a co do tego czy widział będę przysłonę czy nie to właściwie mi to lotto, poprostu przyzwyczaiłem się do tego używając X-700. Z drugiej strony zakręcając M42 do Dynaxa7 nie widzę przysłony, zatem żaden problem, poprostu miałem nadzieję, że sobie jakoś ułatwię ;)

Jeśli Pancolar 50/1.8 nie śmiga w taki sposób to szkoda, zakładam że Tessar również będzie miał problem (budowa korpusu jest podobna). Dzięki za pomoc, teraz tylko K2 + przelotka na M42 :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Eeee.. jak nie smiga... cos tam chyba kolega pokrecil...

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
To cos kasztanisz bo musi dzialac - inaczej bedziesz focil caly czas otwartym szklem... No chyba, ze DOF dzwigienka/przyciskiem probowales... :mrgreen: :-P
no ba, pewnie że przyciskiem, jest tuż pod palcem :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach