StudioFlesz  Dołączył: 08 Lut 2009
  Szukam najkrotszego czasu blysku!!!
Szukam sprzetu ktory daje najkrotszy czas blysku.
Kto zna odpowiedz.


Chodzi o fotografie wody, pluski, krople, itd.
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Wariant I

Nikon D40, D50, D70 i D70s (polecam ten ostatni).
Nominalny czas synchro z lampą na sankach to 1/500s, a jesli podłączysz lampy tak, żeby sie aparat nie zorientowal (kable, radio) to możesz korzystać z pełnego zaresu czasu pracy migawki (do 1/8000 bodajże).

Żeby nie było, że stronniczy jestem to Canon G10 też ma synchro 1/500 - ale cena 2x większa od D70s i obrazek nie ten...

Generalnie chodzi o to, że w tych modelach jest migawka elektroniczna bądź hybrydowa - powyżej pewnej wartości za czas ekspozycji odpowiada czas włączenia matrycy. Tym samym znikają problemy z zamykającą się kurtyną migawki i widocznością jej na zdjęciach.


Wariant II


Istnieje też inny sposób niezależny od systemu. Jeśli posiadasz lampy studyjne możesz je wyzwolić lampą błyskową w trybie synchronizacji z krótkimi czasami. Nie wiem czy coś takiego jest w Pentaxie, natomiast w Nikonie zwie się to "Auto FP". Wariant drugi przetestowany na Olympusach, Nikonach i Canonach - może się ktoś podejmie tutaj?
Więcej tu: http://www.fototv.pl/wide...ync-1-8000.html

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
W instrukcji mojego flesza podają, że zależnie od mocy czas błysku wynosi od 1/400 do 1/20000 (tak, tak, jednej dwudziestotysięcznej ! ) sekundy. Dużo tego światła potrzebujesz?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kolejna reklama?

Polecam zakup ARRI 2,5kW HMI - tak ze 3-4 lampy - spokojnie mozna dojsc do 1/8000s
w zaleznosci z jakiej odleglosci bedziesz swiecil
albo to co alkos, zaproponowal :-P
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
mam takie PARy w robocie, już nie raz kombinowałem o sesji przy użyciu ich i filtrow zelowych :]
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
WARIANT III - Canon S3/S5 IS + CHDK, czasy błysku z lampą wbudowaną do 1/60000 sek. za paręset zł. Przykłady: http://chdk.wikia.com/wik..._%26_Flash-Sync
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Każda hybryda z sankami i mikawką centralną. Na starym Fuji S602Z uzyskiwałem czasy rzędu 1/10 000s z lampą.
Jeśli zależy ci na dużej matrycy, to chyba tylko używane Sony R1, chociaż nie jestem pewien, jaką miał migawkę - szczelinową, czy centralną.
Z nowych hybryd to na pewno Fuji S9600 i jego nowszy brat, którego nazwy nie mogę jakoś zapamiętać :mrgreen:
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
Sony R1, chociaż nie jestem pewien, jaką miał migawkę - szczelinową, czy centralną.

Ani szczelinowej, ani centralnej tylko przysłona - to kompakt z migawką elektroniczną. Szkoda że tego nie robią, ewentualnie te same wymagania pewnie spełnia Panasonic G1, też nie ma migawki.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Yeti, niestety Panasonic G1 ma dość głośną migawkę szczelinową :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach