Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bluesik, - troszeczke musisz chyba jednak poczytac bo na tak postawione pytanie moze odpowiedziec tylko wrozka....
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stich, długo tam nie powisi, bo gryzie mnie etyka zawodowa.
 
starykrzysio  Dołączył: 28 Sty 2007
Witam Szanowne towarzystwo.
Dylematy mam podobne jak te przedstawione w tym wątku.
Posiadam 28-70mm f/4 oraz 50mm f/1,2 Pentaxa.
W sumie chciałem kupić K10D, ale cena zniechęca.
Parę dni temu zobaczyłem że za 1600zł można kupić satysfakcjonujący mnie w znacznym stopniu korpus D70s. To jest 2 tysiące zł różnicy, które można przeznaczyć na całkiem ciekawe szkło.
Tyle że z mojego krótkiego rekonesansu wynika, że za 2 tysiące ciężko dostać pod Nikona coś wartego grzechu. Nie znam tego systemu, może się mylę.

Zasadniczo chciałbym mniej więcej pozostać przy tym co mam, ewentualnie z czasem może coś dłuższego, albo obiekt cichego pożądania tj DA 73mm f/2,4 Limited (przepraszam jeśli ogniskową pomyliłem). W świecie Nikona mógłbym mieć 18-70mm plus 50mm f/1,4, zyskałbym AF do pięćdziesiątki i nieco szerokiego kąta. SB600 jest lampą która by mi wystarczyła. W sumie cena całości byłaby rozsądna 1600 (korpus) + 800(18-70) + 1200(50mm) +800 (SB600) = 4400zł Myślę że realne byłoby dostać ok 1500zł za moje szkła Pentaxa więc dopłaciłbym 2900zł.ƒ

W tym wątku padła informacja, że K100 można kupić za 2050 zł. Jeśli to jest aktualne (z fakturą VAT) to byłaby to oferta pod względem ceny porównywalna do Nikona pod warunkiem możliwości kupna Pentaxowego odpowiednika SB600 w cenie ok 900zł.
Gdyby tak było z chęcią wziąłbym Pentaxa, bo uważam że jest lepszy (SR) i ma lepsze perspektywy jeśli chodzi o szkła (przynajmniej dla mnie).

No i tu w końcu wracamy do tematu wątku ;-) . Ostatecznie dołożyłbym też ten 1000zł do Samsunga, ale kiedy i czy będzie w takiej cenie (ok 3100zł) ?
 
piok  Dołączył: 17 Sty 2007
jak myslisz o d70s to czemy nie popatrzec na k110 http://www.fotozakupy.pl/...ct/product/5656 cena niecale 1800 .... szczegolnie jak juz posiadasz szkla pentaxa
 
starykrzysio  Dołączył: 28 Sty 2007
Piok, zastanawiam się też nad k110 z tego sklepu, być może się na to nawet zdecyduje, choć chodzi mi po głowie by jednak na razie wrócić do analoga (ale musiałbym kupić body - a tu znowu nie jestem na czasie i nie wiem co warto wziąć na przeczekanie ) Cena 2050 zł za k100 z kitem jest bardziej przekonywająca (bo kita za te 250zł można sprzedać i mam aparat ze stabilizacją za 1800zł) Kit jest chwalony więc może bym nawet go zostawił (nie mam szerokiego pod cyfrę).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jezli juz to K100D a nie 110....
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Też uważam, ze stabilizacja warta jest różnicy w cenie między K110D a K100D. Ale - zamiennikiem D70 może być też *istDs...

Co do lampy - nie wiem dokładnie, co ta SB600 potarfi, ale być może jej odpowiednikiem będzie AF360FGZ - a tę poniżej 900zł bez problemu kupisz.
 
mucias  Dołączył: 20 Lis 2006
Ta cena jest kusząca, owczem (2050zł)... też się zastanawiałem, ale zorientowałem się że to cena nie z Polski... :-( W Polsce z tego co wiem to najtaniej za 2399 zł (Aster) chyba że się mylę to proszę o poprawę (bo sam czekam na jakąś okazje....)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Procesu decyzyjnego ciag dalszy... Byłem w Argosie i pani potwierdziła 7 dni, choc nie wyglądała na szczegolnie kompatybilną z działem foto ;-) . Kupiłem za to pisemko "What Digital Camera" z UK, bo był tam dodatek o fotografowaniu dla intelidentnych inaczej sponsorowany przez Samsunga. Teksty generalnie o zaletach DLSR-ów, pisane pod totalnych amatorów ale... no własnie, fotki. Bohaterem jest GX 10 obfotografowany z każdej strony. I - uwaga - na kilku fotkach do body jest przykręcony grip i najwyraźniej jest to Pentaxowy oryginał, choć body na pewno od Samsunga... W tekscie o akcesoriach grip jest wymieniony, zdjecie obok prezentuje D-BG2. Zatem zamieszczone gdzieś na forum watpliwosci i dywagacje odnosnie pozycjonowania produktu przez samsunga uznac nalezy za niebyłe chyba, co mnie raduje. W środę chyba zamówię :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Apas, a możesz zeskanować i wrzucić to zdjęcie gieiksdyszki z pentakowym gripem?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka, nie widzę GX 10 z gripem :-/
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen, w tym tescie jeszcze nie bylo gripa. Wrzucilem pdfa, bo Bronek zastrzegal, ze swoich jotpegow nie bedzie dlugo hostowal 8-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Wrzucilem pdfa, bo Bronek zastrzegal, ze swoich jotpegow nie bedzie dlugo hostowal 8-)
Rozumiem.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
No to się porobiło. We wtorek byłem upewnić się co do 7 dni realizacji zamówienia, w Argosie były wtedy do wzięcia dwa samsungi, o czym nie wiedziałem :evil: Wczoraj już ich nie było, nie ma też w całej sieci... Zamawiać już nie można, trzeba liczyć na szczęście, że akurat przyjdą. Podobno mają być w poniedziałek, ale już po 950 euro. Będę polował.
Co do skanów, to nie mogę wrzucić bo... nie mam skanera płasakiego. Ale coś wymyślę :-)
W gazetce "Amateur Photographer" datowanej na na luty ukazał się test kadyszki autorstwa niejakigo Damiena Demoldera. Wspominam o tym, bo test został przeprowadzony w... Warszawie! Damien obfotografował Pałac Kultury a na jednej z fotek testowych znalazły się nawet dwie starsze panie w moherowych beretach, na których autor testował szumy matrycy :-D

Pozdrawiam
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
a na jednej z fotek testowych znalazły się nawet dwie starsze panie w moherowych beretach, na których autor testował szumy matrycy

no z tego to będzie szum na pewno, ale medialny :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach