rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Agfa Portret 160
Znowu przychodzi mi prosić o pomoc. Miałem pod ręką film jak w temacie oraz córę, która się pięknie wyszykowała na studniówkę. Na szybko zmontowane prowizoryczne studio, lampy. Naświetliłem praktycznie całość z pomiarem na twarz=0 bez korekcji, zdjęcia bez błysku. I tak teraz się z trwogą zastanawiam czy cała reszta nie utonie w ciemności. Nie znam tego materiału i nie wiem czy da się coś wyciągnąć po wołaniu, czy nie wywołać np +1 i co z tego wyniknie.
Piyknie wos prosza :oops: :-D
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Naświetliłem praktycznie całość z pomiarem na twarz=0 bez korekcji

To będzie ciemno... Skóra to mniej więcej +1EV w stosunku do standardowej szarości. Niestety nie wiem jak ten film zniesie wywołanie forsowne...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Maciek napisał/a:
To będzie ciemno...

To mnie dobiłeś :-/ :cry: :evil: :-B :evil: :-B :evil:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ludzie co za bzdury......jak mozna napisac ze bedzie ciemno? Po tym co napisales nie wynika ze na twarzy miales oswietlenie spotowe :-P
Napisz jak miales rozlozone swiatlo na postaci i tle.... to wtedy cokolwiek mozna powiedziec....
Jezeli wzglednie "rowno" na calej postaci to te + 0.7 wytrzyma.....
W co ubrana byla mloda kobitka? :-P :mrgreen: (barwa?)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
No fakt faktem, że całość nie utonie w smolistej czerni. Ale niedoświetlony według mnie ten film będzie co raczej mu nie pomoże. Chociaż istnieje szansa, że w labie (albo lepiej na skanie) to wyciągną z niewielką stratą.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
ludzie co za bzdury......

:evil: Odbiorę film z labu, a potem zabiorę się do podłożenia teorii i dowodu, że tak miało być :mrgreen:
Masz słuszność co do opisu całego kadru - było naprawdę ciemno, a sukienka czarna, tło ciemne.
Jeszcze 3 godz. i ukaże się goła prawda.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
a sukienka czarna
[...]
Jeszcze 3 godz. i ukaże się goła prawda.


To w końcu w czarnej sukience czy goła? :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
czy goła?
- to moze byc ineteresujace... :evil: :-P :mrgreen:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
a oddawałeś jako film do normalnej obróbki, czy forsownie?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
No i są :evil: Jedyne co wylazło, to moja ignorancja. Ja gupek nie wziąłem poprawki na sztuczne światło, bo jak się okazuje, rozkład światła na kadrze wydaje się akceptowalny.
Obróbka normalna. Skan tkzw profi z FotoNetu bez zmian - tylko obrót kadru.
Próbki do oglądnięcia nr1 nr2 duże jpg 400dpi nr1a nr2a mniejsze 100dpi - tylko proszę - nie dobijajcie mnie, zrobiła to już żonka :evil: Ale uwagi mile widziane :D a potem pójdę się :-B

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
nie widzę :(
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
cotti napisał/a:
nie widzę :(

zaraz poprawię bo cośpokićkałem :D
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Przejmujesz się niepotrzebnie
Wkładasz do Lightrooma, sprawiasz, że czerń w tle jest błyszcząca, podkręcasz nieco światła, żeby skóra zyskała taki wewnętrzny blask i tada

mnie się podoba fota, ale tutaj to mam nienajlepszy monitor :-/
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
nie jest źle!spokojnie przepuść przez photoshopa i będzie całkiem ok.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Chop-siup, wiśta-wio łatwo powiedzieć. W domu mam trzy komórki, ale lajtróma jeszcze nie :D Ja też na starym Magu - kaszka.
Tak myślę jak by to w konwersji na cz-b wyglądało, choć w lodówce rolka Trixa na 800 też z tej sesji czeka :/
Przed "tada" to chyba wpadnę w nałóg, a dopiero co wyciągnąłem się z innego 8-)

[ Dodano: 2007-02-06, 20:45 ]
Fafniak napisał/a:
Maciek napisał/a:
czy goła?
- to moze byc ineteresujace... :evil: :-P :mrgreen:

No - wiem, że ubiory na twoich fotach, to raczej zbędne eksponaty ;-) :mrgreen: :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach