cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
fotonyf, to Twoja wies wieksza niz moja ;-) no nie wiem, gdzie to kupic, na gieldzie? :) jeszcze uderze moze do bardzo znajomej pani aptekarki :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
cotti, ile takich butelek potrzebujesz? Jutro mogę sprawdzić ile to kosztuje w radomskiej hurtowni.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
moj Boze, to nie hurtowe ilosci, zaledwie chyba jedna, bo na utrwalacz ;-) a ja poki co wywolalam dwa filmy :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Mnie to nie robi różnicy ile sztuk, jutro podam cenę takiej 1 litr. butelki.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
hihi ;-) jesli dobrze pojdzie, bede miala jednak wczesniej butelke :-) zabawnym byloby wysylac poczta takie rzeczy :)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
LukD napisał/a:
jeżeli ten Pentacon ma lakierowaną obudowę

Ma czarną obudowę, ale przejściówka m42/K jest srebrna.
LukD napisał/a:
- nie działa funkcja o nazwie "pułapka AF"

Nie wiem, od razu wyłączyłem.

Zauważyłem też kilka innych rzeczy, ale opiszę je później.

[ Dodano: 2007-02-12, 21:56 ]
Ok. Jestem po kolacji. Pora na podsumowanie 2 dni zabawy z aparatem (nie miałem dużo czasu, ale co nieco zauważyłem). Zacznę po polsku, czyli od narzekania :-P
- brak możliwości zmiany parametrów w trybie P. Opiszę o co mi chodzi. W Fuji jak mam włączony tryb P, to kółkiem nastaw mogę zmieniać wartość czas/przysłona zachowując prawidłową ekspozycję.
- cały czas wydaje mi się, że aparat trochę niedoświetla, nawet z kitowym obiektywem. Może to efekt przyzwyczajenia do Fuji, który z kolei moim zdaniem trochę prześwietlał scenę, a może efekt wszechogarniającej bieli? Ale w pomieszczeniach też raczej niedoświetla.
- brak możliwości robienia zdjęć z manualnym obiektywem i wbudowaną lampą - bo przepala (no chyba, że przymknę do 11, ale wtedy nie potrzebne mi F 1.8).
- no i oczywiście brak podglądu kadrowanej sceny na LCD i filmiki tylko 2 kl/s i to bez dźwięku :mrgreen:

A ogólnie bardzo mi się podoba i przestałem rozumieć o co chodzi z tym sprzeczaniem się, który aparat ma szybszy autofokus. Szumów też nie widzę, chyba, że na ISO 1600(gdzieniegdzie) i 3200 (wyraźnie). Poza tym system usuwania szumów działa moim zdaniem bardzo dobrze.

I jeszcze jedno dziwne zjawisko - zarówno obiektyw kitowy, jak i manualny ustawione na nieskończoność przeostrzają :?: :?: :?: Sprawdzałem na budynku oddalonym o jakieś 100 - 150m i manualnym ostrzeniu na nieskończoność, a potem odrobinę mniej niż nieskończoność. Różnica była wyraźna.

[ Dodano: 2007-02-12, 22:59 ]
Acha - i jeszcze jedno. Wydaje mi się, że mój Fuji s602Z lepiej sobie radzi z automatycznym balansem bieli. Dziwne trochę, bo te aparaty dzieli epoka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach