Cynamonka  Dołączyła: 15 Sty 2007
Cześć..może mnie wyśmiejecie, ale ja mogę polecić gorąco K110d,
MATT jeszcze taniej :P
ja jestem naprawdę zachwycona.
MIałam podobny problem, od zawsze chciałam Pentaxa( może to musi być jakoś we krwi?:>>)i ciągle wszyscy mnie odwodzili..Bo to, bo tamto, bo Canon lepszy, Nikon lepszy, Olympus lepszy ..hehe..Nie bijcie za wyznanie, ale naprawdę, jak brałam do ręki D70 nie mogłam się połapać o co w nim chodzi,odrobinę lepiej było z 350 i 400D ale też czułam , że to zupełnie nie to( mimo, że przeszłam z analogowego EOSa właśnie)..Wbrew wszystkim postawiłam na swoim.
K110d dualkit.. t
e szkiełka są ciemnawe ale naprawdę niezłe..Od samego początku czuję , że to jest własnie mój aparat na jaki czekałam od wielu lat..
Przymierzam się teraz do zweryfikowania plotki o pięćdziesiątce 1,8 za ......ok 200zł...!!!!!
Tylko grypa mnie opuści i lecę odwiedzić giełdę foto ..bo tak jest, że głównie brakuje mi jasności w tych kitach..
Wielu canoniarzy i nikonowców przestało głupio komentowac moje pentaxowe zapędy, kiedy pokazałam im kilka zdjęć..
Uważam też, że 6,5 MP jest zupełnie wystarczajce..
jeszcze przy iso1600 radzi sobie bardzo ładnie, jedynie 3200 nie polecam..

Ten aparat jest bardzo wdzięczny, przyjemny w obsłudze.

Pozdrawiam,
cynamonka :oops:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Co do plotek o taniej 50-tce to przy mnie moja koleżanka kupiła w stodole Pentax M50 f1.7 za 120 zł. Ja dałem 226 zł., ale za taką pięćdziesiątkę wraz z analogowym Pentaxem ME i torbą fotograficzną. :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Cynamonka napisał/a:
ale ja mogę polecić gorąco K110d


A ja się zastanawiam jaka jest realna przewaga k110D nad *ist'ami czy Samsungami? Lepszy AF? Naprawdę? Lepsze jpgi? Coś jeszcze? I rekompensuje to brak pryzmatu (i wyższą cenę, czyż nie?)? K100 to przynajmniej SRa ma ;-)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Moze cena i swiadomosc posiadania marki :mrgreen:
Pamietajmy jednak, ze foty robi fotograf a nie aparat... :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K110D jest w bieżącej sprzedaży, Pentaksa *ist DS ani DL juz nie ma.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
Moze cena i swiadomosc posiadania marki


to liczy sie najbardzieeejjjj :mrgreen:

a serio to czułbym sie źle mając puszkę od Samsunga a nie od Pentaxa. Pentaxa używałem od zawsze i jestem od tej marki uzależniony :lol: Nawet jeżeli jest to okupione wyższą ceną.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja tam w sklepach mogę znaleźć *istaDL2, a nawet *istaDL. Z kitem w cenach podobnych do K110D. I dodam jeszcze, ze przewagą starszych modeli jest TTL. Jakbym miał wybierać, to bym wolał od k110. Ale może jednak jest coś, co ten pTTL czy brak pryzmatu rekompensuje?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb, tylko DL i DL2 nie mają TTL.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
argawen, mój przyjacielu, czy Twoja krótka wypowiedż sugeruje, Ze K100 będzie współpracował z moim Soligorem MZ-340 AF? czy jednak nie bo wystąpi konflikt elektryczny, bodajże napięciowy. Pozdrowienia.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotr G., moja odpowiedź sugerowała Matb'owi, że także DL i DL2 nie posiadają TTL, li tylko PTTL. Nie mam pojecia, czy ten Soligor będzie współpracował z K100D. Ale chyba nie. Jedyne lampy które mają PTTL to firmowe Pentaxa i podobno najnowsze Sigmy DG 500.
Niestety nie wiem, jakie napięcie występuje na stopce Soligora :-/ .
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Bronek napisał/a:
A może Tamron jednak zaczął produkować i sprzedawać ten obiektyw na bagnet K, tylko nie uzupełnili danych na stronie ? :roll:


Chyba Bronek ma rację - podobnie jest z 11-18/f4,5-5,6:
na stronie Tamrona :Mount Canon AF-D, Sony/Maxxum AF-D, Nikon AF-D
Na stronie B&H: "Tamron Zoom Super Wide Angle SP 11-18mm f/4.5-5.6 Di-II LD Aspherical (IF) Lens for Pentax Digital Camera"
i jeszcze: "This is a new item. It is not available yet. We have no arrival date at this time."

Więc może jednak coś się zmienia na lepsze :->
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach