slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
nom z takim ME to musi przepięknie wyglądać...
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
no proszę Państwa, proszę nam tego nie robić i pokazać wreszcie coś więcej o tym szkle z pierwszej (systemowej) ręki ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
piotrecius napisał/a:
jak wygląda ten obiektyw w połączeniu
Najpierw trzeba połączyć, potem sfotografować, potem jeszcze fotkę wstawić.... :roll: .Nieee no, wiesz ile to roboty ? :-P Może po Świętach, albo po wakacjach. Ooo, po wakacjach to jest dobry pomysł :evilsmile: . Może czasu będę miał więcej. 8-)
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Od jutra powinienem mieć to szkiełko u siebie, w sprzedaży... więc jeśli ktoś z Wawy i okolic zainteresowany to będzie można pomacać ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Cześ, w jakiej cenie będziesz to miał? Bo tracę nadzieję na FA50/1.4 i zaczynam zerkać na to dziwo :->
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Żaba napisał/a:
Dada (drań wstretny) nie czekając na kolegów szkło juz kupił

Ja też kupiłem dziś w foto-tipie - nie było odzewu na moje propozycje to wyjazdu dziś, to sam pojechałem ;)
Szkło jest super wykonane, ostrzy się rewelacyjnie, z wyczuwalnym oporem.

Wyszło przy okazji że moje obawy co do posiadania BF na matówce się potwierdziły.
BF na matówce zauważyłem już podczas używania M50/1.7, a tu przy 85/1.4 widać to jeszcze dokładniej.
Czeka mnie regulacja matówki :(

Co do sampli to jeszcze nie patrzyłem, właśnie wrzucam do kompa.
Późnym wieczorem może coś pokażę, jak wybiore te które mają jako-tako złapaną ostrość.

[ Dodano: 2009-04-06, 20:14 ]
Aaa, i pod światło z założoną osłoną nie ma wcale takiej tragedii. Na prawde za takie dudki to rewelacja jest.

[ Dodano: 2009-04-06, 20:34 ]
piotrecius napisał/a:
Dada, jeśli mógłbyś to pokaż, proszę, fotkę jak wygląda ten obiektyw w połączeniu z jakimś starym pleśniakiem 8-) .


A moge ja pokazac? :)



Duza wersja tu:
http://rafalf.pentax.org.pl/SY/sy.jpg

Wroce wieczorem z samplami...
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
matth napisał/a:
w jakiej cenie będziesz to miał?

na pewno nie drożej niż Foto-Tip ;-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
a do C będziesz miał? do filmików by sie przydało takie szkiełko
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
rafalf napisał/a:
A moge ja pokazac? :)
Możesz. :mrgreen: Właśnie obejrzałem sobie wreszcie mojego dokładnie. Ciekawostka przyrodnicza: Jest to pierwszy obiektyw jaki mam w rękach, który nie ma numeru fabrycznego. :shock: Chyba trzeba samemu sobie numerek wybić :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Jest to pierwszy obiektyw jaki mam w rękach, który nie ma numeru fabrycznego.

Fachowo to się nazywa: "cięcie kosztów" 8-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sołtys napisał/a:
Fachowo to się nazywa: "cięcie kosztów" 8-)

a nie plastikowy bagnet i wycinanie QSF jak w DA L :-P

Cześ napisał/a:
na pewno nie drożej niż Foto-Tip ;-)

oficjalnie w sklepie :?: ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Koszty to oni obcięli na jakości osłony p-słonecznej, bo jest taka sobie. :-/ Pokrowiec niby też ładny, ale trochę odstaje jakością materiału od reszty. Najważniejsze, czyli obiektyw wygląda naprawdę dobrze.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
opiszon napisał/a:
oficjalnie w sklepie

oficjalne ceny będą takie same

ThomFoto napisał/a:
a do C będziesz miał?

tak

 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Nietypowe zachowanie szkiełka pod względem rozdzielczości, in plus oczywiście; pod światło - piszą coś o super, hiper, mega, transmisji, ale co mnie to obchodzi skoro odblaski wielkie jak bochny chleba. Bez osłony lepiej nie wyruszać w teren. Ogólnie test pokazał, że szkło jest niezłe.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada, no to dobrze, że nie odwrotnie cieli, tzn. : "osłona - idealna. Pokrowiec z aksamitu .. tylko obiektyw taki se" 8-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
rafalf napisał/a:
A moge ja pokazac? :)

Dzięki :-B , pięknie to razem wygląda :-)

[ Dodano: 2009-04-06, 21:32 ]
O transmisji i jednoczesnych odblaskach pisali, że to wynik niezbyt przemyślanego wykończenia wnętrza tubusu obiektywu. Może w lepszych konstrukcjach matują wewnętrzne powierzchnie, czernią brzegi soczewek, itp. ale i tak coraz bardziej podoba mi się ten obiektyw :-D .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Po prostu nie wypadałoby, gdybym, jako pierwszy nabywca nie pokazał jako pierwszy jakichś fotek z tego Samyopingponga, czy jak mu tam :-P
Wszystkie na f=1,4, robione w Foto-tipie, a ta miła Pani sprzedaje właśnie Samyangi :mrgreen:











JPG-i w pełnej rozdzielczości są tu: http://dada.pentax.org.pl/ Tamże za chwilę ( chyba dłuższą :-P ) załadują się dwa PEF-y dla amatorów.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dada napisał/a:
Właśnie obejrzałem sobie wreszcie mojego dokładnie.
:oops: Dopiero w tym wieku?
Dada napisał/a:
Ciekawostka przyrodnicza
Znaczy co? Jakaś krzyżówka z innym gatunkiem. ;-)
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Skoro obiecałem sample, to oczywiście udostępnię:












JPG w pelnej rodzielczosci (bez wyostrzania, po prostu Ctrl+s w FastStone Image Viewer prosto z DNG):
http://rafalf.pentax.org.pl/SY/sample/

Nie ma nic ambitnego oczywiście - ale nie miałem czasu na grubsze testy.
Poza tym muszę zrobić coś z tym BF na matówce u siebie, bo tak to jest ciężko.

Rafał
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Patrząc na test optycznych i (przede wszystkim) sample, przychodzi mi na myśl jedno stwierdzenie - mała rewolucja... Za obiektyw w tej cenie(!) dostajemy tak wiele...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach