xylus  Dołączył: 13 Sty 2007
  Częste wady *ist-a Ds
Czy wbudowana świeczka *ist-a Ds może pracować w manualu? Tzn. czy możliwe jest ustawienie np. 1/8 siły błysku, który będzie wyzwalany za pierwszym razem (przy naciśnięciu spustu), bez żadnych przedbłysków, jakie "się robią" w trybie automatycznym lampy?? Podkreślam - chodzi mi o świeczkę wbudowaną, a nie lampę zewnętrzną!

Coś takiego jest możliwe w Dynaxie 7D, którego posiadam i z którego jestem baaardzo zadowolony ;-) Ale od dawna jakoś mam ochotę na Pentaxa (nie "zamiast", tylko "również"), i ostatnio przekonałem żonkę, że ona naprawdę potrzebuje "swojego" aparatu :mrgreen: Tylko jak z tą lampą, bo to dla mnie ważne?...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
xylus napisał/a:
czy możliwe jest ustawienie np. 1/8 siły błysku,
nie ma ustawień manualnych.
 

xylus  Dołączył: 13 Sty 2007
Szkoda... Będzie zatem trzeba pokombinować z jakąś lampą zewnętrzną z regulacją siły błysku, która nie potrafi przedbłyskiwać...

No to proszę powiedzcie mi jeszcze na co mam zwrócić szczególną uwagę podczas kupna używanego *ist-a Ds? Chodzi mi po prostu o wady, które występują w przyrodzie stosunkowo często i dobrze byłoby sprawdzić, czy kupowany egzemplarz jest od nich wolny, a nie czy np. obudowa nie jest popękana ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
nic Ci nie poradzę, bo mój dees, średnio używany przez 2 lata, jeszcze nie nabawił się żadnej wady :-)
 

xylus  Dołączył: 13 Sty 2007
Bronek napisał/a:
nic Ci nie poradzę, bo mój dees, średnio używany przez 2 lata, jeszcze nie nabawił się żadnej wady :-)


No tylko się cieszyć! Na takiego samego się przyczajam ;-)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Xylus - mój DS, który ma 14 miesięcy, jest raczej dość mocno eksploatowany, często jeździ ze mną (sam wiesz, jakie mamy drogi :-? ), choć nie zawsze mam czas na focenie, parę razy o coś stuknął i też nie nabawił żadnej wady. Mam 3 hotpiksele, które mi nie przeszkadzają. Nigdy mnie nie zawiódł :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mój też nie ma jak narazie żadej wady po ok. 4000 zdjęć a zastanawiam się nad jego wymianą na K10D- tylko ta wielkość i ciężar tego ostatniego mnie trochę przeraża.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DA - 2 lata będzie w sierpniu, u mnie od września 2005, +- 4000 zdjęć pstryknięć: żadnych zauważalnych uszkodzeń/wad działania. No chyba,że matryca. Jeszcze jej nie czyściłe, a prosi o to się od początku :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach