Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak jakoś po spróbowaniu iTunes trudno mi się operuje innym odtwarzaczem/konwerterem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
co Wy z tymi Lamami. Od dawna sa lepsze kodery dzwieku - naprawde polecam iTunesa z jego mp4. No i odtwarza plyte w trakcie kompresji (dokladnie to odtwarza juz zakodowany kawalek, ale roznicy nie slychac - trzeba miec sprytny program ;). mp4 128kbps to mniej wiecej mp3 192+ Krotko mowiac, warto :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Przy 192 zauważalne optycznie już sa różnice, ale i tak dźwięk jest bardzo dobry.


Lame ABR 160 (112-224) jest dla mnie ZUPELNIE wystarczajacy. Bosz, sluchamy muzyki czy znieksztalcen?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Muzyki, ale sęk w tym, że po kompresji trochę jej nie słychać. Prawdą jednak, że pierwej trzeba w sprzęt zainwestować, coby w ogóle można było tę muzykę (skompresowaną bądź nie) odsłuchać :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
l_uka, mówisz o aac? Bo mpeg4 to zestaw kodeków do video i nie zabardzo wiem, z czym skojarzyć ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
Muzyki, ale sęk w tym, że po kompresji trochę jej nie słychać.


Co do sprzetu - swieta racja.


Co do muzyki - owszem, slychac ja nawet przy 64bit/s. Nie slychac pewnych dzwiekow. To tak jak z ogladaniem zdjec na necie, albumach i na scianie galerii - niby za kazdym stopniem lepiej, ale jesli fotografia jest Mega, nawet to pierwsze wystarczy zeby ci dreszcz przebiegl po karku ;-)

To tak jak z różnicą dane/informacja - mozesz tracic pierwsze, nie tracac drugiego ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
To tak jak z różnicą dane/informacja - mozesz tracic pierwsze, nie tracac drugiego

Mistrzu! Respect :-B 2 lata uczułem studentów teorii informacji, więc potrafię docenić i strasznie się cieszę, jeśli ktoś to rozumie :mrgreen: Takie małe zboczenie zawodowe...
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
mp3, lame, vbr, średnia 192.

A testy swego czasu robili: mp3 kompresowane różnymi kodekami, audio i puszczali to audiozboczeńcom. Dobrze zrobionych mptrójek nie odróżniali od audio. Słyszeli różnicę, ale nie potrafili powiedzieć, które jest które. Ubawiłam się jak norka, wziąwszy pod uwagę tych wszystkich skończonych speców od kompresowania audio. W teorii mocni, a głusi jak moja ciocia Adela.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Bo mpeg4 to zestaw kodeków do video i nie zabardzo wiem, z czym skojarzyć

mpeg4 to kontener - jesli chcesz byc bardzo scisly. Mozesz tam wlozyc obraz, dzwiek, napisy, zdjecia - wszystko :-P
W mp4 do dzwieku owszem, uzywa sie aac w roznych wersjach.
Nie czepiaj sie 8-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
l_uka, nie czepiam się, serio pytałem :-) Teraz już wiem, że aac, to już wiem osohozi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach