cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
colour space - drobne pytanie
Mam proste - oby - pytanie: co znaczy w exifie informacja, że przestrzeń barw (colour space) jest nieskalibrowana :?:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
nie mam pojecia, a jak to wyglada w angielskim oryginale?

[ Dodano: 2007-02-22, 13:38 ]
zawsze mozna przyjac ze oznacza to "profil kolorow niezdefiniowany w pliku", i wtedy mozna zazwyczaj przyjac ze mial byc domyslny, czyli sRGB. Skad te pliki pochodza?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
zdjęcia z K100D, tak się przyglądałem exifowi jednego z nich w poszukiwaniu nie wiem czego i znalazłem tam zagadkowe: Colour space Uncalibrated... No i się zastanowiłem :-/
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, zależy w jakim programie się przyglądałeś. W moim np. pokazuje "color space - undefined". Po prostu jpg zapisany bez informacji o "kolor spejsie". Gdzieś tam w exifie jest jakieś zero, albo -1 w danych i to znaczy "nie ma", a program wyświetla jak tam autor to zrozumiał. Nic groźnego, ponieważ AFAIK i tak prawie nic tego nie obsługuje.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
oglądałem w przeglądarce XnView. Nie boję się, że to coś złego, bo widzę zdjęcia - szczególnie niektóre ;-) i po prostu jestem zadowolony - tylko się zaintrygowałem jak na laika przystało i pomyślałem, że jeśli coś jest "nieskalibrowane", to może da się - tylko po co? to byłoby następne pytanie - "skalibrować"? :lol:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
cypis, kalibruje, albo jeszcze dokladniej - profiluje - sie urzadzenie a nie plik albo zdjecie :^) Mozna np. sprofilowac aparat cyfrowy.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dzięki, dzięki...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
bEEf napisał/a:
cypis, zależy w jakim programie się przyglądałeś. W moim np. pokazuje "color space - undefined". Po prostu jpg zapisany bez informacji o "kolor spejsie". Gdzieś tam w exifie jest jakieś zero, albo -1 w danych i to znaczy "nie ma", a program wyświetla jak tam autor to zrozumiał. Nic groźnego, ponieważ AFAIK i tak prawie nic tego nie obsługuje.

To znaczy czego nie obsługuje??? Color Menagement?!? No chyba żartujesz...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach