emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
papcio, Skoro masz kadyszkę z gripem (I Hate You :mrgreen: ) i jesteś z Gdańska, to może byś się skontaktował z firmą, która sprzedaje piloty do pentaxa.
Zasadniczo do K10D jest zalecany pilot F, a tam są modele E. Jednak prawdopodobnie oba modele powinny działać. Chodzi o sprawdzenie, czy napewno i czy pasuje do kieszonki w gripie.
link do aukcji:
http://www.allegro.pl/ite...e_za_79_zl.html
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ostatnio był na ich temat wątek na cyberfoto. Jakieś problemy z fakturami . Sam musiałem kiedyś czekać na gwarancję, bo z towarem nie przyszła, ale dopiero po dwóch monitach telefonicznych. Druga sprawa to, że bawiłem sie pilocikiem uniwersalnym l_ki, zamiennikiem i działał bez problemu. Można także dostać na Allegro. Koszt 48 zł.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
emigrant, pogadam z nimi, może mają jakieś wymiary. Swojego czasu kupowałem u nich pierwszego Pentaxa, byli wtedy jeszcze jedynym oficjalnym dystrybutorem. Mam pilota i jest to F pasuje do gripa znakomicie (ma jeden guzik). Pamiętam, że pracowali w jakichś debilnych godzinach, ale była tam jedna Pani, która bardzo życzliwie podchodziła do klienta. A jak będę w okolicy, to zobaczę.

[ Dodano: 2007-02-06, 20:22 ]
A i pamiętam, że mój pilot bez problemu wyzwalał jakieś OPTIO.

[ Dodano: 2007-02-06, 20:24 ]
argawen, a byl bardzo solidni kilka lat temu... Ale i przeprowadzili się daleko, i przestali dystrybuować Pentaxa, a Hakuba jest u mnie i bliżej i taniej (dają duże rabaty, jak bierze się większe ilości - gość bierze od nich i sprzedaje na allegro taniej, niż oni sami pojedyńcze sztuki)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
papcio, osobiście byłem zadowolony z zakupu na Allegro, gwarancję w końcu przysłali.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
papcio, Dzięki z góry, bo przecież nie masz w tym interesu, skoro posiadasz pilot F. Ale w polskich ofertach piloty F są ok. 100 zł droższe, więc warto byłoby wiedzieć, czy E pasują.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeśli chodzi o pilota to polecam zamiennik firmy Elmak - np. http://www.allegro.pl/ite...a20_nowe_.html.
Kupiłem i działa pięknie, a możliwość wyzwalania aparatów innych systemów też czasem może być pzrydatna. Uwaga - Elmak robi kilka wersji czterosystemowych - nie wszystkie obsługują Pentaxa - trzeba sprawdzić przed zakupem z jakimi systemami dany pilot bpracuje.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
potwierdzam to, co mowi Marek. Mam takiego http://allegro.pl/item162..._a20_nowe_.html i bez problemow dziala z ok 10metrow. Ostatnio sprawdzalismy z k10 Argawena i tez zadnych klopotow nie bylo.
Oczywiscie mozna tez inaczej - polecam sprawdzic, czy czasem ktorys guzik na pilocie od telewizora nie zadziala 8-)
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
na Allegro pojawił się PENTAX Remote Control F w cenie 89 zł plus koszty przesyłki.
Ze swojej strony mogę dodać, że ostatnio udało mi się kupić niedrogo (z przesyłką 38 zł) PENTAX Remote Control C , który również pojawił się na Allegro w cenie 89zł.
Organoleptycznie sprawdzone działa z K10D :mrgreen:
Dostępny jest oczywiście też PENTAX Remote Control E w cenie 79 zł

Wszystko opcje KUP TERAZ
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Zainspirowany powyzszymi tekstami o pilocie Pirxie do lustrzanek serii K, siegnalem do szuflady gdzie spoczywaja dwa swietej pamieci niezywe juz same z siebie aparaciki z matryca 2.1MPx MARKI Pentax EI-200, sprzedawane rowniez pod marka Hewlett Packard'a jako HP612 - i wyjalem takiego starego pilota ze swojego kompletu, ktorego wczesniej nigdy w zyciu nie uzylem :mrgreen: ).

Ustawilem na stole swojego GX-1S, ustawilem wczesniej tryb wyzwalania na pilota i ....eureka. "Eto wsio Tajwan", jak bylo na "Armagedon".

Niniejszym wiec uprzejmie donosze, ze cokolwiek wyzwalalo kiedys zdalnie nawet historycznego juz Pantax'a EI-200 czy HP612, to w Samsungu GX-1S rowniez bedzie dzialac.
REWELACJA!!!
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach