tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Test Psychologiczny
Od razu zaznaczam że to nie żart tylko poważna sprawa.

Czy ktoś z was przechodził przez coś takiego jak test psychologiczny, jeśli tak to prosiłbym o wasze opinie, wrażenia, a może wiecie gdzie mogę sobie o tym poczytać, jakieś linki albo cuś?
Jak zawsze dźwięczny za wszystko z góry.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomecki, ja osobiście nie, ale moich trzech kolegów przechodziło - jeden na kierowcę autobusów (przewóz osób MZA/PKS), a dwóch w BOR.
Wszyscy zgodnie twierdzili, że czas jaki się tam spędza jest zdecydowanie za długi. O ile kierowca był baaardzo po teście zmęczony, to BORowcy nie wiedzieli jak się nazywają. Byli jak gąbka wyciśnięta z wody. Co do zadań/pytań - nie pamiętam już, to było ze 3 lata temu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
"Test psychologiczny" to dość pojemne określenie. Generalnie są różne testy, prowadzone na różne sposoby, badające różne sprawy - tak odnośnie jakiegoś indywiduum, jak i grupy. Niektóre testy mają postać zestawu różnych pytań, inne zadań do wykonania, jeszcze inne np. sprowadzają się do wykonania kilku zadań matematycznych. Czyli najpierw by trzeba sprecyzować, czego test dotyczy.
I przy okazji - jakiś czas temu weszła regulacja, że testy psychologiczne mogą być wykonywane tylko przez wykwalifikowanych specjalistów (psychologów głównie) w określonych celach. Czyli np. potencjalny pracodawca podczas rekrutacji pracowników, nie może ot tak, sobie zapodać jakiegoś psychologicznego testu kandydatom do pracy.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki, co Ty kombinujesz? chcesz sobie rente skolowac na zolte papiery? :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Test Psychologiczny
tomecki jak już napisał matb, testy wyglądają zupełnie różnie dla poszczególnych zastosowań, choćpewne ich elementy się powtarzają. Ogólnie, test polega na identyfikacji osobniczych preferencji do wykonywania określonych zadań.
Badana jest
1. zdolność kojarzenia - książeczki z obrazkami do dopasowania (kreski kropeczki, paski, kółeczka.
2. logicznego myślenia - obrazki podobnie, tyle, że dużó bardziej skomplikowane i na pierwszy rzut oka wydają się banalne.
3. znajomości techniki - historyjki obrazkowe mechaniczne, optyczne, matematyczne itp.
4. spostrzegawczość - krzyżówki, histogramy, liczby
5. pamięć
6. refleks (czas reakcji) i motoryka - róznorakie urządzenia.
7. reakcja na stres - urządzenia, mosty, maszty, wirówki
8. prawdomówność i jakieś tam jeszcze - testy pisemne, odpowiadanie na pytania, z pozoru niepozorne, błache, niekiedy osobiste, nawet bardzo, dotyczące fizjologii, stanu zdrowia, reakcji na różne bodźce. Pytania się powtarzają, ale nigdy nie w jednakowym brzmieniu, masz wrażęnie, że odpowiadasz kolejny raz na to samo, ale jakoś inaczej - nie pocyganisz :-D
Mogą byćpowiązane z badaniem wzroku i słuchu, równowagi.
To tyle z własnego doświadczenia.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dzięki za odpowiedzi, muszę komuś pomóc poprostu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
tomecki napisał/a:
muszę komuś pomóc poprostu.

Zdać? :mrgreen: :mrgreen:
Kiedyś będąc na takim badaniu, ja sobie zrobiłem test z testujących - wybierałem możliwie najdalsze od prawdopodobnych odpowiedzi - zdałem :shock:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rychu - a może zdałeś właśnie dlatego. To by wiele tłumaczyło...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
rychu, może im zabrakło skali na błędne odpowiedzi i nie wiedzieli co zrobić, to przepchnęli :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Michu napisał/a:
To by wiele tłumaczyło...

tomecki napisał/a:
nie wiedzieli co zrobić, to przepchnęli

te "..." wiele mówi :evil: ale te testy już takie są - nigdy nie wiesz, czy dobrze zrobisz :-P
z resztą gdybym ja nie zdał, musieli by oblać 99% pozostałych :-/
W ramach rechabilitacji - innym razem, psycholog spoglądając na wyniki (po półdniowej męczarni) wypytał o wykształcenie, stanowisko, uprawnienia - i spytał: "co pan tu robi :shock: :?: " - starałem się inaczej :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach