tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Adobe Photoshop za darmo
Jak podał serwis CNET NEWS.com, Adobe Systems przygotowuje się do udostępnienia darmowej wersji programu Photoshop on-line. Usługa będzie się utrzymywała z reklam, a zestaw narzędzi dostępnych w sieci ma być znacznie okrojony w stosunku do pełnego wydania "pudełkowego", ale jak zapewnia producent - i tak najszerszy z dostępnych na rynku. Na premierę przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze ok. pół roku.

więcej:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5560
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Aplikacja online'owa do obróbki bitmap - w naszych, polskich warunkach szykuje się na kichę - nie te łącza :-( Ale ogólnie ciekawa sprawa
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
czyli chcą walczyć z Picasą, która od momentu premiery dynamicznie się zmienia i rozwija...
mimo obecności bridga na dysku, i tak najchętniej, jeśli chodzi o szybkie przeglądanie zdjęć, korzystam z picasy, że nie wspomnę o możliwości tworzenia własnych galerii (mam niesamowicie dużo miejsca na ich serwerze), plus te wspaniałe wygaszacze z moimi zdjęciami :-)

Jestem sceptycznie nastawiona, musieliby dać użytkownikom coś, czego jeszcze nie było, żeby odciągnąć od intuicyjnej, przyjaznej Picasy, oczywiście, marka robi swoje, plus osoby, które do tej pory nie przywiązały się do konkretnego oprogramowania
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
cotti napisał/a:
Jestem sceptycznie nastawiona, musieliby dać użytkownikom coś, czego jeszcze nie było, żeby odciągnąć od intuicyjnej, przyjaznej Picasy, oczywiście, marka robi swoje, plus osoby, które do tej pory nie przywiązały się do konkretnego oprogramowania

Picasa jest niezła. Szczególnie interesujące są wyniki obróbki RAWów .dng
To przykład "wywołania" przez Picasę zdjęcia z RC17 ;-)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Niestety - za lat kilka wiekszosc oprogramowania lacznie z systemem operacyjnym bedzie modularna i sieciowa - bedzie dostepna jak abonament na kablowke :mrgreen:

Picassa z Google to pierwsza zajawka - oni tez juz udostepniaja wersje beta sieciowego pakietu do dokumentow, np. arkusza kalkulacyjnego. Kolejne bedzie moze Adobe...

Jest to swietny pomysl marketingowy - placisz abonament gdy korzystasz - zrodlo nieograniczonych zyskow dla tfurcow :mrgreen: takiego softu.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
no wiem, picasa sobie nie radzi... z cmykiem, przekłamuje wyświetlanie np. tiffów itd.... ale generalnie ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tok'Ra, to się nie przyjmie na dużą skalę. Owszem, klienci będą i może projekt zacznie przynosić dochód, ale na tym się skończy. Ci których stać (większość) woli mieć program zainstalowany na własnym komputerze.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Bronek, to bedzie program do sciagniecia jako instalator i zainstalowany na dysku twardym... ale np. z codzienna aktywacja via internet, placony np. za kazdy dzien uzycia w abonamencie jak komorka, z ewentualnym zasobem na pliki w necie. Mechanizmow do realizacji jest sporo - gdzies juz czytalem, ze nowy MS Windows Vista dokonuje procesu samoaktywacji i weryfikacji swojej legalnosci co ... 180 dni na specjalnych wyznaczonych do tego serwerach.

Najnowszy system operacyjny Microsoftu rowniez bedziesz kupowal jako moduly ktore akurat bedziesz potrzebowal - nie bedzie juz pelnego pakietu na plytce jak teraz - i bedziesz za nie placil w zaleznosci od skali uzycia - inaczej wypadnie komplet home multimedia, a inna cena bedzie na pakiety potrzebne dla programistow czy do instalacji serwera.

Rynek oprogramowania sprowadzi sie do wojny cenowej jak wsrod operatorow telefonii komorkowej - bedziesz mial oferte np. za 2$ dziennie i inna oferte za 50 centow - wybierzesz jeden czy dwa rozne produkty i bedziesz placil za ich uzywanie juz nie jako bezterminowa licencja, ale za kazdy biezacy dzien.

Marketing mysli takim tokiem - system operacyjny za 100$ moze byc uzywany przez okres czasu dluzszy jak 100 dni. Ale system "tani" po 1$ dziennie, to profity dla firmy wieksze - bo rocznie bedzie zaplacony za 365 dni :mrgreen: Jest to system nieograniczonych zyskow i wymusi w dobie, kiedy przyrost wydajnosci komputerow nie jest juz az tak bardzo wymagany przyrost co najwyzej wydajnosci sieci.
A jak ktos powie, ze nie ma neta. Trudno.... oferta nie dla niego. Jak ktos nie ma neta i telefonu - nie zrobi aktywacji XP ;-) Jaki to problem dla MS?;-)

Tak samo bedzie z oprogramowaniem na godziny czy dni. Psycholodzy beda to uzasadniac, ze to sprawiedliwe spolecznie, bo placisz tylko wtedy gdy uzywasz i w kazdej chwili mozesz zrezygnowac - i zawsze masz aktualna najnowsza wersje, nie ponosisz kosztow aktualizacji ;-) . Ale firmy, ktore odpowiednio wczesnie wejda i zbuduja ten rynek, beda mialy kolosalne zyski. Przekonasz sie za lat juz moze piec;-)

Bedziesz w stanie istniec tylko wtedy, gdy bedzie stac Cie lub Twoja firme na to, bys byl w necie :roll: Net stanie sie Twoim Systemem Operacyjnym, a komputer domowy zaledwie terminalem pozwalajacym na wejscie do niego. Amen :mrgreen:
Acha, i komputery beda za 1 zl wtedy ...
(Przyklad: komputer za 1 zl z abonamentem z uzywalnoscia Adobe Photoshop za np. 150 zl miesiecznie = przez lat 6 da to przychod 10.800 zl, z czego wartosc komputera to np. 1800 zl). Z kalkulacji tej wynika, ze teraz firma A jak sprzeda pakiet to ma 3000 zl i potem jakies 2000 zl za upgrade w tym samym czasie - a istnieje ryzyko utraty klienta na rzecz konkurencji. Nowa filozofia sprzedazy da potencjalnie 2 razy wieksze zyski takiej firmie).
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tok'Ra, budujesz filozofię do czegoś czego jeszcze nie ma :lol:
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Bronek napisał/a:
Tok'Ra, budujesz filozofię do czegoś czego jeszcze nie ma :lol:


A jak prezesowi pewnej firmy na O kiedys powiedzialem, ze gry na PC beda po 10-30 zl oraz z gazetami za darmo - to tez mi nie wierzyl :mrgreen: Gry kosztowaly wtedy po 100-300zl... :roll:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tok'Ra, ja tam się nie znam bo od lat nie kupiłem nowej gry (pirackiej nie ściągnąłem nigdy - po prostu nie mam czasu na zabawy) , ale wydawało mi się że gry dalej kosztują po 300zł. I co z tego jak można jakieś starocie albo dema dostać za pół-darmo, jeżeli za nowy dobry produkt się płaci.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Bronek, niestety (a raczej na szczęście) źle Ci się wydaje. Nowe gry, kreowane na najbardziej "topowe", kosztują 80-100 zł, niektóre nawet ok 60zł. Jest masa świetnych gier (wcale nie staroci), nieco mniej znanych w cenach właśnie 30-50zł. Tzw "starocie", czyli topowe gry sprzed dwóch-trzech lat (nie dziesięciu) potrafią kosztować 20zeta w pudełku (sam w zeszłym roku tak kupiłem FarCry), albo są w cenie czasopisma, czyli 8-12zł.
Jest jedna, jedyna gra, która kosztuje ok. 300zł - Flight Simulator Microsoftu.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
bEEf, to się czegoś nowego dowiedziałem :mrgreen: . Normalnie motto PENTAX@PL : ciekawi ludzie i ciekawe informacje. Niekoniecznie związane z fotografią.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach