buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
Futerał na obiektyw homemade.
Kupiłem ostatnio 135 tyle że bez futerału,macie jakieś pomysły na sztywny futerał,jakaś plastikowa tuba z "czegoś",może jakieś opakowanie po "czymś"?
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Ja mam taki homemade na 50 z tuby po lotkach do badmintona, przycięty, wyłożony ściereczką i 2 dekielki.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Buran, szukaj opakowań po alkoholach. Wódki bywają w takich metalowych a czasem i drewnianych (z listewek) tubach - wystarczy owinąć, wyłożyć jakimś gustownym materiałem i gotowe :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
buran, a ciekawe czy do tuby po chipsach pringels czy podobnych bo weszła :roll:

[ Dodano: 2009-05-01, 12:30 ]
Jeszcze ewentualnie np. opakowanie po piłkach tenisowych mnie przyszło do głowy :roll:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Wszyscy mówią o różnych tubach z odzysku :-D .

To może tubę na rysunki? W lepszym papierniczym za 5tkę można dostać :).
I jest kilka rozmiarów.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ja zrobiłem z grubej rury papierowej po folii. Owinąłem materiałem ze starego plecaka, do środka trochę gąbki i alcantary i jakoś wyszło ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
michal5150 napisał/a:
i jakoś wyszło ;-)

Nie "jakoś", ale elegancko... :shock:
Świetna robota!
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Wow :shock:

Wygląda profesjonalnie, niczym kuferki do Sigm.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Dzięki :) W sumie robiony na szybko. Dwa dni przed dłuższym wyjazdem zorientowałem się że nie mam w co zapakować drugiego obiektywu, więc zmajstrowałem z tego co było pod ręką. Takie futerały można bez problemu kupić:
http://www.allegro.pl/ite...0_210_nowy.html
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
michal5150, full wypas!

Latwo bylo wszyc zamek?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Dzięki! Łatwo, bo wszyłem zanim okleiłem tubę (rozłożyłem zamek na dwie części). Gorzej z założeniem kłódki zamka już po wszyciu. A ile razy miałem darmową akupunkturę to nie wspomnę :-D Do kolejnego obiektywu to już gotowca kupię zamiast się bawić w krawcową :)
 
wichrowski.m  Dołączył: 28 Cze 2008
Ja kiedyś wykorzystałem piankę do ocieplania rur i dekielki do niej. Jeden przykleiłem na stałe, a drugi był na zawiasie z materiału. Przed uszkodzeniami mechanicznymi chroniło b. dobrze.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
sam to szyłeś? rządzisz!
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Robota od A do Z własna. Poniżej fotki z robótek ręcznych ;-)



Ciekawy pomysł z tą pianką do rur:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach