xant  Dołączył: 04 Paź 2006
  K100D - alternatywne zasilanie
Mam pytanie dotyczące podłączania zasilacza do Kasetki. W instrukcji stoi, że powinno być 6.5V. Można tanio kupić uniwersalne zasilacze z regulacją napięcia, ale one przeważnie mają opcję tylko 6V. Próbował ktoś odpalać aparat na takim zasilaczu? Tak na chłopski rozum powinno zadziałać bo 4 paluchy to jest właśnie 6V, a 4 aku to nawet 4.8V, więc może te dodatkowe 0.5V wcale nie jest potrzebne?

Pozdr
Xant
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
mysle że nie powinno nic się stac lepiej mniej jak więcej pradu
ale sprawdx jaki to rodzaj napiecia
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
xant napisał/a:
ożna tanio kupić uniwersalne zasilacze z regulacją napięcia, ale one przeważnie mają opcję tylko 6V

Napisz nam koniecznie po podłączeniu jakiego koloru był dym wydobywający się z K100D.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pepek napisał/a:
Napisz nam koniecznie po podłączeniu jakiego koloru był dym wydobywający się z K100D.
Jak biały - to konklawe zakończone.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
xant, - TATAREK produkowal fajne stabilizowane zasilacze- istD chodzil na tym to i K100D bedzie....
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
pepek napisał/a:
Napisz nam koniecznie po podłączeniu jakiego koloru był dym wydobywający się z K100D.
Jak biały - to konklawe zakończone.


habemus Pentax
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
bedzie chodzic bez problemu, sprawdz czy wydajnosc pradowa tego zasilacza bedzie wystarczajaca... nie wiem ile powinno byc, ale jesli ten zasilacz daje 6V / 1000mA (1A), to powinno byc wystarczajaco i bez stresowo. Sprawdz tez, czy masz dobra polaryzacje wtyczki zanim podlaczysz
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Prąd 1A to jest chyba zbyt mało. Widziałem rozpisane dla kompakta pobory pradu dla różnych funkcji i wnioski były takie, że zasilacz musi dawać prąd minimum 2A aby wszystko mogło działać. Największy pobór (powyżej 1A) był przy zmianie ogniskowej a lustrzanka musi sobie poradzić ze znacznie cięższymi mechanizmami niż kompakt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach