MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
- malutki pierścień zooma
MacRayers napisał/a:
Szukałem chyba lekko na siłę.


no, nawet zooma w stalce znalazles :mrgreen:
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jak dla mnie to zasadnicza przewaga 35/2 nad 16-50/2.8 jest to, ze FA jest stalka ;)
A jak juz pisalem obok, w 9 przypadkach na 10 mam lepsza kompozycje na zdjeciach ze stalek.

Powiem wiecej - mam wrazenie, ze nawet przecietne kadry robione tym szklem zyskuja na jakosci.
Moze to kwestia bokeh, moze kolorow (subiektywnie uwazam ze sa lepsze niz te z * - troche jak z negatywu), ale to zdecydowanie moje ulubione szklo.
Przymierzam sie do zrobienia testu porownawczego z Limitedem 35/2.8 i ze starym Zeissem 35/2.4, ale subiektywnie z tych trzech FA pasuje mi najbardziej.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
gorky napisał/a:
Przymierzam sie do zrobienia testu porownawczego z Limitedem 35/2.8 i ze starym Zeissem 35/2.4, ale subiektywnie z tych trzech FA pasuje mi najbardziej.

Ooo to to! Czekam z niecierpliwością :-) Ale poproszę o normalne kadry - nie jakieś książki czy cegły ;-)
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
andrusz napisał/a:
gorky napisał/a:
Przymierzam sie do zrobienia testu porownawczego z Limitedem 35/2.8 i ze starym Zeissem 35/2.4, ale subiektywnie z tych trzech FA pasuje mi najbardziej.

Ooo to to! Czekam z niecierpliwością :-) Ale poproszę o normalne kadry - nie jakieś książki czy cegły ;-)

No wlasnie chcialbym to zrobic jakos fajnie, daltego od Swiat sie nie moge zabrac :)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jak go kupiłem to rzadko zdejmowałem, ale po zakupie sigmy 10-20 to ją rzadko zdejmuję, bo FA jakiś za ciasny się wydaje ;-)
Ogólnie - jak za tą kasę to szkło super, nie ma się do czego przyczepić, max ostre, dobry bokeh. Wiadomo, że daleko mu pod względem plastyki i magii do 31 ale to już zupełnie inna półka cenowa. Może jak kryzys minie to pomyślę nad zmianą na 31

[ Dodano: 2009-05-12, 09:03 ]
fajnie by było jakby ktoś zrobił porównanie 35 i 31ki
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Bruinen napisał/a:
Oj nawet mocno na siłę :mrgreen: Nawet opaczni jeszcze za mały pierścień zooma żadnej Pentaxowej stałki nie zjechali :-D


MvA napisał/a:
no, nawet zooma w stalce znalazles :mrgreen:


Heh, no to wszystko jasne. Jak ja to teraz wytłumaczę Michowi, że z pierścienia ostrości zrobiłem zooma ? Teraz już wiadomo, dlaczego bokeh wygląda jak wygląda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Poważnie jednak pisząc, FA35/2 jest naprawdę udanym szkłem.
Co do aspektu testów :
gorky napisał/a:
Przymierzam sie do zrobienia testu porownawczego z Limitedem 35/2.8 i ze starym Zeissem 35/2.4, ale subiektywnie z tych trzech FA pasuje mi najbardziej.

...ostatnio podczas spotkania z Michem założyliśmy, że na najbliższym spotkaniu naszej grupy kujawsko-pomorskiej zrobimy dodatkowo testy szkiełek (gwiazdki, FA, Limited). Wyniki opublikujemy. ;-)
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Ktoś się orientuje dlaczego FA35 kosztuje w fotozakupach jedyne 2999 PLN...? :mrgreen:

http://fotozakupy.pl/obie...otozakupy,8088s

...ale za to po zakupie otrzymujemy 50 zł na kolejne foto zakupy ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Arczibandit napisał/a:
Ktoś się orientuje dlaczego FA35 kosztuje w fotozakupach jedyne 2999 PLN...?

marudzisz..
zwróć uwagę, że jest bezpłatna dostawa.. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arczibandit napisał/a:
Ktoś się orientuje dlaczego FA35 kosztuje w fotozakupach jedyne 2999 PLN...?

myślę że z tego samego powodu dla którego DA* 50-135 kosztuje tam 3899zł ;-)
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
SQ6GIT napisał/a:
zwróć uwagę, że jest bezpłatna dostawa.. :-P


Faktycznie, nie zwróciłem uwagi, a jest to fakt nie do przecenienia jak widać...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Wy się koledzy, śmiejcie, ale to najwyraźniej jest oficjalna cena, a nie błąd w cenniku.
Właśnie dostałem potwierdzenie z Fotozakupów. :?: :shock:
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
:shock:

Myślałem że to chochlik "drukarski"...

Przegięli strasznie. W Rimex'ie są po 1580 zł.

Chyba że to zapowiedź jeszcze wyższych cen na rynku w przyszłości...choć wątpię :-/
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
myślę, że liczą na ziutka, co dopiero kupił pentaksiora i się nie zna na cenach i po prostu kupi... abo co... :-)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
SQ6GIT, wątpię. Zawsze mieli rozsądne ceny na cały sprzęt. To jest dziwne.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
tak czy owak, chyba tłumów się nie spodziewają.. :mrgreen:
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
może dlatego, ze FA35/2 wyszedl z produkcji i sie robi powoli nieosiagalny?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Zwadzio, czy ja wiem?.. jak K10d wychodził z produkcji, to ostatnie sztuki nie były wcale droższe.. :->
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zwadzio napisał/a:
może dlatego, ze FA35/2 wyszedl z produkcji i sie robi powoli nieosiagalny?


A może to opcja z dostawą i uściskiem dłoni projektanta?

A może przeczytali test opacznych i odkryli żyłę złota?

SQ6GIT napisał/a:
jak K10d wychodził z produkcji, to ostatnie sztuki nie były wcale droższe.. :->


Stosunek cena/czas/kontekst w przypadku szkieł jest inny niż w przypadku cyfrowych puszek.

Z drugie strony taki k110 też w niektórych sklepach chodził po 2500 ;-) Taki biały kruk.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
SQ6GIT napisał/a:
jak K10d wychodził z produkcji, to ostatnie sztuki nie były wcale droższe.. :->


Tylko że K10D był zastępowany nowym, lepszym produktem.

Tutaj tego nie ma. Jeszcze. Chyba że DA35/2.8 LTD potraktować w ten sposób, ale to trochę naciągane, bo nie dość że to szkło dedykowane do makro to jeszcze ciemniejsze...

[ Dodano: 2009-06-03, 13:31 ]
Poza tym:

jorge.martinez napisał/a:

Stosunek cena/czas/kontekst w przypadku szkieł jest inny niż w przypadku cyfrowych puszek.


O to to... ;-)
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
no o to chodzi... K10D zastapil nowszy, lepszy aparat.

natomiast Pentaxa FA35/2 zastępuje co? Samsung DXenogon? A jaką konsument ma gwarancje, czy ten Samsung jest tak samo dobry optycznie? Jakiego szkła użyli? Jak dobrze go zbudowali?
A 35/2.8 jest jednak innym szklem.

Moim zdaniem wlasnie chodzi o to, ze malo ktory sklep ma jeszcze na stanie FA35/2 :evil:
Moze fotozakupy czytaja forum Pentaxa i wiedza, ze ten obiektyw cieszy sie zainteresowaniem a nie bardzo jest go skad brac. W takim razie niech wiedza, ze za ta kase to nie ma bata zeby ktos go kupil ;-)

Btw, ktos porownywal Pentaxa z odpowiadajacym klonem marki Samsung? Sa roznice?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach