vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Różnica pomiędzy Sigmą EF-500 DG ST i SUPER DG?
Jak w temacie - jaka jest między nimi różnica, oczywiście oprócz ceny. Tak se czytam specyfikacje obu i nie widzę rozbieżności. Ta sama moc, zoom, waga. Co sprawia, że warto da 360 zł więcej za SUPER DG?

Pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
EF-500 DG ST ma podział siły błysku tylko 1/16 natomiast Super od 1/4 do 1/128 w sześciu skokach - reszta taka sama. Różnice te są zawarte w opisie na polskiej stronie Sigmy.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
plwk Dzieki tez właśnie mnie nurtowało to pytanie :-) . jeżeli to jedyna różnica to wiem już, że EF-500 DG ST to lampa dla mnie jak znalazł (do okazjonalnego użytku :-P ). Znalazłem info że Sigmy z numerem serii wyższym niż 8063038 działają z pttl w k100d - bogatszy o to info zaczynam knuć spisek jakby tu taka świeczke kupić 8-) . Już widze radość sprzedawców na pytanie o numer seryjny lapmy :mrgreen:

cześć

ps
plwk byłem na stronie sigma polska i nie znalażłem tej informacji :oops:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Oj, chyba różnic jest znacznie więcej.Sigma 500DG super ma możliwość sterowania bezprzewodowegop w trybie P-TTL, synchronizacji z krótkimi czasami, ma błysk stroboskopowy i swiatło modelujące. Nie mam 100% pewności, ale chyba wersja DG standard jest tych funkcji pozbawiona.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
A taka lampa SUNPAK MZ440AF-PT? Co to za wynalazek?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
MZ-440AF to prosty TTL - prawdopodobnie analogowy (miałem egzemplarz który działał w TTL-u z Super A). Głowica obracana w pionie i w poziomie, ręczny zoom palnika, potwierdzenie poprawności ekspozycji LED-em na lampie, wspomaganie AF czerwonym wzorkiem rzucanym przez reflektor pod palnmikiem lampy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Oj, chyba różnic jest znacznie więcej.Sigma 500DG super ma możliwość sterowania bezprzewodowegop w trybie P-TTL, synchronizacji z krótkimi czasami, ma błysk stroboskopowy i swiatło modelujące. Nie mam 100% pewności, ale chyba wersja DG standard jest tych funkcji pozbawiona.

Doczytałem staranniej i faktycznie różnic jest więcej.
Opis dla DG ST http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/19
Opis dla DG Super http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/20
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Dzięki za informacje. Pozdrawiam Andrzej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach