whtek  Dołączył: 04 Mar 2007
Wydawać by sie mogło, że zakończenie produkcji matryc 6 mpix wcale nie jest takie oczywiste a przynajmniej takie niedalekie. Spójrzmy tylko na produkcję nikona, który po wydaniu D80 z 10 mpix matrycą wydał D40 z ta samą matrycą która jest w K100D i nie tylko. Pozyjemy i zobaczymy jak to będzie się rozwijać. Ja jednak myslę, że czas już na matrycę w formacie 35 mm w aparatach z dolnej półki, tylko co się w tedy stanie z aparatami z wyższych półek.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tylko zauważ, w jak krótkim czasie po wypuszczeniu na rynek D40 ukazał się D40X - różnioący się właściwie tylko matrycą. Wygląda na to, że Nikon w trybie awaryjnym wycofuje się z matryc 6Mpix...
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Niekoniecznie awaryjnym. D40 to nowatorska konstrukcja pod wieloma względami (zwłaszcza marketingowym :mrgreen: ) i zapewne przygotowanie go do sprzedaży z dobrze znaną matrycą 6 Mpix było po prostu łatwiejsze i tańsze. Większa matryca jest trudniejsza do oprogramowania (zob. kłopoty samego Sony z szumem w Alfie), stawia też większe wymagania procesorowi i buforowi.

Szybkie wypuszczenie wersji z matrycą 10 MP było zapewne planowane, a przynajmniej brane pod uwagę już na etapie projektowania D40. D40 z małą matrycą pewnie się już spłaci i sporo zarobi, gdy trzeba będzie masowo trzaskać trochę bardziej wymagającą wersję, a duża matryca oraz towarzysząca jej elektronika do tego czasu zdąży znacznie potanieć.
 

whtek  Dołączył: 04 Mar 2007
Marek Wyszomirski napisał/a:
Tylko zauważ, w jak krótkim czasie po wypuszczeniu na rynek D40 ukazał się D40X - różnioący się właściwie tylko matrycą.

Z tym to akurat masz rację.
Nikon przeszedł samego siebie, a ja chyba musze poczytać o nowościach bo mam zaległości

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach