Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
  RIP Kodachrome
http://homepage.1000words...dachrometribute

2 dni temu Kodak podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji slajdów Kodachrome, zasługujących już na miano kultowych, bo wprowadzonych na rynek już w '35 roku...
 
zugo  Dołączył: 20 Cze 2009
Nieubłagane prawa ekonomi. :/ Nawiasem mówiąc ma ktoś pojęcie skąd wziąć tak z 5 rolek kodachroma? Chciałbym się wnukom za jakichś 50 lat pochwalić, że naświetlałem kiedyś ten kultowy materiał światłoczuły.
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
http://www.dwaynesphoto.com/ 9$ per rolka, płatność via paypal, można się pokusić. Ten sam lab robi wołanie w K14 (cena taka sama jak filmu).
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Jakiś czas temu widziałem kodachrome 64 na allegro.

"Kodak poinformował również, że ostatnie egzemplarze KODACHROME zostaną przekazane do George Eastman House International Museum of Photography and Film w Rochester, które posiada największą na świecie kolekcję sprzętu fotograficznego. Jedną z tych ostatnich rolek wykorzysta Steve McCurry a fotografie jakie wykona zostaną wraz z filmem przekazane do zbiorów muzeum."

http://www.swiatobrazu.pl...kodachrome.html

Czy ktos będzie ściągał kilka sztuk ?

Steve McCurry chyba się zaopatrzy w kilka tysięcy sztuk kodachrome 64 :lol:
http://www.stevemccurry.com/main.php
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Może zrobimy jakąś akcję żeby zbiorowo zamówić trochę tego materiału?
Pozdrawiam
Piotr
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Pioter, a potem jakąś większą akcję, żeby go wywołać?
 
Konstal  Dołączył: 03 Cze 2009
Raczej tak, chyba że ktoś będzie chciał crossować w zakresie własnym (podobno daje jakieś efekty z d-76), ale IMHO lepiej by było wywołać w tym toksycznym K-14 i tam też zeskanować (5$/rolka, warto iść na łatwiznę bo podobno Kodachromy mają grubą emulsję).
Wchodzę w ten byznes :mrgreen: Jak kilka osób jeszcze da potwierdzenie to założy się nowy topik.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Hm... Kiedy zapadnie wyrok na mniej toksyczne a zarazem mniej kultowe materiały? A może już zapadł?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Wchodze w akcje.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja tez bym wszedł, a co :-) Moglibyśmy zrobić forumowe epitafium kodachromowe :-D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kurde ja też bym ze dwie rolki brał, nigdy nie robiłem na tym filmie, a z tego co piszecie warto choć raz w życiu tego doświadczyć. (w ogóle tylko jeden slajd w życiu, velvia od Spinnera)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Moi drodzy warto ocalić trochę tego filmu od zapomnienia. Jutro albo pojutrze wysyłam moje ostatnie 5 rolek do wywołania w Dwayne’s Photo. Na stronce wyczytałem, że planują wołanie tych filmów do końca 2010, mam w zapasie jeszcze jedną rolkę tego materiału, aż się łezka w oku kręci, kończy się pewna epoka szkoda.
Pozdrawiam
Piotr
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Też bym się pisał na to... ;-)
Z kasą kruchutko, ale na taką historyczną okazję to nie szkoda się i zapożyczyć ;-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
"Ad vocem" - słyszałem, że Kodak w 2011 roku ma w ogóle zaprzestać produkcji materiałów klasycznych. Jeśli zapytacie o źródło, to odpowiem, że facet z sieci laboratoriów kodak-express. Czy to prawda? - nie chce mi się szukać w sieci.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
technik219 napisał/a:
nie chce mi się szukać w sieci.
Raczej nie znajdziesz. Sprzedaz profesjonalnych materialow klasycznych jest na razie ustabilizowana i nie sadze, ze jakakolwiek firma strzelala sobie w stope w ten sposob. Kodak przeprowadzil ostra restrukturyzacje i wyglada na to, ze sa gotowi jeszcze dlugi pociagnac. Gdyby chcieli zamykac produkcje za 2 lata, to chyba nie wypuszaczliby nowych materialow - w ostatnich latach to Ektar i nowy Tmax 400. Podejrzewam, ze moga faktycznie przestac produkowac Goldy i Ultry. Moze to twoj znajomy mial na mysli? Ale nie sadze, ze Kodak bedzie sie spieszyl z obwieszczaniem takiej informacji - po takim newsie akcje zawsze leca na pysk.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
technik219 napisał/a:
Kodak w 2011 roku ma w ogóle zaprzestać produkcji materiałów klasycznych
Od razu mówie, że nie mam wglądu w wyniki finansowe kodaka ale trochę nie chce mi się w to wierzyć :-P . Cyfra wypiera wszystko ale skoro firma ma maszyny, procesy i potrafiłaby utrzymać mniejszą produkcję na poziomie który przynosi zyski to jak najbardziej powinna to robić. Ale prawa rynku są bezlitosne i oby to nie była prawda. A na kodachroma też bym się pisał z dwóch powodów nigdy nie robiłem na klasycznych slajdach typu velvia 50 czy kodak a drugi jest taki, że to już historia.
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
ja się też piszę na rolkę kodachroma.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wchodze w akcję.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Także.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zgadzam się z dżerrym, z tym likwidowaniem produkcji klasycznych materiałów to raczej lipa. I to właśnie z powodów "bezlitosnych praw rynku". Jest zapotrzebowanie na takie rzeczy, ta grupka pasjonatów w skali całego globu spokojnie starczy na jedną fabryczkę czy dwie :-) Mniej użytkowników klasycznych materiałów fotograficznych już raczej nie będzie - ci, co zostali, zostali świadomie. Jeśli Kodak by się z tego wycofał, to ten rynek przejął by ktoś inny, a jeśli są maszyny i można na nich zarobić, to dlaczego ciąć? Dostosowują asortyment do rynku, pewnie rynek na Kodachroma był jednak za mały, ale... ja się wcale nie zdziwię, jak za jakiś czas triumfalnie powróci, bo jakiś podwykonawca przejmie maszyny za bezcen i zacznie tłuc ten stuff od nowa ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach