filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Aby przejsc do auto zooma lampe musisz miec podpieta do aparatu (nie dentystycznego) no i kombinacja klawiszy ktora tak wszyscy lubimy na + i po 105mm powinno sie pojawic auto
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Na 105mm się kończy i koniec ;). Nie mam trybu auto niezależnie czy przejdę w jedną skrajność (24mm) czy w drugą (105mm). Nie mam pojęcia co jest grane...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Tak jak filorp napisał + wciskasz spust na korpusie aby sobie "pogadał" z lampą. Wciskasz "+" aż po 70 mm zniknie "M" z napisu M.ZOOM.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
....trzeba zeby aparat byl ustawiony na conajmniej 10s pomiaru AE po wcisnieciu shuttera do polowy - w 3 sek mozna nie zdazyc selektami do zmiany focusa w lampie - chodzi o to ze w trakcie zmiany focusa musi trwac komunikacja z aparatem na temat tego jaka ogniskowa jest ustawiona w aparacie - oni tak ze soba za kazdym razem gadaja kiedy wciskasz shutter.... acha i jeszcze jedno - musi byc schowana klapka dyfuzujaca tj ten dodatkowy rozpraszacz blysku.... jak jest wyciagnieta to kazda lampa ustawia sie na najmniejszy kat... i jeszcze... pokretlo mocowania na stopce musi byc dokrecone....

uff.... wyglada na to ze to niezle zakrecona lampka....
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Pytanka odnośnie trybu bezprzewodowego;
Czy 540stka pentaxa zamontowana na korpusie wyzwoli błysk tego metza :?:
Czy błysną w trybie HSS :?:
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
raczej misiu kolorowy w trybie wireless nie dziala hss i nie ma na to szans :-( mozesz tylko ja wzbudzic w granicach synch speed tj do 1/180s lampa wbudowana lub jakakolwiek posiadajaca tryb master lub controler np af540fgz
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
filorp, Podobno w przypadku dwóch lamp pentaxa np 360 i 540 działa HSS w trybie wiraless.

Ale w stopce widzę, że masz 3 lampy pentaxa więc zapewne sprawdzałeś :-/

Ps. I nie "misiu kolorowy", takie określenia zachowaj dla swojego chłopaka :evil:
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Da sie ustawic lampe pentaxa podpieta na hot shoe jako controler lub master i w trybie hss - ale slava nie da sie ustawic na slave i hss (chyba myslalem ze o to pytasz). Lampa wyzwoli blysk w takiej konfiguracji nawet metza i sigmy... Nie zrozumialem pytania wczoraj (nie bylem w psychofizycznym stanie zrozumiec zdania zlozonego z wiecej niz kilku sylab...., to cud ze cokolwiek napisalem... ale i to nie daje ci prawa do publiczego wyrazania prymitywnej homofobii) teraz widze ze plotlem bzdury sorry za dezinformacje.
 

pimienta  Dołączył: 02 Mar 2009
Przymierzam się do tego Metza (48 AF-1), ale nie wiem jeszcze. Proszę, przekonajcie mnie do kupna mnie lub przestrzeżcie przed kupnem :-) Bardzo mi zależy na opinii użytkowników :-D Pozdrawiam.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Mam ja 2 -3 tygodnie... to naprawde przyzwoita lampa, legendarna firma, porownywalna jest do Pentaxa, nie ma tylko paru rzeczy jak trybu auto czy controlera i mastera - nie wiem jak z niezawodnoscia...?
 

pimienta  Dołączył: 02 Mar 2009
hmm.. mało kto mi pomoże w tym, to chociaż tak zapytam: Mam MZ 7, czy ten Metzik będzie z tym analogiem żył w symbiozie ??
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tylko w trybie manualnym

ten metz nie posiada automatyki własnej, ani obsługi TTL, więc pozostanie tylko full manual
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
opiszon napisał/a:
ten metz nie posiada automatyki własnej
To się zgadza
opiszon napisał/a:
ani obsługi TTL
Na pewno?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
ani obsługi TTL

Obsługę TTL posiada.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a to przepraszam :roll:
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
a kto wygrywa w "walce" bezprzewodowej ?? ;-)

metz 48 czy AF360FGZ ?

mam na oku te 2 lampy i nie wiem już co wybrać ...

metz 48 można obracać w prawie każdą stroną ... z drugiej strony słyszałem, że są problemy z bezprzewodowym wyzwalaniem ??

a czy AF360FGZ też wyzwala się za pomocą błysku wbudowanej lampy ? bo jakoś mi się to nie widzi :-/ wolałbym coś na zasadzie wirellesa


Proszę bardzo o pomoc w wyborze ;-)
Zarezerwowałem na forum obie lampy więc do wieczora muszę się zdecydować
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jedyny wireless bez dodatkowych wyzwalaczy to ten przedbłyskiem - i w Metzu, i w Pentaksie.
 
jungli
[Usunięty]
MateuszG,

Mialem 48 na bezprzewodowym i radiowym i nic sie nie dzialo, super zasieg.

hej
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
a jak to jest z tą własną automatyką ...

z tego co piszecie metz jej nie ma, a pentax tak
rozumie, że w przypadku manualnych szkieł korzystanie z metza będzie uciążliwe w przeciwieństwie do pentaxa 360 ?

ogólnie lampy będę używał w "studiu" (softbox) oraz portretach w plenerze ...
więc już sam nie wiem co wybrać ...

choć chyba jednak metz 48 ma przewagą: obracany palnik, większa moc ... no i właśnie, co jeszcze przemawia za metzem ?

czy pentax 360 poza wbudowaną automatyką ma jakieś plusy względem metza 48 ??
 

pimienta  Dołączył: 02 Mar 2009
No i kupiłem :-) Póki co, to jestem bardzo zadowolony:-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach