trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
SMC-F 2,8/100 MACRO
cz
ciag dalszy przeczesywania ebay-ów, allegro i innych stronek
natrafiłem przed chwilą na coś takiego jak w tytule
na photodo bardzo wysoka ocena (4.3)
jaka jest wartość takiego szkła?
czy ktoś z niego korzystał?
i finalnie czy cena 499 euro za taki zestaw jest jak kolwiek atrakcyjna?

http://cgi.ebay.de/ws/eBa...item=7623899780
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: SMC-F 2,8/100 MACRO
trylik napisał/a:
cz
natrafiłem przed chwilą na coś takiego jak w tytule
na photodo bardzo wysoka ocena (4.3)
jaka jest wartość takiego szkła?


Jakąkolwiek dyskusję o dedykowanych szkłach makro można krótko podsumować tak - nie ma złych szkiel makro :-) . Jeśli jedno od drugiego będzie tyci lepsze, to i tak pewnie tego nie zauważysz.
Miałem to F 100/2.8 - polecam. Tyle, że 499E za taki zestaw, to troszkę drogo... no chyba, że ta pierścieniówka Ci potrzebna...
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
wersja smc-fa kosztuje 2000 pln, jak myślicie ile samo szkiełko może być warte?

rzeczywiście jakieś rzadkie bo nie moge nigdzie znaleźć cen rynkowych

zacytuje tutaj jeszcze cytat:
Spinner napisał/a:
To BARDZO zadkie szklo. Nikt go sie raczje nei pozbywa jesli ma. Mi sie przypadkiem trafilo kupic tanio, ale teraz jzu wiem, ze w totolotka nie wygram. Takei cos 2x neimoze sie zdazyc ;o)
 

daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
dla mnie bardzo interesujący zestawik - a i cena dość atrakcyjna. A nie masz oporów przed zakupami na e-bayu? bo ja przeglądam czasem tamtejsze okazje i czasem nawet mam ochotę sprobować ale - trochę mam pietra. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii....?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pamietaj o cle i vacie przy sciaganiu z krajow poza EU.
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
daro napisał/a:
A nie masz oporów przed zakupami na e-bayu? bo ja przeglądam czasem tamtejsze okazje i czasem nawet mam ochotę sprobować ale - trochę mam pietra. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii....?


na ebay'u kupowałem już kilka rzeczy - m.in. swoją pierwszą cyfrówkę - olympusa e-10 - prawie 2 lata temu - kupiłem taki zestaw za prawie 600 funciaków i nie było żadnych problemów - na szczęście byliśmy już wtedu w UE i nie płaciłem żadnych ceł ani podatków.

z kolei z amerykańskiego ebay'a nie kupowałem nic droższego niż 60$ (jeżeli chodzi o wartość deklaracji celnej) i cła nie dopłacałem.

Kolea kupił obiektyw w CametaCamera za 200$ i też nie zapłacił cła - a ta firma jest wyjątkowo porządna, na ebay'u mają prawie 200000 (dwieście tysięcy) pozytywnych komentarzy, więc jeśli gdziesz chcesz kupić - to na pierwszy raz spróbuj właśnie czegoś takiego

a z zestawiku nici, bo ktoś go kupił a myślałem że nie będzie chętnych
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
trylik napisał/a:
wersja smc-fa kosztuje 2000 pln, jak myślicie ile samo szkiełko może być warte?

FA juz nie ma w sprzedazy zastapila je wersja DFA - nieco slabsza mechanicznie, bardziej plastikowa, ale nienajgorsza, z nowszymi powlokami, wygodniejszym pierscieniem ostrzenia i QSF a do tego bardzo mala (filtr 49 mm). Kosztuje u nas jakies 2200 zl.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach