andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Widzieliście już oficjalną prezentację K-7?

Pentax K-7 - prezentacja
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
Dziwne porównanie D300 za 5kzł i K20D za 3 kzł. Cena świadczy już o tym, że to inna liga. Nie ma co się przepychać, jesli ktoś próbował ten wie, że AF w C i N jest lepszy niż w P(przynajmniej na razie). Zaczekajmy na dokładne wrażenia i testy K7. Moje osobiste zdanie po przeczytaniu opinii w necie (czyli czysto teoretyczne) jest takie, że przełomu nie będzie bo układ AF jest ten sam tylko (prawdopodobnie) modyfikowany programowo a prawdopodobnie winę za niedokładności w ustawieniu AF ponoszą zbyt duże czujniki stosowane przez P. Ja odczuwam ten problem fotografując ptaki. Wtedy np. wielkośc oka poruszającego się ptaka jest porównywalna z czujnikiem i na poruszającym się oczku ciężko złapać ostrość. Inną puszką celujesz i masz. Co oczywiście nie znaczy, że nie robię tym ptakom zdjeć, czyli pomarudzić troszkę można ale załamywać się nie warto ;-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
3xs napisał/a:
Cena świadczy już o tym, że to inna liga.
na pewno :?:
Porównaj BMW serii 5 i Ciągnik Siodłowy MAN TGA - cena podobna :mrgreen:
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
grabber napisał/a:
filorp, rano skorygowales do swiatla dziennego ta 43 i pozniej poszedles focic w swietle zarowym i moze jeszcze innym. Nie wiem czemu sie dziwisz ze ci nie trafial

Oczywiscie grabber że wiedzialem coś tam o fluktuacjach zmienno świetlnych AFu Pentaxa ale traktowalem to jako mity i legendy malkontentów, nigdy sie z tym nie spotkałem osobiście - dopiero na wspomnianym szkle wyszło i to z siłą pozbawiającą mnie zapłaty... Mam nadzieje że nowy model będzie dokładniejszy...
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
fotopentax napisał/a:
Zapraszamy do Krakowa gdzie w piątek 10 lipca w salonie sklepu Fotoplus przy ul. Studenckiej 6 odbędzie się prezentacja nowego modelu aparatu cyfrowego - Pentax K 7. Prezentacja odbędzie się w godz 12 - 17.
Kto z Krakowa się wybiera? Postaram się uciec z pracy na kilka godzin :-D
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
JackDeJack napisał/a:
3xs napisał/a:
Cena świadczy już o tym, że to inna liga.
na pewno :?:
Porównaj BMW serii 5 i Ciągnik Siodłowy MAN TGA - cena podobna :mrgreen:


Hm, chcesz o tym porozmawiać? ;-)

Ciągnik i BMW to, jeśli jeszcze tego nie wiesz, dwa produkty o różnym przeznaczeniu - BMW 5 to samochód osobowy a MAN TGA to "ciężarówka". Wymyśl bardziej pasujące porównanie :-P
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
fotopentax napisał/a:
Zapraszamy do Krakowa gdzie w piątek 10 lipca w salonie sklepu Fotoplus przy ul. Studenckiej 6 odbędzie się prezentacja nowego modelu aparatu cyfrowego - Pentax K 7. Prezentacja odbędzie się w godz 12 - 17.
Pozdrawiam Sławek
Szkoda, że nie w sobotę lub w niedzielę, bo akurat wtedy będę w Krakowie. :evil:
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Ijon napisał/a:
fotopentax napisał/a:
Zapraszamy do Krakowa gdzie w piątek 10 lipca w salonie sklepu Fotoplus przy ul. Studenckiej 6 odbędzie się prezentacja nowego modelu aparatu cyfrowego - Pentax K 7. Prezentacja odbędzie się w godz 12 - 17.
Kto z Krakowa się wybiera? Postaram się uciec z pracy na kilka godzin :-D


Nie obiecuję, ale spróbuję...
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Widzieli już jak pojechali z P?: http://ricehigh.blogspot....ith-pentax.html
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Cytat
Well, if you are an old Pentaxians who have supported the brand for years and own so many old excellent Pentax film glass, my 200% humble advice is: It would be better off to forget all our old Pentax glass in the meantime although many of them are excellent. Further investing in the current Pentax system is just a dead end, very frankly, IMVHO. With all the new money wasted in the current Pentax system, I would rather better to start off to build a better C or N system.


Radzi zmienić system na C lub N.
Pocieszające...
:mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Crow napisał/a:
Widzieli już jak pojechali z P?
RiceHigh pojechał. Ktoś jeszcze?

Mógłbyś go tu nie cytować? Dostał bany na chyba wszystkich forach na świecie, taki to dla Ciebie autorytet?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dostał bany na chyba wszystkich forach na świecie

a z tych, na których banów nie dostał, sam odszedł, bo stwierdził że mu admini ałki robią

pajac nie autorytet
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Mógłbyś go tu nie cytować? Dostał bany na chyba wszystkich forach na świecie, taki to dla Ciebie autorytet?


Nerwy widzę, widzę nerwy...
:-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dostał bany za to że radzi przejście na C lub N? Że się zdołował tym co Pentax robi i to napisał? Rozumiem, że jako pentaksowy autorytet nie wolno mu bo wtedy jest takim strasznym zdrajcą? :roll:

No chyba że te bany to za coś innego?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Dostał bany za to że radzi przejście na C lub N? Że się zdołował tym co Pentax robi i to napisał? Rozumiem, że jako pentaksowy autorytet nie wolno mu bo wtedy jest takim strasznym zdrajcą? :roll:

No chyba że te bany to za coś innego?

bany dostał za to jak pisze
i było to zdecydowanie wcześniej niż ten nowy artykuł na blogu
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Nerwy widzę, widzę nerwy...
U kogo? Prośba o niecytowanie człowieka, którego opinie są wyśmiewane wszędzie, tylko nie na P@PL, jest oznakiem zdenerwowania? Naprawde obojętne jest mi, czy ktoś kupi K-7 czy nie, i jaką opinie będzie miał ten aparat, chodzi mi bardziej o trzymanie pewnego poziomu. Z podobnych pobudek alergicznie reaguję na wszelkie próby powoływania się na Kena Rockwella.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Eldred napisał/a:
No chyba że te bany to za coś innego?

Grabił sobie od wielu miesięcy i gdzie się tylko dało. Wreszcie kupił Canona i dalej czepia się Pentaksa - oczywiście dobre rzeczy pomija milczeniem. Na pentaxforums niedawno dostał bana i co zrobił? Założył własne forum - musi się facet gdzieś wyżywać, bo chyba niedowartościowany jest :evilsmile:

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jarek Dabrowski, Mam to samo z Kenem, ale o Ricehigh nie wiedziałem że to taki "Alek" :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
andrusz napisał/a:
Na pentaxforums niedawno dostał bana

nie wiem za co dostał bana, ale sam najpierw oświadczył że odchodzi bo mu się praca moderatorów nie podobała

a bana dostał pewnie profilaktycznie, żeby już nie powrócił, skoro sam zadeklarował swoje odejście

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
andrusz, aahaaa, czyli bardziej jak ktoś inny z tego forum.. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach