PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Celownik do aparatu
Hej, w związku z tym że na allegro prawie wcale nie ma celowników dopinanych na sanki, a jeśli są to w zawrotnych cenach... Czy dysponuje ktoś linkiem gdzie można skombinować sobie własny celownik o ogniskowej 35/40mm ? :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Można wymontować z jakiegoś starego aparatu celownik oparty na schemacie odwróconej lunety Galileusza, dokleić do tego kawałek plastiku, żeby wchodził w sanki i gotowe. Celownika ze smieny nie polecam, bo to tylko kawałek przeźroczystego plastiku - taki "przeziernikowy" ;-) . Dobry celownik miał Druh, ale przy próbie demontażu wysypują się soczewki. Pokombinuj.
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
tu masz wszystko opisane.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Dzięki :)
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Robilem taki celownik, wg. tego samego przepisu. Niestety nie jest zbyt dokladny, udalo mi sie z tym kilka glow obciac. Teraz kiedy mam w Zorce obiektyw 35 kadruje tak jak dla 50 ale ciasniej, pamietajac ze po bokach troche miejsca zostanie.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Ok zrobiłem coś takiego, tyle że użyłem ścianek po poprzednim aparacie, ale nie dałem rady ich przypiłować. Celownik zdaje się mało trwały (sam plastik) i szpetny ( widać że jest to chałupniczo zrobione) ale ważne że jest...

 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Pierwsze koty za płoty :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach