Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bo to są Mewy GTI.
K10 ma przede wszystkim (podejrzewam) lepszy (silniejszy?) silniczek. Porównywałem ostatnio AF DLa i Z-1p. Przepaść. Z-1 po prostu wymiata, mimo iż ma starszy o dekadętyp czujnika i do tego tylko liniowy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Bo to są Mewy GTI.
A żebys wiedział :-) . One są tak nażarte, że czasami nawet przestają zjadać pokarm rzucany przez ludzi.
Michu napisał/a:
K10 ma przede wszystkim (podejrzewam) lepszy (silniejszy?) silniczek
To na pewno.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Zdjecia fajne - szkoda, że ze względów "rasowych" nie mogę się zrewanżować - mam taki wątek ale na CF.
A jak oceniacie jakość matryc? bo np. w Panasach nie spotkałem death pixela.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
seele napisał/a:
Panasach nie spotkałem death pixela.
na razie nie zauważyłem, ani w DS, K100D oraz K10D. Ale specjalnie nie szukałem :mrgreen: .
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Kto szuka tego głowa boli :-P
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
No to miło bo czytałem o skargach na to w Dl2, kiedyś w pierwszej cyfrówce (Ricoh) miałem takie coś, niby nie duże i do usunięcia ale ... bolało trochę.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A jak oceniacie jakość matryc? bo np. w Panasach nie spotkałem death pixela.

Hot-piksele (nie mówię o dead) nie mają nic wspólnego z jakością matryc, tylko z obsłużeniem mapowania takowych przez soft aparatu. Kasetka tego niestety nie ma. Można sobie poradzić softem, np PPL (program dołączany do pentaxa) je usuwa. Hot piksele jest to jednak problem psychologiczny, a nie praktyczny - ich wpływ na zdjęcie jest żaden. Chyba, że ktoś ogląda piksele, nie zdjęcia.

Natomiast jeśli chodzi Ci o porównanie faktycznej jakości matrycy (tzn jakość zdjęć z niej) pomiędzy hybrydą a lustrzanką to... nie ma o czym gadać :-) Szumy, dynamika, głębia itd zostawiają maciupkie matrycki kompaktów lata świetlne w tyle.

[ Dodano: 2007-03-12, 21:55 ]
Jeszcze jedno...
Cytat
choć w FZ5 jest naprawdę szybki

Sorry, ale Ty chyba szybkiego AF nie widziałeś :-) To przygotuj się na lekkiego szoka. Lustrzanka to nie hybryda... Nie ma co porównywać. Tak samo, jak jakości matryc.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Można sobie poradzić softem, np PPL (program dołączany do pentaxa) je usuwa.
- gdzie ? jak?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak, normalnie. Wkładasz rawa. Masz tam hotpixela. Zapisujesz jpg-a - hotpixela niet :-) A sprawdzić możesz tak - zlokalizuj tego hota, i daj na nim "lupkę". Piczekaj, aż się zapali "zielone" - hot zniknie. Podejrzewam, że algorytm demozaikowania ma eliminację hotów wbudowaną w swoją logikę - jak wykryje "skoka" to uśrednia. Nieważne - działa w 100%
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sprawdzilem - nie dzial na podgladzie....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak, poczekaj, zaraz wrzucę jakieś shoty, coby zaprezentować efekt. Może trzeba coś kliknąć, a ja mam kliknięte...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dziwne - na jednej foci jakby zadzialalo.... ale tylko na jednej....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
seele napisał/a:
nie spotkałem death pixela


I twoje szczescie! ;-)



(pisze sie "dead" ... w twojej wersji to cos jak "Pixel Smierci" ;-) )
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
dziwne - na jednej foci jakby zadzialalo.... ale tylko na jednej....

Właśnie to miałem napisać - zacząłem "polować" i czasem działa, a czasem nie. Może ten algorytm ma jakąś tam tolerancję albo co...
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Cytat
zresztą zrób takie zdjęcia nad morzem - tam trochę szybciej latają :))).


Przy silnym wietrze stoją w miejscu i masz dużo czasu na ustawienie ostrości.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Dziękuje za komenty.
Co do ostatniego to tak w sztormie ich pozorna (względem fotografa) prędkość jest mniejsza ale tylko wtedy gdy ... lecą pod wiatr. Jeżeli stoją (na piasku lub palach) to niezależnie od siły wiatru można tą ostrość ustawić nawet powoli ale orientują się zawsze dziobem do wiatru. :)

No i ostatnie (puki co) pytanie czy warto kupić (nowy w sklepie) Pentax ist DL2 kit 18-55 50-200 za 2200 zł ?.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Tak. To naprawdę dobry sprzęt niewiele różniący się od k100d a 55-200 nowy to jakie 900zł -1000zł czyli dl2 z kitem za około 1300zł czyli w cenie kompaktu.

cześć
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
seele - ja kupilem ten dual kit i jestem zadowolony. A, ze wydalem mniej niz zamierzalem to zamowilem sobie jeszcze dodatkowy fajny obiektyw:)
p.s.
tego dl2 + 2kity gdzies widzialem juz za 2050zł

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach