filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
rjan napisał/a:

Zresztą niszczyć tej fotki już nie trzeba, bo i tak wyszła fatalnie. Światło na dziewczynach jest nienaturalnie zimne w porównaniu do otoczenia.
to jest wlasnie problem laptopowych obrabiaczy
rjan napisał/a:
Piszesz, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, a w kilku kwestiach jednak się mylisz
w jakich? jesli chcesz doprowadzic do sytuacji ze wszystkie fotki beda wygladac tak samo z takim samym oswietleniem itd to kup sobie P&S-a.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
filorp napisał/a:
to jest wlasnie problem laptopowych obrabiaczy

Nie mam laptopa, ale Twoje zdjecie jest szare i plaskie. Poprzdnie tez takie sa.

Wyglada to tak, jakbys kazde zdjecie chcial rozciagnac na histogramie maksymalnie.
Ale nie o to chodzi, aby, jak to okreslileś "osiagnac maksymalna rozpietosc tonalna" - przy wiekszosci scen efekty sa oplakane.

Niestety - wychodzi szaro-bura, nuda papka.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
filorp napisał/a:
to jest wlasnie problem laptopowych obrabiaczy

Zdjęcia obrabiam na Eizo FlexScan L887. Dzisiaj akurat mam tylko laptopa przy sobie, więc nie będę upierał się przy interpretacji kolorów.

filorp napisał/a:
rjan napisał/a:
Piszesz, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, a w kilku kwestiach jednak się mylisz
w jakich?

Choćby odnośnie celowości stosowania filtrów na lampę. Wybacz, ale tęższe głowy polecają ich stosowanie, więc trzymając się swojego zdania narażasz się na śmieszność.

jack napisał/a:
rjan napisał/a:
Przykład z dyskoteką zupełnie nie pasuje do opisanych.

Na nieszczęście wszystkich "ślubniaków" trochę pasuje.
Wyobraź sobie dobrze przeszklony kościół w słoneczny dzień, który w oknach ma piękne różnokolorowe witraże. A ślub to nie tylko kościół to również zabawa, gdzie na parkiecie dość łatwo o dyskotekowe oświetlenie.

Prawdę mówiąc nie spotkałem się jeszcze z kościołem, w którym kolorowe światło witraży byłoby tym dominującym. Wręcz przeciwnie - zazwyczaj główne skrzypce grają żarówki i świetlówki różnego rodzaju i to je właśnie trzeba brać pod uwagę.
Czym innym jest oczywiście sala balowa, ale jak już pisałem, sposób postępowania zależy od danej sytuacji. Staram się jednak pamiętać o tym, że zbyt ciepłe zdjęcia zazwyczaj odbierane są lepiej niż te zbyt chłodne.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
rjan napisał/a:

Zdjęcia obrabiam na Eizo FlexScan L887
nie chce sie klocic o to kto ma lepszy samochod ale to jest ciagle monitor z TN - fizyki nie przeskoczysz.... Uwierz mi nie staram sie przemadrzac ale ogladanie zdjec na TN i potem na dobrym VA albo jakims typie IPSa to tak jakbys ogladal rozne komplety zdjec i to nie chodzi jedynie o kolory ale o przejscia tonalne. Dopoki uzywalem laptopa albo monitora klasy tego eizo nie wiedzialem co to w ogole sa przejscia tonalne...

A tak wg mnie to, przegladajac zdjecia z kilku stron doszedlem do wniosku ze DeMia i to w obu kategoriach zdjecia z lampa i plener najlepiej 'dala rade' jesli chodzi o oswietlenie, zdjecia nie sa plaskie, na slub nie byli zaproszeni ani zombi ani indianie (rasizm?) jesli mialbym wybrac nauczyciela do reportazu slubnego to wlasnie demie.... i to ja trzeba by zapytac czym robi zdjecia, od klikniecia do obrobki.... a moze to juz takie wyczucie?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
filorp napisał/a:
rjan napisał/a:

Zdjęcia obrabiam na Eizo FlexScan L887
nie chce sie klocic o to kto ma lepszy samochod ale to jest ciagle monitor z TN
Ten monitor jest na S-IPS, panie ekspert.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Po co te przepychanki, Drodzy Koledzy i Koleżanki....
Najważniejsze aby twórcy i odbiorcy zdjęć byli z nich zadowoleni, a reszta...
Picaso był ponoć wielkim artystą, ale ja jego obrazów nie odróżniam od wypadków samochodowych. Ale ja może nie mam gustu :oops:
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ten monitor jest na S-IPS, panie ekspert.
niektore serie mialy tanie PVA ale wiekszosc wypuszczonych modeli opierala sie na co prawda dobrej klasy matrycy TN ale to zawsze TN z tego co wiem to wtej klasie cenowej eizo prawie napewno nie wypuszcza IPSa - jesli w specyfikacji dali ok 20ms to jest to PVA jesli mniej, do tego konkretnego modelu, to jest TN... ale zawsze moge sie mylic - producenci niestety zagluja matrycami - nigdy nie wiesz co kupujesz
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
rotfl - za całokształt.
I :-B za wprawianie mnie w dobry humor codziennie.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Dzisiaj byłem na ślubie.... tylko w kościele masakra....
Ale od początku. Mój kolega z którym współpracuje został poproszony przez swojego przyjaciela o zrobienie zdjęć na ślubie więc poszliśmy, tak po koleżeńsku. A na miejscu okazało się..., że byli wynajęci fotografowie w liczbie dwóch i jest siostra młodego aparatem. Aż nie miałem ochoty wyciągać aparatów. Było nas, aż tylu na gości których było ledwie ok. 50. Gdybyśmy się nie podjeli to byśmy poszli jak to zobaczyliśmy, ale słowo to słowo. Kolega poszedł od razu na chór i już z tamtąd nie zszedł, a ja prawie zszedłem jak próbowałem unikać w kadrze kogoś z aparatem. Na dwa aparaty zrobiłem ledwie 40 pstryków, ale takiej irytacji dawno nie przeżywałem. Nie braliśmy kasy za to więc zchodziłem im z drogi. Ale co zastanawiające Ci Pro mieli 5D mark II i 10D, a ze szkiełek 17-40 L, Sigma 70-200 2.8, Ef 50 1.4 i chyba tyle, My 40D, 20D, 450D i szkiełka moje 85 1.8, 50 1.8, i tokina i ze cztery szkła kolegi i cztery błyskające lampy :shock: , Ja z lampą zrobiłem ok 20 pstryków, żeby ksiądz się nie zirytował i nas nie wyrzucił. Tamci "pro" nie byli z koszalina więc im to wszystko jedno, ale my tu pracujemy :evil: . Nie wiem co miała siostra młodego ale to coś typu 4xxD plus jakiś ciemny tele. Oby nie spotkało mnie nigdy nic już takiego.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
to az taki scisk w interesie - kiedys to trzeba bylo sie dwa miesiace wczesniej umawiac z fotografem...
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
filorp napisał/a:
to az taki scisk w interesie - kiedys to trzeba bylo sie dwa miesiace wczesniej umawiac z fotografem...

Mam zakontraktowaną pracę na wrzesień 2010, to to wczoraj to jakieś nieporozumienie.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
filorp, żal.pl, jak mawia młodzież. Tylko to nasuwa mi się na myśl, jak czytam Twoje pląsy merytoryczne na temat mojego monitora. Pewnie w życiu go na oczy nie widziałeś ale oczywiście wiesz, że to na pewno TN lub tanie PVA. Gwoli ścisłości, jest to 20'' na S-IPS, 20ms czas reakcji, kąty widzenia 176 st. w pionie i poziomie, przetwornik 14-bit, wyświetla ponad 16 mln kolorów. Cena w czasie wejścia na rynek (2005) to ok. $1500. Wiem, że to może być zbyt mało, bym w Twoich oczach przestał cierpieć na "problem laptopowych obrabiaczy" ale serdecznie mam to gdzieś. Zarówno mi, jak i moim odbiorcom odpowiadają efekty, które dzięki niemu osiągam.

Żyj sobie dalej w błogiej nieświadomości, że wszystko wiesz najlepiej i w każdym temacie powinieneś mieć jak najwięcej do powiedzenia. Wiedz tylko, że już wpadłeś do pewnej, niezbyt chwalebnej, szufladki.

Adieu!
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
filorp napisał/a:
to jest wlasnie problem laptopowych obrabiaczy
obrabiam fotki na laptopie, oprofilowywany był i Spyderem i EyeOnem i efekty daje zadowalające jak na laptopa. Porównywałem z Eizo za kilka kilo kasy i nie było tragedii - kumpel sam był zdziwiony że oprócz kontrastu to nie ma się do czego czepiać i jak na lapka to jest bardzo przyzwoicie.
BTW - czy twoja przeglądarka internetowa obsługuje CMS ?
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Rjan, Jeśli ktoś nie umie obrabiać zdjęć, to musi sobie jakoś poreperować ego. Choćby tym że jedynie jego monitor pokazuje prawidłowo wszystkie kolory świata. A inni to leszcze mający beznadziejne monitory które nie pokazują subtelnych kolorów jego zdjęć.

A prawidłowo zdjęcie można obrobić nawet monitorze który będzie miał kosmiczny zafarb i pokazywała kolory na zielono - trzeba tylko wiedzieć jak. A jak się nie umie ...

Nie tylko Ty masz taką szufladkę :mrgreen:

JackDeJack, nie a po co inni maja i tak do dupy monitory, so why bother??

PS. czyWy także uważacie ze dzisiejsza temperatura to przegięcie ?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a ja poprosze moderatora o wywalenie tych wszystkich przepychanek słownych - to był bardzo fajny i pożyteczny wątek (troche offtopowy ale "do przejścia"), ostatnio nawet kilka fotek się pojawiło i... się popsuło... jeśli ktoś twierdzi że czyjeś fotki są fatalne niech napisze dlaczego tak uważa (w końcu po to ten wątek) a resztę dyskusji niech prowadzi z zainteresowanym na PW...
Regulamin:
Cytat
Zasady dobrego zachowania na Forum.
1. Dbaj o atmosferę na Forum. Nie tolerujemy chamstwa, łamania prawa oraz wszelkich zachowań nie na poziomie. Nie dyskutuj o polityce, religii oraz innych, równie kontrowersyjnych tematach. Bądź uprzejmy i przyjazny, a na Forum będziesz się czuł, jak u siebie.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Thadeus, ej skąd wiedziałeś! To przecież taka tajemnica! Jeszcze się dowiedzą, i będą mówić że moje zdjęcia są złe bo mam zielony zamiast czarnego. :!:

Ehh... trochę luzu :-B
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Darkduch, no wiesz zgaduje ale jest jeden co wie wszystko to może pomóc. Zresztą ja od zielonego to w sumie bardziej wole niebieski :)

P.S E ja tam się nie denerwuje, tylko jak Mygosia ubaw mam. A ze niedziela i weekend fajny za chwile sobie połazić idę ino ta temperatura spadnie. :-) :-B
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
odnosnie Eizo FlexScan L887 kazdy jak go to interesuje moze sobie sprawdzic - jest takie cos jak internet i google.... bez dalszych komentow....

JackDeJack napisał/a:
BTW - czy twoja przeglądarka internetowa obsługuje CMS ?

musialbym cos chyba zainstalowac ale generalnie tak (firefox) - a czemu pytasz nigdy tego nie uzywalem...?
pyciar napisał/a:
a ja poprosze moderatora o wywalenie tych wszystkich przepychanek słownych
podpisuje sie :-D
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
filorp napisał/a:
musialbym cos chyba zainstalowac ale generalnie tak (firefox) - a czemu pytasz nigdy tego nie uzywalem...?
- czyli nie obsługuje :-( - tak domyślnie ma FF.
BTW - ale wiesz co to jest CMS ? ;-)

Thadeus, moje pytanie jest dość istotne, bo jeśli CMS w przeglądarce jest wyłączony to nawet monitor za 10000PLN będzie pokazywał kichę - może trochę mniejszą niż inne ale zawsze to nie będzie 100% możliwości (zakładam że monitor skalibrowany/oprofilowany).
Dla pewności (choć moja przeglądarka obsługuje CMS) zawsze zaciągam na dysk i oglądam w odpowiednim programie jeśli mam coś oceniać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach