ManaT  Dołączył: 24 Sty 2007
jak wymienić osłonę LCD w k10d?
Dział przeszukałem i nic na ten temat nie znalazłem:(
Aparat w torbie na kierownicy roweru wymieszał się z kluczykami od samochodu i w efekcie paskudnie zarysowałem szybkę LCD. Chce ją wymienić. Skąd wziąć nową? Czy starą wystarczy podważyć np. nożykiem do papieru? czy trzeba rozkręcać korpus?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
a moze polerka?
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
ManaT napisał/a:
parat w torbie na kierownicy roweru wymieszał się z kluczykami od samochodu i w efekcie paskudnie zarysowałem szybkę LCD

Niektórzy specjalnie w ten sposób "pstarzają" sprzęt, żeby wyglądać na zawodowców ;-)

[ Dodano: 2009-08-02, 19:01 ]
A w ogóle po co brałeś kluczyki do samochodu na rower?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
technik219 napisał/a:
A w ogóle po co brałeś kluczyki do samochodu na rower?

różne są potrzeby

ja np mam PPDowy otwieracz do piwa przy kluczach od samochodu ;-) (nigdy nie jeżdżę po alkoholu)
przydał się już wielokrotnie

może te klucze były do czegoś potrzebne, albo rower był przywieziony gdzieś samochodem :-)
 
ManaT  Dołączył: 24 Sty 2007
Z kluczami to tak: zabieram samochodem 2 rowery, do kluczyków samochodowych mam dołączone 2 klucze do domu i 2 do rowerów, jak jadę rowerem to kluczyki mam przy sobie, nawet ten od samochodu mimo, że w tym momencie faktycznie nie jest mi niezbędny, fanaberia taka.
Do rzeczy, wie ktoś co z tą szybką?
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
ManaT napisał/a:
Do rzeczy, wie ktoś co z tą szybką?

spolerowac takim wlochatym:P
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
z podważaniem jest to trochę ryzykowne bo całość jest blisko delikatnego lcd ale jak pójdzie to można próbować - napewno uszkodzisz okolice plastiku ramki- najlepiej zdemontować
0.wyłacznik SR na off, a pomiaru na sel
1. śrubki masz pod gumą w jej rogach z boku, z każdego boku po dwie, po zsunięciu ramki wizjera tez masz dwie - no i odkrecasz cały spód
2. na dole masz szerokie złacze z taśmą delikatnie ciągniesz je paznokciem by się wypięło i jeden kabelek do masy stalowej ramy aparatu (śrubka)
3 . teraz musisz odkręcić srubki tych blach z tyłu - tego już nie robiłem i ściągnąć klawisze oraz LCD oaz czujnik drzwi slotu karty
...teraz śmiało możesz wklejać co tylko ci się zamarzy,

jest tam ciasno, a krytyczny jest moment wyciągania tył przez lekkie podniesienie u dołu do góry i ciągnięcie w kierunku dołu aparatu (miejsce styku ścianka - wizjer) pamiętając ze na dole jest ten kabelek do masy....


ps. właśnie sprzedaje tył w dziale giełda
 
ManaT  Dołączył: 24 Sty 2007
pba1: i o to chodziło:) Dziękuję!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach