Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
  [Bronek] Galeria z pleneru w dużym ogrodzie botanicznym
Umówiłem się z rodziną i kolegą w sobotę na mały plener w Kew Garden (Royal Botanic Garden, południowo zachodni Londyn) i tu się niniejszym chwalę zdjęciami z pleneru: http://b.kozicki.pl/album/plener20070317 . Z kilku zdjęć jestem nawet zadowolony, chociaż wiele ma "pocztówkowy" charakter.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mnie się podobają:
3, 8, 20, 26!, 28, 32
15-ciekawy ptak ;-)
16-jakie to szkło? co to za bokeh?
31-majstrowałeś w szopie? a może te kolory to natura? patriota. :mrgreen:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Jak się nazywają te kwiatuszki na 21 oraz 33?
Sęp niezły faktycznie ;-)
Ładnie nasycone kolory
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
16 - przytrzymaj kursor nad zdjeciem, pojawią się parametry łącznie z ogniskową i przesłoną. Szkło które daje taką ogniskową i przesłonę jest tylko jedno (moje ulubione).
31 - naturalne. Kwiatek był na dole intensywnie różowy. Może odrobinę podkręciłem kanał czerwony, ale nie pamiętam (ale chyba nie).
21, 33 - nie pamiętam nazw kwiatków :-( zresztą one często nie są opisane
Co do kolorów - wszędzie saturacja na 0 , one po prostu takie były. Ale oczywiscie nie darowałem sobie drobnych regulacji balansu bieli.

[ Dodano: 2007-03-19, 07:55 ]
mnie również bardzo się podoba 26 , dzięki :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
podgląd parametrów nie działa, to raz, mój firefox nie rozumie, że mu dodatki do exifa instalowałem to dwa, a trzy - oczywiście okropna siedemdziesiątka siódemka :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tref, dziwne ze Ci ten podglad nie dziala, to nie sa zadne smieszne skrypty po stronie klienta tylko "mocno przestarzaly" ALT . Rzeczywiscie, to jest to szkielko :mrgreen:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Podgląd działa ale u mnie jak się pokaże raz i znikinie to potem, żeby zobaczyć go drugi raz muszę ruszyć scrollem - samo wyjechanie kursorem poza zdjęcie nic nie daje. Może masz tref dużą rozdzielczość i nie ma czego scrollować ;-) .

Bronek napisał/a:
wszędzie saturacja na 0 , one po prostu takie były


Bardzo mi się te kolory właśnie podobają - byłem prę lat temu w Anglii na szkolnej wycieczce i trafiliśmy na całe dziesięć dni świetnej pogody :-P . Wrażenia niesamowite - światło tam jakieś inne niż w ponurej Polsce, a błękit nieba rysował białe chmurki bez użycia polarka - może to przez wyspowatą bliskość oceanu i przewiane czyste powietrze? Trochę żałuję, że byłem wtedy kompletnie nieświadomym pstrykaczem uzbrojonym w idiotcamera i fotki mam stamtąd albumowe :roll:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
piotrecius napisał/a:
byłem prę lat temu w Anglii na szkolnej wycieczce i trafiliśmy na całe dziesięć dni świetnej pogody
musiales miec niesamowite szczescie :-) Ten plener zaczal sie przy chmurach, po poludniu zrobilo sie sloneczko , a zachod slonca juz byl znowu przez chmury.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
piotrecius napisał/a:
byłem prę lat temu w Anglii na szkolnej wycieczce i trafiliśmy na całe dziesięć dni świetnej pogody
musiales miec niesamowite szczescie :-) Ten plener zaczal się przy chmurach, po poludniu zrobilo się sloneczko , a zachod slonca juz byl znowu przez chmury.
Byłem w Anglii (na południu, okolice Maidstone) w 1997r przez ~1.5 miesiąca (od połowy VIII do początku X) - cały czas słońce, deszcz spadł może dwa czy trzy razy. Wszyscy miejscowi mówili, że takiego lata to najstarsi angielscy górale nie pamiętają.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
tylko w momencie ladowania widze jakies info, ale potem, po najechaniu, nic sie nie pokazuje :-)

dzieciak bardzo fotogeniczny :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Bronek napisał/a:
tref, dziwne ze Ci ten podglad nie dziala, to nie sa zadne smieszne skrypty po stronie klienta tylko "mocno przestarzaly" ALT . Rzeczywiscie, to jest to szkielko :mrgreen:

W Operze na ten przykład też nie działa. Może nie wszystkie przeglądarki wyświetlają test wprowadzony pod ALT, kiedy się dłużej kursor przytrzyma. Opera, jak się dłużej przytrzyma kursor na zdjęciu, wyświetla np. jego adres. Firefox i Netscape, nic nie wyświetlają. Pozostaje IExplorer.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
dzieciak bardzo fotogeniczny
zobacz tutaj http://b.kozicki.pl/album...s/IMGP1980.html .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach