Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Pentaksiarze - jacy jesteśmy?
Witajcie.

Chciałbym zaprosić Was do dyskusji na temat tego jacy naprawdę jesteśmy (użytkownicy systemu Pentaxa).
Otóż jakieś pół roku temu miałem przyjemność rozmawiać z fotografem - zawodowcem, który używa systemu Nikona. Nie jest jakimś tam ortodoksem - ruskie szkiełka też posiada ;-) . Człowiek skądinąd bardzo miły, posiada sporą wiedzę na temat fotografii, w momencie, gdy zeszliśmy w rozmowie na tematy związane z systemem pentaksa powiedział raptem: "...pentaksiarze to specyficzna grupa - dla nich nie liczy się nic innego niż to co związane jest z ich firmą, nieważne, że np: niektóre obiektywy konkurencji są lepsze - oni tego nie zauważają - Pentaks jest najlepszy i kropka...".
Osobiście, poczułem się trochę urażony, mimo, że z Pentaksem łączy mnie tylko rodzaj mocowania analogowego korpusu revue sc-3, bo nawet nigdy prawdziwego pentaxa w ręku nie miałem, ani nawet nie oglądałem na własne oczy jakiegokolwiek obiektywu ze stajni Pentaxa. Nawet swoje szkła mam z innych firm.
A jednak coś spowodowało, że wszedłem w ten, a nie inny system, że wybrałem mocowanie P/K, a nie canona, nikona, olympusa itd...
Tam na marginesie, na naszym forum nawet sławny Pancolar zeissa, to szkło mające taką sobie reputację ( niedawno zapytałem o to użytkowników ), a porównanie jej do jakiejkolwiek stałki pentaksa graniczy wręcz ze świętokradztwem. ( ok, podkoloryzowałem, bez urazy).
Nie odbierajcie tego postu jako prowokacji. Chcę po prostu dowiedzieć się Waszej opinii. Czy poglądy wygłaszane przez tego fotografa mają rację bytu, czy są krzywdzące, przesadzone...?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
e
idiota nie fotograf,
co z tego że są lepsze szkła?
zawsze są lepsze szkła ładniejsze kobiety i szybsze samochody
a zdjęcia robi się tym , co się ma w torbie fotograficznej

może skasuj ten temat ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marcinicus napisał/a:
na naszym forum nawet sławny Pancolar zeissa, to szkło mające taką sobie reputację
Ja trochę nie na temat. Pancolary i inne słoiki na m42 stały sie "sławne" i "kultowe", jak użytkownicy DSLRów zaczęli je podpinać przez przejściówki do swoich puszek i zobaczyli, że za ułamek ceny, którą zapłacili za swoje zoomy mogą dostać lepszą jakość. Nie wspomnę już o "rzeźnikach" i tym, że zdjęcia wykonane nimi mało szumią, mimo wysokiego ISO (jak sobie przypomnę aukcje pewnego allegrowicza, to jeszcze mnie trzęsie).

Dawno temu, większość z tych szkieł to były kity do zwykłych puszek na m42.

No i jeszcze jedno - jest Zeiss i jest Zeiss.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Zależy od człowieka. Ja kupiłem K100D z powodu jakości zdjęć i ceny aparatu. Poza tym pasują wszystkie szkła z bagnetem Pentax.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
idiota nie fotograf,
co z tego że są lepsze szkła?


Ej...moment, to nie tak. W domyśle chodziło mu o to, że "użytkownicy innych systemów nie są tacy twardogłowi jak my, bo tylko pentaksiarze uważają swój system za najlepszy, a reszta nie jest tak przywiązana do systemu tylko dlatego, że to właśnie canon, nikon itp itd"

Facet jest ok, zresztą podobne opinie słyszałem nie tylko od niego, czytałem gdzieś w necie również...

Cytat
Dawno temu, większość z tych szkieł to były kity do zwykłych puszek na m42.


To znaczy, że kiedyś Pancolary nie były uważane za najlepsze szkło 50mm na m42??? Ciekawe... nie wiedziałem o tym?

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Marcinicus napisał/a:
"...pentaksiarze to specyficzna grupa - dla nich nie liczy się nic innego niż to co związane jest z ich firmą, nieważne, że np: niektóre obiektywy konkurencji są lepsze - oni tego nie zauważają - Pentaks jest najlepszy i kropka...".
hmm przewrotnie przychylę się do tego twierdzenia. Przewrotnie, bo wcale tak nie uważałem, ale jak patrzę na obecny rynek to należy sobie powiedzieć:
co z tego, że konkurencja ma wiele dobrych szkieł, skoro połowy z nich nie mozna podpiąć do wszystkich korpusów? U nas jest jeden bagnet i wszystko jasne!
Poza tym nie uważam się za kogoś, kto wywyższa markę na P ponad inne. Potrafię docenić 5d i D2x.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marcinicus, gdzieś tu obok toczy się dyskusja na temat sprzętu do ślubów i kilka osób z naszego forum poleca Canona, jako sprzęt bardziej odpowiedni w tej sytuacji.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Marcinicus napisał/a:
W domyśle chodziło mu o to, że "użytkownicy innych systemów nie są tacy twardogłowi jak my, bo tylko pentaksiarze uważają swój system za najlepszy, a reszta nie jest tak przywiązana do systemu tylko dlatego, że to właśnie canon, nikon itp itd"

A zapytałes go dlaczego używa Nikona?

Poza tym to jest tak, że przynajmniej na forum od czasu pewnej pamiętnej wojny sytemowej (aż iskry leciały) wszyscy trzymają język na wodzy, żeby się podobne sytuacje nie powtórzyły. A poza tym, jak pewnie zauważyłeś nie jesteśmy tacy twardogłowi. A że wybralismy system Pentaxa... gdyby nie miał swoich zalet, to nikt by go nie wybrał i tyle. Ja byłem o krok od zostania Minolciarzem, tylko pierwszy wpadł mi w ręce mój CP-5, a nie Minolta 505si super, której początkowo szukałem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Odpowiadając na pytanie z tytułu: odrażający, brudni, źli :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Tia, a Nikoniarze i Canonierzy to w ogóle na swoich forach wojen systemowych nie prowadzą i swoich puszek nie zachwalają :-P Bzdura i tyle. Tak się składa, że połowa osób w swoim pierwszym poście tutaj pisze, że tu jest fajnie, bo wojen systemowych nie ma :-) Ale czy to forum jest reprezentatywne? Pewnie niekoniecznie. Tak czy inaczej - o kant globusa takie uogólniające stwierdzenia. Pentaxiarz to taki kolo co ma pentaxa i równie dobrze może być mądry, co głupi.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Pentaxiarz to taki kolo co ma pentaxa i równie dobrze może być mądry, co głupi.
Z przewagą tego pierwszego :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Z przewagą tego pierwszego

No, powiedzmy ;-)
 
gatto_nero
[Usunięty]
Marcinicus napisał/a:
...pentaksiarze to specyficzna grupa - dla nich nie liczy się nic innego niż to co związane jest z ich firmą, nieważne, że np: niektóre obiektywy konkurencji są lepsze - oni tego nie zauważają - Pentaks jest najlepszy i kropka...".


Co za spryciałka z tego twojego kolegi. Ja to rozumiem tak:
" ... pentaksiarze to specyficzna grupa - dla nich nie liczy się nic innego niż to co związane z ich firmą, nieważne, że nikon jest lepszy - oni tego nie zauważają - pentaks jest najlepszy i kropka ... "
Niby obrona ideałów pokojowych a jednak wywyższanie tego tajemniczego konkurencyjnego - swojego systemu :)

A nikt tutaj nie mówi "pentax jest najlepszy". Można za to usłyszeć "nikon jest równie dobry co pentax" albo forma łagodniejsza "pentax jest równie dobry jak nikon".

Czy takie proste stwierdzenie może aż tak bardzo zaboleć ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Robić ankietę w sprawie zamknięcia wątku? Czy nie jest potrzebna?

[ Dodano: 2007-03-20, 13:06 ]
A, co mi tam.

Wątek jest bez sensu i prowadzi donikąd.
Najbliższy czynny wątek znajduje się we Wrocławiu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach