yodik007  Dołączył: 15 Sie 2009
Dziękuję za wszystkie komentarze. Lustrzankę posiadam drugi tydzień i zerowe umiejętności, daleka droga przede mną ...Pozdrawiam. :-B :-B :-B
 

agoos  Dołączyła: 26 Cze 2009
yodik007 napisał/a:
Lustrzankę posiadam drugi tydzień i zerowe umiejętności

Ja mam swoją już ponad miesiąc, i trochę samokrytyki to dobra rzecz ;-) niczego nie pokazałam, bo uważam, że nic nie jest tego warte, póki co.
Ale trzymam za Ciebie kciuki yodik007, mam nadzieję, że następne fotki już będą o wiele lepsze! ;-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
yodik007, Jeśli fotografujesz firanki (co zostanie uznane tu za banalny albo wręcz obciachowy kadr) to powyginaj fotkę artystycznie, przechyl, zadbaj o plastykę tego co za oknem ;P ...i zupełnie nie przejmuj się komentarzami Artiego bo od niego na pewno nie nauczysz się wiele ;P

W wolnej chwili rzuć okiem TUTAJ.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
izbkp napisał/a:
i zupełnie nie przejmuj się komentarzami Artiego bo od niego na pewno nie nauczysz się wiele ;P

Słuchaj za to porad izbkp, razem rozwiniecie kunszt fotografowania firanek na oknie... :roll:
izbkp napisał/a:
Jeśli fotografujesz firanki (co zostanie uznane tu za banalny albo wręcz obciachowy kadr)

Wystaw to zdjęcie na jakimkolwiek innym portalu foto, lub forum, na pewno pogłaszczą po głowie i poradzą co zmienić...
Miej litość...
yodik007, spójrz w regulamin tego działu, na razie jesteś na etapie fascynacji cyfrą, przejdzie Ci, ale to nie jest dobry czas do pokazywania swoich osiągnięć.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
yodik007 napisał/a:
Lustrzankę posiadam drugi tydzień i zerowe umiejętności
Ja mam ponad rok, ale umiejętności też nie za wielkie. Może jedno zdjęcie mam godne większej uwagi. ;-)

Artiego słuchaj, i to uważnie, ale przefiltruj jego wypowiedzi. Za to jak kiedyś napisze o twoim zdjęciu, że mu się podba, to będzie! :mrgreen:
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Gwiazdor napisał/a:
to będzie! :mrgreen:
To będzie raczej niemożliwe :-P
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
andrzejb napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
to będzie! :mrgreen:
To będzie raczej niemożliwe :-P

Wtedy trzeba będzie postawić pytanie: "Kim jesteś i co zrobiłeś z prawdziwym Artim?" ;P
 

yodik007  Dołączył: 15 Sie 2009
Myślę ,że dożyję tej chwili.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
andrzejb napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
to będzie! :mrgreen:
To będzie raczej niemożliwe :-P
yodik007 napisał/a:
Myślę ,że dożyję tej chwili.
To się nazywa pozytywne myślenie ... :-B
 

siwy  Dołączył: 15 Lis 2008
yodik007 napisał/a:
Myślę ,że dożyję tej chwili.


Może i tak jeżeli kolo się nie uprzedził do Ciebie :mrgreen:

Parę miesięcy stracisz na czytanie różnych poradników i portali fotograficznych, a potem przyjdzie praktyka.
Zazwyczaj gorzej wychodzi niż czytanie ale z czasem coś zacznie wychodzić.

p.s Nie bierz se do serca krytyczne opinie niektórych forumowiczów np. tych co nic nie pokazali a mają lustro tylko o parę dni dłużej niż Ty.
Pozdro
 

yodik007  Dołączył: 15 Sie 2009
Jestem otwarty na wszelkie sugestie i opinie.Musiałem coś zamieścić ,aby wywołać tą dyskusję.Dzięki temu będę wiedzieć jak zabrać się do pracy, czego szukać. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana.Jestem na etapie studiowania waszych prac i widzę czego muszę się nauczyć.Pozdrawiam.
 

agoos  Dołączyła: 26 Cze 2009
siwy napisał/a:
p.s Nie bierz se do serca krytyczne opinie niektórych forumowiczów np. tych co nic nie pokazali a mają lustro tylko o parę dni dłużej niż Ty.

Nie pokazuje bo mam tyle oleju w głowie, że wiem, że nie mam co pokazywać. Więc oglądam prace innych i próbuję swoich sił. Pokażę, jak będzie co ;-)
Poza tym wybacz, ale nie krytykuję, jeśli nie mam powodu. Zdjęcie firanki i prania na pochwałę napewno nie zasługiwało, nawet ja, początkująca osoba, zdaję sobie z tego sprawę. I wyraziłam tylko swoją opinię (zresztą nie ja jedna miałam takie zdanie).
pozdrawiam szanownego kolege

[ Dodano: 2009-08-20, 20:27 ]
Poza tym przecież zapytałam, co autor zdjęcia chciał pokazać. Bo nie wykluczam faktu, że mogłam czegoś nie zauważyc ;-)
 

yodik007  Dołączył: 15 Sie 2009
Dajmy spokój firance , tak mnie coś naszło.
 

agoos  Dołączyła: 26 Cze 2009
No i ok. Dostałam swoją odpowiedź, dziękuję ;-)
Też w swoich ułomnych próbach czasami fotografuję dziwne rzeczy ;-)
Trzymam kciuki, powodzenia i czekam na kolejne zdjęcia ;-)
 

yodik007  Dołączył: 15 Sie 2009
Bądźmy dobrej myśli...
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
No ja dorzucę jedną radę :

yodik007
, zanim wyciągniesz aparat -pomyśl zawsze nad tematem zdjęcia. Chodzi o to, żebyś myślał głową, a nie palcem na spuście. Myszka na laptopie to, że tak powiem, temat dość oklepany.

Co Wy się tak uczepiliście tych firanek? Firanka izbkp ma dużą wartość sentymentalną i do tego oferuje wrażenia estetyczne przez ładne liście.

[ Dodano: 2009-08-21, 11:24 ]
Arti, to nie pranie, tylko pościel :P
 

yodik007  Dołączył: 15 Sie 2009
Byłem dzisiaj w lesie. Nazbierałem trochę grzybów i przy okazji...
1

2

3
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
1. Jeśli już nie do końca makro, wolałbym widzieć wyraźnie nici pajęczyny...
2. Mało apetyczny ten grzybek
3. Kto rano wstaje... Pajęczyny bez kropelek rosy rzadko wychodzą ciekawie... Niestety na 3. mamy potwierdzenie ...
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
1 - technicznie odpada - nieostry pająk i bure kolory
2 - za Rafim
3 - widząc pajęczynę spodziewałem się 'centralnego' pająka i 'wypasionej' pajęczayny ala plfoto, tu niespodzianką był jej stan techniczny, uważam to za ciekawy pomysł, może warto odnaleźć na kolejnym spacerze jakaś podobną pajęczynę i spróbować z bardziej finezyjnym kadrem? btw, na pajęczynie nie musi być rosa, wystarczy wziąć ze sobą spryskiwacz do kwiatków...

Jak już się wciągniesz do końca w foto, to postępy mogą być geometryczne... Ja 4 lata temu też pokazywałem 'pstryki' (na szczęście tylko znajomym;P) i podniecałem się sprzętem na pentax@pl :D, teraz planuję wyjazd do Budapesztu na wystawę. A znajomi sami się pytają czy mam nowe zdjęcia:D (przy liniowych postępach:D).
Powodzenia.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
:-/ Wcięło mi porzedniego posta? Nie wysłałem ?
Dla mnie 3. nadal nie przemawia. Może gdyby centrum wykadrować i ... użyć spryskiwacza ? (mnie amatorowi nawet do głowy by nie przyszło :oops: ). Z drugiej strony "stan techniczny" możen osiągnąć "byle czym".
Trudne i proste zarazem. Ale trzeba wiedzieć czego się chce. Ja ciągle nie wiem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach