Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
ist DS tips&tricks
Witajcie.
Niektórym pewnie wiadomo, że "nowy" na forum się pojawił - tym którzy nie wiedzą mówię Hi:)
W skrócie - mam nową używkę DSa do której wgrałem najnowszy firmware obadałem co nieco obsługę no i chciałem Was prosić o jakieś rady związane z tym aparatem tzn. w jakich sytuacjach może czymś zaskoczyć jakie optymalne ustawienia w menu poczynić itp.
Już na początku miałem zgryza bo zauważyłem że nie zwiększał automatycznie ISO (np kiedy migała wartość przysłony przy stałym czasie) by dowiedzieć się przy czytaniu recenzji K100 na dpreview że ma taką wadę kiedy korekcja ekspozycji jest różna od zera sic.
Wyzerowałem więc EV w moim staruszku i ..działa.
O takie właśnie rzeczy mi chodzi.
Mam teżpytanko czy da sięustawić podgląd przepaleń w trybie play i jak tozrobić?
Jakie ustawienia poczynić dla szybko poruszających sięobiektów typu samolot - samochód?
Jakośten program sport mnie nie pasi - wyzwoli się migawka pomimo braku wyostrzennia w trybie TV nie pstryknie dopóki nie wyostrzy.
Ot takie zwykłe problemy początkującego użytkownika ( w sensie sprzętu oczywiście) wiecie jak to jest -kiedy wsiadacie do innego auta niż własne teżmusi potrwac zanim nabierzecie wprawy w operowaniu lewarkiem przełącznikami itd.
Pomału oczywiście można do tego dojść ale po drodze zawalićsobie kilka ujęć a jeżeli czegoś można dowiedziećsięwcześniej to czemu nie?
Głównie chodzi mi o optymalne nastawy (wyostrzanie tryb/program) dla scen w ruchu bo z nieruchomymi problemu nie ma.
Z góry dzięki za porady.
 
gatto_nero
[Usunięty]
Najlepsza rada - ćwiczenie czyni mistrza :) Zapewne w księgarniach da się znaleźć całe stosy literatury na temat fotografii, niektóre rzeczy oczywiście warto wiedzieć wcześniej a 99% pozostałych odkryć samemu, pstrykając notorycznie foty.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
Mam teżpytanko czy da sięustawić podgląd przepaleń w trybie play i jak tozrobić?
Da się. Masz instrukcję ? str. 160.
W menu Playback w Hot spot wrnng ustaw sobie opcje Instnt review+playback. Będziesz miał podgląd prześwietleń w czasie podglądu po zrobieniu zdjęcia oraz w czasie przeglądania.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
argawen dzięki, mam instrukcję oczywiście, miałem to wcześniej alo po upgrade softu się straciło a nie robi się tego na codzień.
gatto_nero- źle mnie zrozumiałes mnie chodzi tylko o pewne cechy tego aparatu, który mam od niedawna a ktoś kto ma go dłuzej zapewne wypraktykował że w takich a takich okolicznościach lepiej sprawdza się takie podejście a nie inne.
No np fotografujesz sceny w ruchu np zawody lekkoatletyczne lub wyścigi samochodowe to użyjesz programu sport czy własnych nastaw?
Jaki tryb pomiaru AF wybierzes - centralny czy auto? A może MF?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach