bestrafal87  Dołączył: 16 Wrz 2008
[bestrafal87] najwyższy czas coś pokazać...
Witam wszystkich, to mój pierwszy temat na tym forum:)
Liczę na szczerą krytykę, fotografuję (tak bardziej:P) od pół roku więc zdjęcia mogą być niedopracowane - dlatego założyłem ten temat:)

Sprzęt:
C 40D + kit(IS) + 50 1.8f
K20D + kit(18-55) - taty:P

1.


2.


3.


4.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Jak na pierwszą publikację uważam że jest nieźle. Na drugim zdjęciu za centralnie ale pozostałe sympatyczne
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Za BartekKw.
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Kadrowanie i ostrość fajne - oświetlenie fatalne
proponuję zajrzeć tu i przeczytać uwagi co do oświetlenia, bo problem jest podobny
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=509822#509822
 
bestrafal87  Dołączył: 16 Wrz 2008
Ok. ale jak będę używał jakiegoś dodatkowego światła to nie przepalę zdjęcia bardziej?? dodam jeszcze że 1 i 2 było robione na pomiarze centralnym ważonym uśrednionym a 3 i 4 na wielosegmentowym wszystkie zdjęcia na expozycji + 1/3 (tu chyba przesadziłem:P)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Układ cieni wskazuje że zdjęcia robiłeś przy dość wysokiej pozycji słońca - także prawdopodobnie pora dnia nie była najlepsza. Silna operacja słoneczna nie pomaga - zwłaszcza przy fotkach robionych że się tak wyraże "w polu". Do tego korekcja ekspozycji o której wspomniałeś też nie była dobrym wyborem...
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Jeśli miałbym wybrać to wybór padłby na 3. Za kompozycje i to jak fajnie modelka się ustawiła :]
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
bestrafal87 napisał/a:
Ok. ale jak będę używał jakiegoś dodatkowego światła to nie przepalę zdjęcia bardziej??

Nie, nie przepalisz. Sęk w tym, że wtedy zrównoważysz światło słoneczne, doświetlając cienie. Wówczas wystarczy tylko skrócić czas naświetlania. Odwrotnie, możesz też osłabić światło słoneczne, rozpraszając je i osłabiając. Wtedy nie doświetlasz cieni, ale je osłabiasz. Tu musisz wydłużyć pewnie czas naświetlania. Generalnie chodzi o to by
1.unikać cieni na twarzy - od nosa i na oczach
2.nie mieć przepałów na czole, policzkach
W wątku o którym piszę powyżej sa właśnie przykłady zdjęć bez doświetleń/dyfuzorów i z nimi. Przyrównaj do nich swoje mam nadzieję, że zrozumiesz o co chodzi
 
bestrafal87  Dołączył: 16 Wrz 2008
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
ostatnie mi sie bardzo podoba, wywalilbym tylko to krzeslo bo psuje klimat ;-)
pozdrawiam
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Ostatnie super - chociaż mnie widok psuje ten krzak czy też drzewo które wystaje z lewej ;)
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
bestrafal87,

postaraj się robić zdjęcia tuż przed zachodem słońca,
wtedy jest bardzo optymalne światło, czasem nawet fantastyczne do takich zdjęć ;-)
 
bestrafal87  Dołączył: 16 Wrz 2008
może zacznę numerować:)

[6]



 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
6.Kadrowo OK.Szum tła z iso 1600 do usunięcia ewentualnie wersja BW.Kolorystyka nie przekonuje mnie,taka kolorowa brązowa sepia,ale to tylko moje zdanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach